Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Ustawieniu Kotła Klimosz Komfort 25Kw


r7adek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie dawno założyłem kocioł z podajnikiem na eko - groszek, jak w temacie i niestety nie mogę go ustawić. Posiadam ogrzewanie podłogowe w części pomieszczeń oraz w każdym pomieszczeniu  grzejniki. Zawór jest 4 drożny firmy Afriso do tego regulator sterownik Euroster 2006. Problem jest w tym, że jeśli zawór ustawiony jest w trybie auto to pomimo ustawienia temperatury w pomieszczeniach na załóżmy 20 stopni, grzejniki są ledwo ciepłe, zawór cały czas pracuje w położeniu 0 lub 1. Natomiast jeżeli przestawię zawór na pracę ręczną to grzejniki grzeją w zależności jak ustawię zawór w skali 0-10. Co może być tego przyczyną ? Dodam, że czujnik mam położony tuż za zaworem. Czy ustawiając zawór na pracę ręczną temperaturę w pomieszczeniach mogę regulować sterownikiem Euroster 2006 ? Czy może mi też ktoś napisać jakie są optymalne nastawy tego kotła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaką masz temperaturę powrótu. Sprawdź czy masz włączoną krzywą grzewczą (pogodówkę). Czy posiadasz zawór 3d na podłoowkę. Wejdź w opcje serwisowe, następnie ustawienia mieszacz M1 czy jakość tak i wybierz szybkość pracy zaworu. Domyślnie jest ustawiona opcja 5 daj mu na 3.

Regulator jest podpięty do kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temperatura powrotu 43 stopnie, pogodówka wyłączona, regulator podpięty. Dziwne jest to, że jeśli steruje przez regulator to w ogóle nie czuć żeby ciepło było puszczane na grzejniki, natomias po przestawieniu na ręczne sterowanie grzejniki robią się cieplejsze jednak jest to dopiero jak przekręcę na mieszaczu prawie na 10. Poza tym temperaturę jaką pokazuje regulator to wczoraj max była 13 stopni a ustawiłem żeby była 25. Proszę o jakieś rady bo już brak mi cierpliwości do tego kotła, opał się zużywa a w domu zimno. I jeszcze jedna sprawa odnośnie ustawień zima plus priorytek CWU czas - jak tu ustawić żeby CWU grzało w określonych godzinach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś instrukcje obsługi? Jak się nie mylę jest tam coś na temat cwu i strefy czasowe. O opcjach serwisowych jest zakładka zaworu mieszacza 4d. Wybierz opcję dotycząca prędkości pracy nie pamiętam dokładnie nazwy tej zakładki. Domyślnie jest chyba na 5 zmniejsz na 1. Zrób zdjęcie instalacji jak ten zawór jest podłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś instrukcje obsługi? Jak się nie mylę jest tam coś na temat cwu i strefy czasowe. O opcjach serwisowych jest zakładka zaworu mieszacza 4d. Wybierz opcję dotycząca prędkości pracy nie pamiętam dokładnie nazwy tej zakładki. Domyślnie jest chyba na 5 zmniejsz na 1. Zrób zdjęcie instalacji jak ten zawór jest podłączony.

post-65071-0-91826900-1447223925_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko coś wąskie te rury. Napewno wszystko masz podłączone tak jak klimosz zaleca. Instalacje robiła osoba przeszklona przez klimosza? Zmieniłeś ustawienia mieszacza? Ustaw powrót na 55 stopni i daj instalacji się nagrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dać czasu trochę instalacji. Umnie trwa zazwyczaj dobę zanim instalacja się nagrzewa do takiej temperatury jaką chcę. Zawór delikatnie się otwiera i zamyka. Jaki masz model kotła.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli to coś pomoże to podam swoje ustawienia: Piec Klimosza 25 Duo NG ze sterownikiem RT-15, pogodówką, sterownikiem Euroster w domu. Moje ustawienia: podawanie 5 s, przerwa 30 s, wentylator 114. Pogodówka krzywa 5, w domu na Eurosterze ustawione 21 stopni, dogrzewa do 21,5, faktycznie 22. Zawór 4D Esbe. W chwili obecnej przy temperaturach rzędu 10 stopni C grzejniki cały czas letnie w okolicy 30 stopni. Z moich obserwacji: kiedy temperatura spada poniżej zadanej na sterowniku pokojowym, zawór 4D otwiera sie i dogrzewa wodę w CO do temperatury zgodnej z krzywą pogodową ( sprawdzone wielokrotnie), po zadziałaniu termostatu obniża do takiej jak sobie ustawiłem w sterowniku pieca tzn. u mnie temperatura wody zasilającej CO spada o 20 %. Przykładowo pogodówka daje wodę 40 stopni na grzejniki więc po zadziałaniu termostatu zawór 4D zamyka doplyw i obniża do 32 stopni. ( oczywiście nie jest to, że tak idealnie co do liczby +/- 0,5 do 1,0 stopnia różnicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom 7011Czy twój zawór esbe głośno pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wiec to jest normalne. Co do.moich nastaw. Palę w trybie pid. Żądaną temp. 75 ale pid przeciąga do 80 stopni. Powrót ustawiony na 55 stopni. Temperatura CO 35 stopni. Wyłączone ogrzewanie pogodowe ponieważ nie widzę sensu skoro mam czujniki pokojowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura wzrosła do 20,5 i stoi. Co dziwne, skończył mi się eko - groszek, więc postanowiłem palić drewnem i tu moje zdziwienie - instalacja nagrzała się szybciej niż paląc przez te 3 tygodnie eko-groszkiem. Nie wiem czy to nie wina automatyki, gdyż paląc drewnem musiałem przestawić na palenie ręczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura powrotu 43 stopnie, pogodówka wyłączona, regulator podpięty. Dziwne jest to, że jeśli steruje przez regulator to w ogóle nie czuć żeby ciepło było puszczane na grzejniki, natomias po przestawieniu na ręczne sterowanie grzejniki robią się cieplejsze jednak jest to dopiero jak przekręcę na mieszaczu prawie na 10. Poza tym temperaturę jaką pokazuje regulator to wczoraj max była 13 stopni a ustawiłem żeby była 25. Proszę o jakieś rady bo już brak mi cierpliwości do tego kotła, opał się zużywa a w domu zimno. I jeszcze jedna sprawa odnośnie ustawień zima plus priorytek CWU czas - jak tu ustawić żeby CWU grzało w określonych godzinach ?

Zmień w ustawieniach w trybie pracy pomp na "Zima", jeżeli masz ustewione "priorytet CWU" to najpierw piec będzie nagrzewał bojler z ciepłą wodą a w następnej kolejności CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r7radek napisz dokładnie, gdzie masz czujnik powrotu bo powinien być tuż przed zaworem 4d, a czujnik tem. wychodzącej z pieca za zaworem na wyjściu na obieg. Poza tym, jak wcześniej kolega napisał sprawdzć ustawienia trybu palenia - ustaw zima i nie baw się w priorytety CWU. Mam tak i jest OK.  CWU mam ustawioną na 46 stopni z  histeryzą 3 stopnie i dla trzech osób wystarcza. Jeśli Tobie będzie mało daj 48 - 50, ja tak miałem wcześniej, ale  była zbyt gorąca. Dodatkowo co co moich ustawień : zadana 64 stopnie, dogrzewa do 68-69 zależy od pogody bo jak jest wietrzniej do przeciąga, a jak spokój to pozostaje w granicy 67. Temperatura powrotu oscyluje w granicach 50 stopni. Sprawdź dokładnie jakie masz ustawienia obniżenia temperatury po zadziałaniu termostatu pokojowego. Nie rozumiem jeszcze jaki regulator pokazuje 13 stopni, a nastawiony jest na 25 stopni doprecyzuj to proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Temperatura wzrosła do 20,5 i stoi. Co dziwne, skończył mi się eko - groszek, więc postanowiłem palić drewnem i tu moje zdziwienie - instalacja nagrzała się szybciej niż paląc przez te 3 tygodnie eko-groszkiem. Nie wiem czy to nie wina automatyki, gdyż paląc drewnem musiałem przestawić na palenie ręczne.

I jak tam idzie palenie ? opanowałeś piec ? Ciekawy jestem  Twoich doświadczeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.