Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Zagrzać Całe 300L?


radek1112

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli zrobimy to przez cyrkulację to tak ale jeżeli połączymy te dwie wężownice to temperatura nam się wyrównać. Wiadomo że zawsze na dole będzie woda chłodniejsze ale nie aż tak jak przy cyrkulacji. Czy może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasobniku Biawara są 3 tuleje pomiarowe - po środku każdej z wężownic i w połowie wysokości zasobnika.

Czyli bez problemu można sprawdzić stan jego naładowania.

Na co dzień mam czujnik ładowania w środkowej tulei i to mi wystarcza.

Wiadomo, że jak podgrzeję prawie cały zasobnik do średnich 50C , to na samej górze będzie prawie 65C, ale mnie to nie przeszkadza,

Zaw VTA 522 zamontowany na wylocie z zasobnika "robi" z tego 50C.

 

To co pokazał na rys kolega @mak to typowy przykład ładowania zasobnika górną  wężownicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie gdy pale w piecu z podajnikiem (ewentualnie samym drzewem bo mam dostęp do drzewa), gdy nie mialem podlaczonej pompki cwu, ktora przerzucala wode z gory na dol zasobnika, temp. na gorze wynosila ok 50-60st a na dole tylko 15st. Teraz te temp prakrycznie sie wyrownują. Doslownie woda na dole zasobnika jest o 2st chlodniejsza. Wiadomo ze jesli "zleje" sie ciepla wode to przy zasilaniu zawsze bedzie chlodniejsza.

Najlepszym rozwiazaniem jest zasobnik z dwoma wezownicami od samego dolu. Szkoda ze o tym nie wiedzialem wczesniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegi sambor'a gdzie jest w tym zasobnik anoda, jaka ma być i jak ja wymienić? Nie chce zakładać nowego tematu dlatego pytam tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasobniku Biawara są 3 tuleje pomiarowe - po środku każdej z wężownic i w połowie wysokości zasobnika.

Czyli bez problemu można sprawdzić stan jego naładowania.

Na co dzień mam czujnik ładowania w środkowej tulei i to mi wystarcza.

Wiadomo, że jak podgrzeję prawie cały zasobnik do średnich 50C , to na samej górze będzie prawie 65C, ale mnie to nie przeszkadza,

Zaw VTA 522 zamontowany na wylocie z zasobnika "robi" z tego 50C.

 

To co pokazał na rys kolega @mak to typowy przykład ładowania zasobnika górną  wężownicą

Nie ma znaczenia którą wężownicą ładuje się podgrzewacz. Rozkład temperatur zawsze jest taki sam  Zawsze woda gorąca jest na górze chłodna na dole Jedyna różnica jest taka że że warstwa wody gorącej jest większa. Oczywiście można ilość wody gorącej w podgrzewaczu regulować miejscem montażu czujnika temperatury i nastawami tego czujnika (warunkiem jest oczywiście to że podgrzewacz współpracuje ze sterownikiem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Rozkład temperatur tak ale jej strefa jest już inna w przypadku podgrzewania dolną wężownicą i włączoną cyrkulacją. U siebie miałem kocioł węglowy podłączony do górnej wężownicy 400 litrowego zbiornika. Obecnie połączyłem szeregowo obie wężownice i mam ciepłej wody 2 x więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na górze na środku jest tylko odpowietrznik. Chyba że pod ociepleniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.