Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Sigma 16Kw - Wymiana Doświadczeń


domdwe

Rekomendowane odpowiedzi

krzyming masz jakis filmik z czyszczenia eko komfort ?? moj sprzedawca radzi ze sigmy są lepsze dlatego że mają rynnowy palnik a nie retorowy ? i lepiej mieć go w układzie zamkniętym czy z naczyniem wzbiorczym ??

Twój sprzedawca pitoli głupoty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a teraz z innej beczki, jak policzyć ozc budynku chodzi o wybór odpowiedniej mocy grzewczej kotła w KW ....

 

instalator radzi wiekszy bo bedzie zapas .... czyli 24kW sigme a nie 16kW

 

mój budynek ma  powierzchnie zabudowy 184m2, powierzchnie calkowitą 237,5 m2, powierzchnię całkowitą 367m2 i kubaturę 1086m3.

Pustak pirotherm 25cm, 20 cm styropian docieplenia, 15 cm styro w podlodze, 5 cm styro poddasze podloga, 30 cm welna docieplenie dachu.

Okna vetrex V90+, dachowe Roto. Czy ktoś może mi te OZC obliczyć ?? architek na etapie adaptacji wyliczył 4,3kW ale to chyba zbyt mało .... z kolei standartowo w projekcie przyjęto 12 kW (projekt firmy Archon)

Kolego kocioł 10 do 12kW max to obskoczy, także zmień może i sprzedawcę i instalatora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karoka65 ... a kto mi da to na piśmie że rzeczywiscie tyle kW bede potrzebował.... jesli dla mnie kofortowo w budynku jest 23 stopnie, z tych programow wszystko fajnie wychodzi ile kW itp ... ale jak ma sie to do rzeczywistosci ? jesli przy ociepleniu ktos cos spieprzy ... ja tego nie zauwaze ? a przyjmuje sie ok. 60 - 70 W/m2 dla nowych budynkow i przyjmujac te 65 x 230 powierzchni grzewczej dostajemy 15 kW .. program pokazuje inaczej ... ale to tylko program, na dogrzzanie CWU jakis 2 - 3 kW to mam 18 - a ze piec ktory chce kupic ma przedział 15 lub 20 to wezme 20 i po sprawie ... chyba ze się myle wiec proszę mnie poprawić, dziekuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe śmieszna wypowiedz. Nie masz racji.W 16 Kw Ja mam palnik ekoenergia w zakresie 15-25 kw więc zapas na palniku jest niesamowity.Nawet jak byś chciał grzać z mocą 15 kw ciągiem to przepał miałbyś niesamowity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to ton grochu trzeba by kupić to sobie nawet nie jestem w stanie wyobrazić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

ok a teraz z innej beczki, jak policzyć ozc budynku chodzi o wybór odpowiedniej mocy grzewczej kotła w KW ....

 

instalator radzi wiekszy bo bedzie zapas .... czyli 24kW sigme a nie 16kW

 

mój budynek ma  powierzchnie zabudowy 184m2, powierzchnie calkowitą 237,5 m2, powierzchnię całkowitą 367m2 i kubaturę 1086m3.

Pustak pirotherm 25cm, 20 cm styropian docieplenia, 15 cm styro w podlodze, 5 cm styro poddasze podloga, 30 cm welna docieplenie dachu.

Okna vetrex V90+, dachowe Roto. Czy ktoś może mi te OZC obliczyć ?? architek na etapie adaptacji wyliczył 4,3kW ale to chyba zbyt mało .... z kolei standartowo w projekcie przyjęto 12 kW (projekt firmy Archon)

To jaka masz te pow calkowita do ogrzania? 4,3 kW potrzebnej mocy w najwieksze mrozy i chcesz sie pakowac w to z kotlem 24 kW? Z projektu wychodzi 12 kW pewnie dla jakiegos dwufuncyjnego gazowca. Tak ocieplona chalupa to niemal dom pasywny. Na esterowniku widac dokladnie co ludzie ogrzewaja i ile to opalu zuzywa. Jakies 170m kw i kociol 10kW ze srednim zuzyciem na poziomie 8kg na dobe. Niedtrudno wywnioskowac na jakiej mocy pracuje kociol.

W tak ocieplonym domu 15kW i wiecej nic bym niepakowal. Taki kociol popracuje choc czesc sezonu optymalnie. Reszte bedzie sie i tak odstawial( zalezy od sterowania tez)

 

No chyba ze instalator spieprzy instalacje. Wlasciciel bedzie grzal od 15 ej do 22 wychladzajac dom przez reszte doby, zuzywajac przy tym 1000 litrow gotowanej wody do mycia, w polaczeniu z nieumiejetna obsluga kotla czy marnym opale to i 24 kW bedzie mialo co robic pozerajac haldy wegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karoka65 ... a kto mi da to na piśmie że rzeczywiscie tyle kW bede potrzebował.... jesli dla mnie kofortowo w budynku jest 23 stopnie, z tych programow wszystko fajnie wychodzi ile kW itp ... ale jak ma sie to do rzeczywistosci ? jesli przy ociepleniu ktos cos spieprzy ... ja tego nie zauwaze ? a przyjmuje sie ok. 60 - 70 W/m2 dla nowych budynkow i przyjmujac te 65 x 230 powierzchni grzewczej dostajemy 15 kW .. program pokazuje inaczej ... ale to tylko program, na dogrzzanie CWU jakis 2 - 3 kW to mam 18 - a ze piec ktory chce kupic ma przedział 15 lub 20 to wezme 20 i po sprawie ... chyba ze się myle wiec proszę mnie poprawić, dziekuję :)

Szala ja Cię na siłę nie będę przekonywał, to Twoja decyzja :)

Odżałuj 3 czy 4 stówki na OZC i będziesz wiedział czy karoka pitoli głupoty czy Twój sprzedawca i instalator :)

Luknij sobie na mój sterownik i wejdź w statystyki, masz link w podpisie, grzeje 12-tką starą poniemiecką budę 135m2 lekko ogaconą a Twój dom to prawie termos.

Nie bałbym się do tego swojego malucha podłączyć jeszcze Twój domek do ogrzania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15kW=60-65kg/doba węgla o wartości opałowej 26MJ/kg i sprawności kotła na poziomie 70%.

Nom, to by wychodziło ze 2 tony na miesiąc :)

Nie będę cudów obiecywał bo nie jestem tym od cudów :)

Może nie w pierwszym roku ale jak się domek zamieszka, i zagrzeje to w trzech tonach ale na sezon się powinien zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było tylko do zobrazowania ile opału spali kocioł przy obciążeniu 15kW na dobę i nic więcej :)

Oczywiście dla kol. @szala18 wystarczy  3t węgla na cały sezon,a wpakowanie kotła o mocy 24kW to szaleństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już nie wiem :D jutro dzownie do defro dostałem namiary na goscia ktory jest jest przedstawicielem na woj. slaskie i mam nadzieje ze pomoze w doborze mocy grzewczej :) ewentualnie jesli wykonuje audyty energetyczne to mu zlecę i mysle ze sytuacja się rozjaśni .... :) Komfort Eko (piec ktorym jestem zainteresowany - choc wolałbym o palniku uni, jednakze bez rusztu wodnego, i z czyszczeniem szufladkowym to takiego juz nie ma w ofercie defro w ukladzie zamknietym a szkoda ;/ ) wystepuje w wersji 15 i 20 kW to chyba lepiej ten 20kW jak jest ten modulator zamontowany to i tak bez roznicy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że piec sigma jest piecem bardziej oszczędnym niż komfort eko.

Sigma spali pół tony mniej niż komfort eko na sezon czy to może być prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już nie wiem :D jutro dzownie do defro dostałem namiary na goscia ktory jest jest przedstawicielem na woj. slaskie i mam nadzieje ze pomoze w doborze mocy grzewczej :) ewentualnie jesli wykonuje audyty energetyczne to mu zlecę i mysle ze sytuacja się rozjaśni .... :) Komfort Eko (piec ktorym jestem zainteresowany - choc wolałbym o palniku uni, jednakze bez rusztu wodnego, i z czyszczeniem szufladkowym to takiego juz nie ma w ofercie defro w ukladzie zamknietym a szkoda ;/ ) wystepuje w wersji 15 i 20 kW to chyba lepiej ten 20kW jak jest ten modulator zamontowany to i tak bez roznicy ??

Luknij na moją stronę znajdziesz kontakt do człowieka który zrobi Ci obliczenia.

Nie, nie mam z tego ani złotówki, żeby nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

 to chyba lepiej ten 20kW

A ten ciagle swoje. No ale w koncu to twoja kasa. Zajrzyj tylko na esterownik. Kolega ci pisal ze ogrzewa 130 metrow. I zobacz w statystykach na jakiej sredniej mocy pracowal kociol przez ostatni miesiac

https://esterownik.pl/device/8633

Jak mowie twoja sprawa jezeli uwazasz, ze potrzebujesz pietnascie razy wiecej mocy i musisz spalic 8 ton wegla to tylko podepnij do instalacji jeszcze dwoch sasiadow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130m to jest podłoga która grzeje a powierzchnia to 185m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole czym ty masz zamiar grzać podłogówka czy grzejnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich,

 

Własnie zostałem szczęśliwym posiadaczem SIGMA UNI 16KW.

 

Piec odpaliłem kilka dni temu ale z przerażeniem stwierdziłem ze spalanie przez pierwsze kilka dni to około 50 kg dziennie pelletu! 

Czy moglibyście podpowiedzieć jakie macie ustawienia u Was? I jakie dzienne zużycie pelletu?

 

z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też mam sigmę uni 16kW, ale palę eko. Nie długo przejdę na automat z rozpalaniem/wygaszaniem na pellet i tylko na CWU. Jaki masz sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEFRO K1v2, z małym ekranem dotykowym.

Szkoda, że nie kupiłeś nowszy K1Pv3 lub z zapalarką K1PRv3 Adaptive Control
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.