Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda Wylewa Się Powrotem Ze Zbiornika Wyrównawczego


valdi77

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów mam pewien problem, mam układ otwarty co i do tej pory nie było problemu z nim ostatnio przerobiłem rurę do zbiornika wyrównawczego  z uwagi na to iż była podłączona do zasilania, ale do sedna. Wykończyłem poddasze założyłem około 60 zeberek grzejnikowych na 2 pokoje, korytarz i suszarnie i na poddaszu zamontowałem rozdzielacz i przed nim pompę co połączona jest razem z tą przy piecu. I mam problem bo przy paleniu cały czas leci mi woda ze zbiornika wyrównawczego rurą przelewową , a co za tym idzie zapowietrzaja mi się grzejniki na poddaszu. Tak czytałem wasze odpowiedzi i nie wiem czy czasami ten zbiornik wyrównawczy nie jest za mały ale prosze o odpowiedzi ekspertów.

Z góry dziekuję za odpowiedzi pozdrawiam Waldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie pomieszałeś systemy dlatego nie mogłeś wyregulować hydraulicznie układu, Myślę że pompa nie jest przyczyną wylewania wody z naczynia tylko jego błędne podłączenie, chociaż dwie pompy pracujące szeregowo to błędne rozwiązanie. Ze schematu który zamieściłeś niestety nie widać jak jest podłączone, rura wzbiorcza jest od dołu a przelew też od dołu (???), bo tak wynika ze schematu czy naczynie jest odpowietrzone bo według schematu nie jest? O prawidłowym podłączeniu naczynia było już na forum pisane  wielokrotnie, łącznie z zamieszczeniem normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj mak na schemacie jest błąd naczynie jest prawidłowo podłaczone , rura wzbiorcza jest od dołu a przelew z boku. Kurde musiałem ta pompe dołozyć bo miałem problem z dobijaniem ciepł do grzejników, kurde dzisiaj wywalę tą pompe przed rozdzielaczem i zobaczę . Pewnie będę musiał kupić wieksza wydajniejszą pompę tylko jaką

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj pompę na piecu mam 25-60-180 ,  mam na dole  zawory kulowe, na piętrze głowice a na poddaszu na grzejnikach też zawory kulowe , spróbuję je poprzymykać i zobaczę, wymontuję tą pompę zamontuje rurę ze śrubunkami  zamiast tej pompy i jutro napiszę czy to coś dało dziekuje za zainteresowanie moim tematem i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj mak na schemacie jest błąd naczynie jest prawidłowo podłaczone , rura wzbiorcza jest od dołu a przelew z boku. Kurde musiałem ta pompe dołozyć bo miałem problem z dobijaniem ciepł do grzejników, kurde dzisiaj wywalę tą pompe przed rozdzielaczem i zobaczę . Pewnie będę musiał kupić wieksza wydajniejszą pompę tylko jaką

pozdrawiam

No to chyba to naczynie nie jest dobrze podłączone. Zrób zdjęcie, bo to wróżenie z fusów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A naczynie jest odpowietrzone? Przy podłączeniu jak na schemacie i odpowiedniej wysokości  pompa nie ma prawa wyrzucać wody z naczynia. Jak pompa na zasilaniu a tak jest u ciebie to naczynie powinno być zamontowane min 0,3m nad najwyższym punktem instalacji. Co do wielkości pompy  to w zupełności zgadzam się z opinią Sambora. 25/40 powinna wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj zaworu na bojlerze nie mogę zamknąć bo mam go uszkodzonego cały czas jest otwarty, tak to nie grzeją ale wystarczy na 5 sekund dopuścić delikatnie wodę i zaczynają grzać wtedy co byla pompka to grzały wszystkie na pełnych otwarciach a teraz dupa fakt ze się po 2 dniach zapowietrzył ten grzejnik co był najbliżej tej pompy co ją usunąlem ale było git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie widzę dwa rozwiązania dla Twojego problemu.

 

Montaż na wszystkich grzejnikach zaworów z możliwością regulacji przepływów.

Lub zejście do kotłowni z rurami zasilającymi rozdzielacz na poddaszu które zasilisz równolegle ze starą instalacją grawitacyjną montując na niej jeden zawór do regulacji przepływu. Oczywiście zawór na bojlerze również do wymiany na sprawny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii pompy to ilość kondygnacji nie ma nic do wysokości podnoszenia pompy.

Jak nie było tego ostatniego piętra to inst działała bez pompy - autor podaje, że była grawitacyjna.

Rozprowadzenie rur z pionu byłoby lepszym rozwiązanien, ale mleko się już wylało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i dupa wielka wczoraj pozamykałem wszystkie grzejniki na dole, piętrze i rano nie grzały na poddaszu odkęciłem odpowietrznik na rozdzielaczu i okazało sie że nie ma wody wcale, jakby zeszła tylko jak, no masakra dzisiaj jak wróce z pracy to spróbuję sprawdzić bojler moze wężownica poszła , jak miałem tą pompe przed rozdzielaczem to z dwa dnia grzały grzejniki i potem znowu się zapowietrzyły pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.