Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Podajnikowy - Sas Czy Zgoda 17Kw?


xfrey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie, wczoraj niestety rozlał się mój kocioł zasypowy Żywiec 12kW. Mój dom ma jakieś 100m na parterze wybudowany w ok. 1940r. ściany zew. o grubości około 60cm  wszystkie okna i drzwi są nowe, lecz w przyszłości (za rok, dwa) chciałbym zrobić całe poddasze (obecnie wogóle nie ocieplone) - tak samo 100m ale ponoć się to jakoś dzieli przez pół i teraz kocioł 17kW by wystarczył. Okoliczny fachowiec proponuje mi kocioł podajnikowy 17kW od firmy Zgoda ze sterownikiem od Techa. Czytając jednak różne opinie na temat tych pieców odniosłem wrażenie, że lepiej jest zakupić SASa. Dodatkowo chciałbym zamontować bojler, który w lecie mógłbym używać jako elektryczny (bojler płaszczowy? chyba). Teraz pytanie - jakie kotły podajnikowe polecacie? Ile kW jest mi w rzeczywistości potrzebne? Czy w piecach "eko-groszek" można także palić miałem? Czy dobrym wyjściem jest ruszt wodny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblicz na początek jakie zapotrzebowanie na ciepło ma Twój dom już po rozbudowie.

Podstawiając dane dość dokładnie obliczysz tu:

 

http://cieplowlasciwie.pl/start

 

Zgoda Iskra Eko 17kW spełnia europejską normę czystości spalin w 5 klasie,może być opalana miałem.

Jest tam podajnik tłokowy i grzanie latem CWU będzie raczej trudne.

 

Sas Solid z podajnikiem ślimakowym też w 5 klasie czystości spalin zaczyna się od mocy 14kW,następnie 19kW.

Palić można tylko ekogroszkiem ale CWU latem można grzać kotłem bez problemu.

Przelicz,zastanów się i podejmij właściwą decyzję co dla Ciebie będzie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.