Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ecomax 800 R2


darasle

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślałem że na forum Lazara dowiem się coś co by mi pomogło niestety tam tylko pisze się głupoty a tu nie pisze się prawie żadnej podpowiedzi.

tolus9 - nie do końca rozumiem w czym problem...

Jaka moc pieca w ustawieniach serwisowych ???

Nominalną moc pieca znasz, bo wiesz co kupiłeś - teraz kwestia ustawień pieca, ja jadę na ustawieniach ręcznych, na FL spala mi więcej.

Podawanie 8sek, przerwa 22sek, na podtrzymaniu 42min., moc dmuchawy 36%

Jeżeli w czymś mogę pomóc to jestem do dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem moc ustawia się w ustawieniach serwisowych w kw ale nie rozumię czy ja mam sobie nastawić jaką potrzebuję wg obliczonego zapotrzebowania bo zauważyłem że jak przestawiam moc w serwisowych to zmienia mi się moc palnika np. ustawiłemsobie 8kw to przy podawaniu 7,3 sek iprzerwie w podawaniu 40 sek pokazuje mi moc 3,6kw gdybym zmniejszył podawanie lub  czas przerwy zmieni się moc czy może ustawić moc taka jak wychodzi z wyliczen 18kw.Dobrze że mi podałeś jakie masz ustawienia i za todziękuję bo na forum cichewicza to większość ma czas podawania 8lub10sek a spalają 2,5 t na okres zimowy.Ja miałem za niskie podawanie i na forum Lazara doczytałem że w taki sposób niszczy się sterownik i ślimak a ze spalaniem bywa różnie.Ja wiem że jak przestawiłem podawanie z 5,5 sek na 7,5 sek przerwę w podawaniu na 40sek to piec zaczął chodzic dużo rzadziej częstotliwośc załączania zmniejszyła się4krotnie a spalanie zmniej szyło się z 1,3 kg/godz do 0.9kg/godz i chociaż wiem w jakim kierunku mam się poruszać,dlatego serdeczne dzięki za poradę i jeśli możesz napisz czy bobrze dedukuję z tą mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj jaką masz wydajność podajnika i kaloryczność paliwa - bez tego nie ruszysz dalej. Od poprawności tych parametrów zależy prawidłowe wskazywanie mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu szukam po omacku i nie pamiętam już czy to ja ustawiłem czy tak było ustawione przez cichewicza -wydajnośc podajnika jest 3 kwh/h a dodam że sam nastawiłem moc wpozycji o jedną niżej od wydajności moc ustawiłem 8 kw,czepiam się tej pozycji bo jak ją zmieniam to zmienia mi się moc palnika a paliwo mam o kaloryczności 27-28 MJ/kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrol sory żle podałem jednostki ale wychodzą z domu dokapowałem się i poprawiam wydajnośc palnika 3kg/h a kalorycznośc paliwa ustawiłem na 8 kwh/kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jakiś czas temu kalkulatorek w xls na swoje potrzeby ( ster Rcontrol890 ), a że Ecomax 800 liczy tak samo to załączam link do pliku po przeróbce:

http://chomikuj.pl/Patriq80/Dokumenty/moc+palnika+veco,5205209445.xls

Po Twojej stronie jest dobranie nadmuchu i czasu przerwy (nie zmieniasz parametrów: kaloryczność, wydajność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo w dniu dzisiejszym same dobre wieści bo znalazło się dwóch hydraulików co zrobią mi poprawki jeden za 2 tygodnie drugi którego molestuję już  miesiące chyba wreszcie to poprawi.Spytam bo nie piszesz czy nie ruszac też czasu podawania .Nadmuch mam obecnie 38% a przerwę w podawaniu mam35 minut a nie wiedziałem w ogóle ze ta przerwa ma jakieś znaczenie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ciebie należy dobranie (poza nadmuchem) odpowiedniego cyklu pracy, który jest sumą czasu podawania i czasu przerwy . Wklepując te czasy do excela widzisz od razu jaki uzyskasz strumień i moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Patrol hydraulika do poprawek chyba będę miał jutro dlatego nic nie pisałem ale tak na marginesie to wydaje mi się że mama duże spalanie po poprawkach  w ustawieniach ok 23 kg na dobę przy obecnych temperaturach na nie działającej automatyce i tak myślę co by się stało jakbym zmienił kalorycznośc i wydajnośc.Kalorycznośc to już wiem że ustawiona była na 6 kwh/h o wydajności nie mam nic w zapiskach.Chodzi mi czy tak jak to widzę w twojej tabelce zmieniając te dane zmienia się strumień.Jaki to ma wpływ na ilośc spalanego paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztuczna zmiana kaloryczności i wydajności podajnika to tylko oszukiwanie sterownika - kaloryczność powinno wpisywać się nawet mniejszą od tego co wypisują producenci na workach, a sporo osób podnosi tą wartość łudząc się wyższymi wskazaniami (sterownik nie bierze pod uwagę sprawności). Wydajność podajnika musi być rzeczywistym wynikiem. Kaloryczność wpływa na wskazywaną moc, a wydajność podajnika na strumień i w konsekwencji także na moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację tylko ja wpisałem 6,6 bo wg wyliczeń jaki podał mi serwis cichewicza tak mi wyszłó lecz powiedzieli mi że te dane nie wpływają na ilośc spalanego opału.Mam jednak następny problem.W czwartek zrobili mi wreszcie właściwie instalację.Od dwóch dni nie mogę dodzwonić się do doradztwa cichewicza,chodzi mi o to że wg mnie po włączeniu sterowania pogodowego nie działa siłownik.Jak go przestawiłem w sposób ręczny i wyłączyłem w połowie cyklu to po wyłączeniu ręcznego powinien wrócic w miejsce właściwe dla danego ustawienia a guzik stoi w miejscu.W ustawieniach serwisowych w pozycji ustawienie mieszacza sterownik jest na określeniu tylko pompa i przestawiłem to na pozycję włączone co i sterownik zaczął pracować ale zadana temperatura na wyświetlaczu obniżyła się z 55 na 50 stopni i nie wiem czy tak powinno być bo instrukcja nic na temat pogodówki nie mówi.Spytam też o fazy logic czy ta funkcja będzie działac jak sterownik w ustawieniu pierwotnym nie działa  czy wrócic do ustawienia cichewicza i wyłączy funkcję o której pisałem tak jak byłó fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wyżej - kaloryczność to tylko składowa potrzebna do wskazania mocy i nie wpływa na spalanie;

co do funkcji mieszacza: jak zasilasz grzejniki to ustawiasz 'włączona co', a jak podłogówkę to 'włączona podłoga' - różnica jest taka, że dla podłogówki wartość graniczna to max temp. zadana mieszacza, a w przypadku c.o. maksymalna  temp. obiegu mieszacza nie jest ograniczana przy alarmach, czyli opcja nie zalecana dla instalacji wrażliwej na wysoką temp..

W przypadku fuzzy logic i standard zmienia się tylko tryb regulacji (algorytm kontra sztywne histerezy) a pozostałe funkcje są niezależne od sposobu regulacji, czyli mieszacz będzie działał tak samo w obu przypadkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.