Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Komfort 15 Kw Zbyt Duża Moc Nadmuchu Pomimo Innych Ustawień


GRZESlEK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

 

Posiadam piec Defro Komfort  EKO 15kw ma on sterownik TECH w którym moc nawiewu mogę ustawiać procentowo i o ile w trybie pracy ręcznym jest to możliwe to podczas pracy automatycznej nieważne czy ustawię nawiew na 1% 30 czy 50% i tak dmucha za mocno (oceniam, że na jakieś 60% mocy) Płomień jest przez to bardzo "agresywny" wylot spalin bardzo gorący i wydaje mi się, że to spalanie powinno być trochę spokojniejsze

Jest to mój pierwszy piec więc z tym płomieniem może się mylę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 1% dmucha mi tak właśnie jak by było z 50%  natomiast w trybie ręcznym da się to lepiej regulować więc wnioskuję, że dmuchawa jest OK

 

o Ekonomii spalania jeszcze nie mogę się wypowiadać bo zaczynam grzać ale pierwszy zasyp starczył mi ja 3 dni :( przy temp na zewnątrz ok 12-15 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma możliwość przysłonięcia ale wolałbym to zrobić na zasadzie ograniczenia mocy a nie przysłonięcia dolotu powietrza.

poszukam jeszcze w menu serwisowym

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator przy ograniczeniu napięcia źle pracuje. dlatego daje się przesłony na wlocie. .Wentylatory nadmuchowe maja bardzo duże wydajności, np. 220 m3/h. A zapotrzebowanie dla kotła  20 kW jest na poziomie 32 m3/h. Dlatego stosuje się mieszana regulację. Ponadto pozostawiając obroty wentylatora na pewnym poziomie np. 50%  powoduje przy zwiększonych oporach (np. popiół, miał) dość duży spręż ale wydajność może być zbyt duża dlatego ogranicza się przepływ przesłoną. Dolna granica regulacji obrotów napięciem jest ograniczona zazwyczaj (nie zawsze) do 30 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z tego co się orientuję to zakres od 0 do 100% jest w ustawionym zakresie obrotów. Jeśli pracujesz z PID to przykładowo 0% to 950 obrotów a 100% to 1500 obrotów. Można to zmienić w ustawieniach serwisowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzesiek

rozwikłałeś temat?

 

Mam podobne wątpliwości - wentylator dmucha podobnie mocno w trybie pracy. Zmniejszenie przesłony troche pomogło ale nadal jest za duzy ciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Poradziliscie sobie z tym problemem? U mnie też jest problem ze zbyt dużym nadmuchowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dawno nie zaglądałem- Problem rozwiązany.
Zadzwoniłem do Defro- poradzili wejść w menu serwisowe za pomocą tego czterocyfrowego kodu i tam miałem ustawioną minimalną moc na 60%- zmieniliśmy minimalną na 30% plus przysłoniłem trochę przesłonę i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.