Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kopczyk Na Retorcie Czy Czas Podania Ekogroszku


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego co masz 19kw piec z st-480pid podam Ja mam 16kw z st-480pid moje nastawy u mnie w pidzie piec pracuje prawidłowo spala15-16kg na dobę.

Zawór 4D na połowe50% nastaw

Temp. zadana na kotle 55s

W meni serwis kod wejścia 5162

Granulacja gruba

Min podawanie 3s

Max podawanie 6s ty masz większy pięć może na 7s zrobić

Min przerwa podawania 32s tu regulój przerwą co 2s

Max przerwa podawania 170s

Min wentylator 1

Max wentylator 5

Min obroty 400

Max obroty 1400

Par.went.pod.wył.

Min wentylator 1

Max wentylator 5

Min obroty 400

Max obroty 1400

Temp.spalin 180stopni

Histereza kotła 1

Min temp kotła 55s

Halotron wentylatora włączony

Meni instalator skok jednostkowy 2

Nie wiem czy masz pokojówkę jak tak to

Obniżenie pokojówki 22s ustaw

Regulator pokojowy zaznacz tak

Urządzenie reg. Pokoj zaznacz kocioł

Wszystkie współczynniki na 0 tu nic nie przestawiaj

Zawór co urządzenie. Reg. Pok. Reg. Pokojowy zaznacz regulator tech obniżenie pokojówki 22s

Tryb pracy pomp równolegle

Temp. zał.pomp.40s

Temp c.w.u 55s

Tryb nadzoru

Czas pod. 12s

Przerwa pod. 15min

Czas pracy wentylator. 25s

Czas przerwy wentyl. 12min

Siła nadmuchu 10

Na wyjściu za zaworem będziesz mieć od46-51stopni powrót 41-45stopni

U mnie mam czopuch przymkniety na 65% mam spory ciąg kominowy więc tak musi być.

Klapka wentylatora otwarta na max

Ustaw to i sprawdź po 2-4godz co się dzieje i tylko jak musisz regulować to parametr przerwy podawania skracaj lub wydłużaj. Zależy jaka wysokość kopczyka będzie jak za nisko to skraca przerwę podawanie aż do skutku.

Temperatura spalin niech utrzymuje się na max 140stopni jak za dużo to reguluj wentylatorem albo czopuchem przymknij.

Dobra to tyle musi się palić zależy jaki masz groch ja mam 29kjdużej spiekalnosci.

Nastawiać i śmiga pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam koledzy paląc tylko na CWU czy parametry sterownika zmienić czy nic nie zmieniać teraz mam ustawienia 6sek. podawanie 32sek.pauza podtrzymanie co 30minut takimi ustawieniami paliłem cały czas czy to lato czy zima wyczytałem w necie że trzeba paląc tylko na CWU trzeba zmniejszyć moc co myślićie i co w moich ustawieniach zmieńić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ok 1/12 czyli w Twoim wypadku 6/72. Dobierz do tych parametrów wiatr. Jeśli okaże się że ciężko dobrać wiatr będziesz korygować przerwa.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam posiadam od czwartku piecyk kesseleco 10kw z podajnikiem. Sterownik st-37n RS. Mam takie pytanie ze zrobiło mi sie dużo nie wiem pyłu,sadzy w piecu. Nawet jak otworze drzwiczki to cale w sadzy. Łatwo ją usunąć bo nawet wystarczy ja zmiatka zmiesc. To dobrze czy źle że tak sie robi? Ustawienia mam takie

 

Temperatura pieca 58

Czas podawania 6s

Przerwa 35s

Nadmuch 42%

Czas w podtrzymania 18s

Czas przerwy w podtrzymaniu 25minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus do jakiego stopnia wydłużyć przerwe czy kopczyk ma być duży czym się sugerować

Kopczyk nie za duży  bez przewęglania, sugerować się szybkością przyrostu temperatury, 

 Mam takie pytanie ze zrobiło mi sie dużo nie wiem pyłu,sadzy w piecu. Nawet jak otworze drzwiczki to cale w sadzy. Łatwo ją usunąć bo nawet wystarczy ja zmiatka zmiesc. To dobrze czy źle że tak sie robi?

To niepełne spalanie, może w podtrzymaniu tli się węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-69372-0-90416300-1494012656_thumb.jpgwitam

posiadam palnik burner s i mam pytanie bo na srodku palnika mam nie palacy się wegiel czy tak ma być? dorzucam foto co prawda z podtrzymania ale jest. czas podawania 15s czas miedzy podawaniem 70s

te cegły sa dołożone przezemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Od nie dawna bo od 20 kwietnia mam ,,defro - 20 kw ''ze sterownikiem K1PRv4 PZ . Czy może mi ktoś wyjaśnić regulację pieca sterowanym w pid Bo tu mamy do dyspozycji stosunkowo nie wielką ilość parasmetrów,tzn. moc pieca i korektę powietrza.Klikając w ikonę ,,KOREKTA POWIETRZA '' mamy do dyspozycji podmenu ,, KOREKTA POWIETRZA DOLNA  i KOREKTA POWIETRZA GÓRNA'' i tutaj nie mam zupełnie pojęcia jak to stosować .Co dzieje się z pracą kotła  i ze spalaniem na retorcie gdy na ,,górnej korekcie powietrza'' dam na +[plus], a na dolnej dam na - [minus] . i odwrotnie . co będzie jeżel na górnej korekcie powietrza będzie na zero ,a na dolnej na - [minus] i odwrotnie. Proszę oporadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.