Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Sigma 16Kw - Wymiana Doświadczeń


domdwe

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kupowałem nie było sigmy ale sigma ma poprawną konstrukcję może nie tak łatwą w czyszczeniu jak wymiennik szufladkowy który nie bardzo przemawia mojej osobie.Zapytasz dlaczego kupiłem ten kocioł pewnie a no dlatego że nie miałem takiego doświadczenia jak teraz większość producentów oferowała tą samą konstrukcję a na defro miałem ogromną zniżkę bo kupowałem dwa kotły na raz tej że firmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pab11o co zrobiłeś że teraz masz takie małe spalanie, widziałem na esterownik i czy ogólnie zadowolony jesteś z pieca z palnikiem ekoenergii. Ja też muszę kupić piec z czopuchem z boku i zastanawiam się nad sigmą z palnikiem ekoenergii albo uni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również zastanawiam się jaki kocioł z defro wybrać ... waham się między Eko Duo Uni R lub Sigma Uni, oba w układzie zamkniętym i fufnkcją PID. Czy jest ktoś w posiadaniu linków do jakiś testów tych kotłów ?? Sprzedawca sugeruje że palnik rynnowy jest o wiele lepszy od retorowego ... prawda ?? I szkoda że sigma uni nie jest produkowana z wydajnością 20 kW .. tylko 16 (co dla mnie jest za mało) lub 24 kW (co chyba z kolei za dużo) z racji tego że dom posiada 367,38 m2 powierzchni całkowitej, a 240m2 powierzchni użytkowej .... wszedzie zastosuje podlogowke oprocz garazu (grzejnik). Zrobią 20kW na zamowienie ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał tyle roboty przy czyszczeniu kotła to bym sobie lodówkę z browarem postawił i o kombinezon z maską postarał ,w komfort eko to mam jakieś 2 minuty czyszczenia i po sprawie a jeszcze 1 minuta na popiuł bez kurzu w kotłowni bo wszystko co czyszczę to w komin wciąga jak patrzę na ten filmik to nie wiem czy bardziej żałowac kolegę czy cieszyć się z udanego zakupu kotła z poziomym pułkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystek84 sam to nagrywałeś ?? posiadasz taki kociołek ??:) hmm już chciałem napisać po wyczyszczeniu łopatką ze jest kolosalna różnica między ww. filmem prezentującym piec ogniwo jednakże ... po obejrzeniu całości czyszczenie przebiega bardzo podobnie, rowniez trzeba rozkrecic od gory i wyczyscic te pionowe kształtki stalowe wiec reasumując troszkę zabawy jest .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pab11o co zrobiłeś że teraz masz takie małe spalanie, widziałem na esterownik i czy ogólnie zadowolony jesteś z pieca z palnikiem ekoenergii. Ja też muszę kupić piec z czopuchem z boku i zastanawiam się nad sigmą z palnikiem ekoenergii albo uni

Wcześniej dużo palił bo nagrzewałem dom teraz to sobie tylko cyka 100kg Wystarcza mi na jakieś 8dni. W domu jeszcze nie mieszkam. Ale ogólnie jestem zadowolony,nie zrywa zawleczek pełne sterowanie przez internet dla mnie bajka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystek84 sam to nagrywałeś ?? posiadasz taki kociołek ?? :) hmm już chciałem napisać po wyczyszczeniu łopatką ze jest kolosalna różnica między ww. filmem prezentującym piec ogniwo jednakże ... po obejrzeniu całości czyszczenie przebiega bardzo podobnie, rowniez trzeba rozkrecic od gory i wyczyscic te pionowe kształtki stalowe wiec reasumując troszkę zabawy jest .... 

Nie mój filmik - znalazłem w sieci. Ja zdecydowałem się na Sigmę i zamówiłem. Co do czyszczenia to pewnie roboty trochę będzie, ale raz na miesiąc można się poświecić. Osobiście dla mnie kocioł ma bardziej poprawną konstrukcję niż w układzie półkowym, ale z rusztem wodnym nad paleniskiem, który szybko osadza się  syfem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a teraz z innej beczki, jak policzyć ozc budynku chodzi o wybór odpowiedniej mocy grzewczej kotła w KW ....

 

instalator radzi wiekszy bo bedzie zapas .... czyli 24kW sigme a nie 16kW

 

mój budynek ma  powierzchnie zabudowy 184m2, powierzchnie calkowitą 237,5 m2, powierzchnię całkowitą 367m2 i kubaturę 1086m3.

Pustak pirotherm 25cm, 20 cm styropian docieplenia, 15 cm styro w podlodze, 5 cm styro poddasze podloga, 30 cm welna docieplenie dachu.

Okna vetrex V90+, dachowe Roto. Czy ktoś może mi te OZC obliczyć ?? architek na etapie adaptacji wyliczył 4,3kW ale to chyba zbyt mało .... z kolei standartowo w projekcie przyjęto 12 kW (projekt firmy Archon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstaw dane domu tu

 

www.cieplowlasciwie.pl/start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16kw maksymalnie bierz więcej napewno nie zobacz z jaką mocą u mnie chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130m2 podłogi tylko do grzania ... natomiast u mnie będzie 200 m2 podlogi i 3 grzejniki ... wiec boje się że 16 kW bedzie za małe ... skąd wiecie na ile kW wasz kocioł aktualnie pracuje ? np kocioł 16kW a ktos mówi że u niego pracuje na 8 kW ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo niektóre sterowniki pokazują z jaką mocą pracuje piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie wejdź u mnie w statystki to zobaczysz. 16kw to będzie za duży no chyba ze masz dom nie ocieplony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakbyscie mieli wybrać Sigmę Uni albo Duo Uni oba w systemie zamknietym ze wszystkimi mozliwymi bajerami to który byście wybrali ?? Duo Uni jest droższy ... i chyba lepiej sięgo czyści ma tylko te szufladki, bez odkrecanych slimakó od góry jak sigma ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.