Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne Zachowanie Bojlera


Patryko20012

Rekomendowane odpowiedzi

"hajtaler" znasz się dobrze na instalacjach? Pompa zamontowana prawidłowo na zasilaniu powinna mieć naczynie po stronie ssawnej!!! Na rysunku jest inaczej pompa ładuje w naczynie to tak jakby była na powrocie a wtedy to już nie jest 30 cm.

Wiem że dla pompy 25/40 zamontowanej na powrocie ta wysokość to 2,8 m(0,7x wys podnoszenia). Nie odbieraj mojej odpowiedzi jako atak. Z rysunku który kolega zamieścił raczej niewiele można wyczytać co i jak podłączone ale raczej naczynie źle podłączone pod kątem bezpieczeństwa - nie oddzielną rurą bezpieczeństwa a pewnie za zaworem różnicowym ale nie wiadomo bo kolega nie wrzucił do tej pory schematu. 

 

Widzę,że trochę namieszałem...

Ogrzewam dom o powierzchni ok 90m2.W domu jest razem 55 pojedynczych grzejników

 

Rozumiem że to błąd - 5 grzejników? Jeżeli tak to pompa na 3 biegu to nieporozumienie. Daj na 1 i powinno to 25 cm wystarczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to daj tą pompe na 1, uzupełnij najpierw ubytek wody, odpowietrz wszystko i obserwuj. Powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno ale można by było więcej coś powiedzieć jak byś wstawił schemat zwłaszcza podłączenie od kotła zasilania i naczynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to naczynie-przepona reaguje na zmianę ciśnienia ale niech się wypowie jakiś specjalista. Ten dźwięk to pewnie takie uderzenie? A jak tam po zmianie biegu pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie biegu pompy na razie nic się nie dzieje w bojlerze.Zobaczymy jutro co z ubytkiem wody.Wydaje mi się jednak, że przez tą zmianę biegu grzejniki w jednym z pomieszczeń nie są w takiej temperaturze jak powinny.Na górze już gorące a dół jeszcze letni.A jeżeli o te dźwięki to jest to takie uderzanie.Czy da się na to jakoś zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.