Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda Wylewa Się Powrotem Ze Zbiornika Wyrównawczego


valdi77

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby poszła wężownica, to woda z naczynia leciała by bez palenia przez cały czas.

Jest jeszcze jedna opcja, na poddaszu podpiąć do pionu naczynia ( do rury wzbiorczej) pompę i  przez nią zasilić rozdzielacz, powrót bez zmian - wtedy są dwa niezależne obiegi, dwie pompy i wszystko powinno grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sambor dobiorę się jeszcze dizsiaj do zbiornika wyrównawczego i sprawdze jego połaczenia bo jest zabudowany płyta kg i tak od dołu zbiornika powinnna iść rura z pieca, z boku zbiornika przelew a do góry odpowietrzenie tak, napisałem wcześniej że jest ok bo tak mi dziadek powiedział ale teraz zaczynam wątpić co tam fachowiec nawyprawiał, tak mnie naszło to odpowietrzenie musi być kawałek rurki wyprowadzony z kolankiem a u mnie tego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda z inst czasem ucieka jak pompa jest na powrocie a naczynie na zasilaniu lub na odwrót - wtedy instalacja na strychu jest za wysoko w stosunku do naczynia i wybija wodę.

Przy pompie 25/60 różnica pomiędzy grzejnikami a naczyniem powinna być ok 4m.

Jednak jest potrzebna dok fotograficzna z opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów, dzieki waszym podpowiedziom i zaangażowaniu w temat centralne działa na 5 ale zacznę od początku. Dawno dawno temu mojego taty kolega robił to centralne i było ok jak było 5 grzejników, potem doszło 4 i teraz przy adaptacji poddasza doszły 4. Przerobiłem rurę wzbiorczą bo tak jak pisałem była ona przez kolegę źle puszczona, bo szła z zasilania i wtedy zaczęły sie schody. Woda przelewała sie przez rurę zbiornika wyrównawczego, a ja jak robiłem zabudowę poddasza zabudowałem zbiornik płytą KG, aby ładnie wyglądało. Wczoraj rozebrałem część tej zabudowy i to co zobaczyłem mnie zamurowało. Okazało sie że kolega taty, a tata mówił że wszystko jest dobrze zrobione, wkręcił korek w otwór odpowietrzający zbiornika. MASAKRA pseudo fachowcy cholera jasna. Wykręciłem korek dolałem wody , załozyłem tą drugą pompę przed rozdzielacz z uwagi na to ze na końcowe 2 grzejniki nie dobijało mi ciepło i teraz jest git. Ale się rozpisałem . Jeszcze raz dziekuję za pomoc i tak jak SAMBOR ma napisane że ,, Wszystkie spieprzone instalacje są do siebie podobne , ale każda z niech jest spieprzona na swój sposób". To dzięki Bogu że przez te 20 lat nic się nie stało Pozdrawiam kolegów z forum.  Temat do zamkniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.