Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór 3d


kris1212

Rekomendowane odpowiedzi

Kris1212 masz źle wpiętą pompę. Powinna być na powrocie c.o. a nie na powrocie do pieca. Jak dasz zawór na 1 to zatrzymujesz obieg c.o. Prawdopodobnie chodziło Ci o podniesienie temp. powrotu pieca ale to nie w ten sposób. Zawór 3-d służy właściwie tylko do regulacji temp. na zasadzie mieszania. W Twoim przypadku zawór 4-d i pompa na powrocie (lub zasilaniu ) c.o. Ja mam zawór 3-d tak jak Ty na powrocie ale mam bojler z pompą ładującą wpięty między wyjście a powrót pieca i to mi podnosi temp na powrocie pieca.Może trochę niekonwencjonalnie (zawór 3-d zamiast 4-d )ale działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rura która idzie od gory do zaworu 3d to bajpas z zasilania, z lewej do zaworu to powrót a zprawej idzie do pieca powrót piec spala 40 -45kg na dobe to troche za duzo mi sie wydaje

 

Witaj,

 

Zawór jest błędnie zamontowany w stosunku do kotła i pompy. Pompę zainstaluj na zasilaniu instalacji za zaworem 3-drożnym, wejście do zaworu oczywiście z kotła i podłącz powrót z instalacji do trzeciego wejścia zaworu. Ustawianie skali: jeśli przesłona w zaworze zasłania całkowicie wlot ogrzanej wody z kotła to tam jest "0" a w pozycji gdzie zasłania całkowicie powrót z instalacji - "10" na skali. Wylot do pompy nie może być zasłonięty na żadnej pozycji skali ( oczywiście w zakresie 0 - 10 ).

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wlasnie o to mi chodziło przegladałem istrukcje montarzu tego zaworu i faktycznie jezeli daje go na 1 to mi przymyka zasilanie a jak daje na połowe to mi znów przymyka powrot do pieca na zwoze jest oznaczone połozenie przesłony żólta kropka ona pokazuje gdzie jest zamkniety.Piec ciagle dymi sadzami jest cały zabity bo woda z powrotu jest prawie całkiem zamknieta a z zasilania nic nie dochodzi do niego zamiast sie mieszać. Jak możecie to dajcie mi jakiś szkic jak dokładnie zamontowac bede wdzięczny.Załaczam narysowany na szybko rysunek czy to ma być tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Teraz rysujesz zawór 4D i wg. mnie taki właśnie powinieneś zastosować a nie 3D, tylko nie podłączaj tak jak na Twoim rysunku CWU. Ten zawór miesza wodę grzewczą powrót i zasilanie instalacji grzejników z powrotem i zasilaniem z kotła. Załączam instrukcje zaworów 3 i 4D danfossa zawierające schematy podłączenia.

Pozdrawiam

EI97B400.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.