Skocz do zawartości
  • ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez doctor82
      Witam. Szukam informacji na temat tego kotła mam dania zakupić. Ma ktoś doświadczenia z tym kotlem

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

• Przez Cemol
      Witam,
      - rozebrałem mechanizm podajnika by zakonserwować go na lato. Ślimak wygląda jak nowy, ale na pierwszym zwoju jest coś, co wskutek działania temperatury utworzyło jakby ceramiczną warstwę. Ta warstwa jest spękana i można ją kruszyć uderzając przecinakiem. Jak nastąpi odprysk, to pojawia się jakby szaroniebieski podkład. Ta warstwa to na 100% nie jest zendra powstała na skutek działania temperatury na stal. Co to w takim razie jest? Drugi i pozostałe zwoje są idealnie czyste. Mogło to powstać gdyby ktoś zanurzył cały pierwszy zwój w jakiejś gęstej farbie, ale po co?
      Pozdrawiam

• Przez Cemol
      Witam,
      - jeszcze w pełni sezonu grzewczego zacząłem wertować net próbując pozbierać dobre(?) rady w temacie zabezpieczenie kotła na sezon letni. Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, więc zaczynam wątek na tym forum. Oczywiście bezdyskusyjne jest wyczyszczenie kotła i wykonanie czynności serwisowych dla mechanizmu podajnika. Potem to już na dwoje, albo i na troje babka wróżyła:
      spryskać ścianki paleniska a) olejem, b)WD40, c) niczym, d),e),f).... różnymi innymi, niekiedy dziwnymi  preparatami.
      stan furtek i przesłony czopucha a) pozamykać, c) pootwierać
      stan czopucha: a) nie robić nic, b) odłączyć czopuch od komina i zatkać wylot czopucha z kotła
      inne pomysły: żarówka jako osuszacz powietrza w komorze paleniskowej, codzienne spalenie wiązki suchego drewna, włączyć pompę obiegową CO mimo wygaszonego kotła, hermetycznie zamknąć kocioł poprzez dokładne owinięcie kocioł folią stretch....
      nie robić nic, bo kocioł i tak nie wytrzyma dłużej niż 5 lat.
      No i kombinacje tego wszystkiego co wyboldowałem.
      Pytam, bo nie palę dopiero od tygodnia, a w palenisku widzę stróżki wody, mimo, że w kotłowni (piwnicy) wilgotność nie przekracza 55%.

• Przez Renia11
      Witam.  Posiadam kocioł z podajnikiem defro komfort eko pz 20 na ekogroszek . Od tygodnia włączyłam go w tryb letni (tylko ciepła woda ) . Pojawił się dziwny biały nalot w piecu .co to może być ? 

• Przez KrystianB
      Witam. Mam pytanie do Pań i  Panów odnośnie wyceny. Niestety z powodu intensywnych opadów deszczu w moim regionie (podkarpackie) podtopiona została piwnica w moim domu. 
      W piwnicy zainstalowany mam kocioł zasypowy DEFRO OPTIMA 15 który zakupiłem w roku 2017. Kocioł został zalany do połowy swojej wysokości.  W załączniku zdjęcia.
      Szkoda została zgłoszona - firma ubezpieczeniowa zażądała wyceny kosztów naprawy kotła. 
      We własnym zakresie chcę zdemontować osłony, wymienić izolację kotła oraz wyczyścić kocioł w środku. ( mam nadzieje że to wystarczy do poprawnej pacy kotła oraz że uniknę korozji)
      Proszę o pomoc w wycenie w przybliżeniu kosztów naprawy jakie mógłbym ponieść w przypadku jeśli wykonała by to firma. Pozdrawiam

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.