Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Sigma 16Kw - Wymiana Doświadczeń


domdwe

Rekomendowane odpowiedzi

Podgląd ustawień masz na esterownik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto dowolna interpretacja klas kotłów i potrzeb rynku  :P

To tak jakby w samochodach można było dowolnie wyjmować i zakładać katalizator lub filtr cząstek stałych. :D

Producent powinien utrudnić spalanie po za palnikiem, a nie tak ułatwiać, świadomie obniżając i tak już wątpliwą klasę swojego wyrobu!

 

Do bani z taką klasą 5 i całą ekologią

Ten nie jest oryginalny kocioł to dzika produkcja,zadzwoń do Defro oni takich nie robią. :)  

To coś ala f9b404df17ad.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak się nie pali na ruszcie to masz go wtedy w 5 klasie po zatem 0 dyma z komina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po korekta hej i noc pracy jest lepiej spieki są nadal ale jest ich zdecydowanie mniej bo nie budują juz tak wielkich tworów. Mniejsze spadają do szuflady.

Wieczorem kolejne korekty tylko zastanawiam się gdzie ich szukać w klapie wentylatora w przy czopuchu czy też w samym sterowniku podawanie/czas/dmuchawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak się nie pali na ruszcie to masz go wtedy w 5 klasie po zatem 0 dyma z komina

Jeżeli choć jeden element został zmieniony ,czyli inny palnik ,dodatkowe drzwiczki itd... to kocioł nie jest już w klasie 5.

Przy takiej różnicy w cenie kocioł też  może być wersją marketową cieńsze blachy itd...

Szukanie tańszej ceny ,jedyna słuszna opcja to opcja zakupu na 8% Vat-u. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha normalne ale to chyba zamawiałeś w sklepie a nie w defro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to w defro montują ci co chcesz typ sterownika,czy ma być z rusztem oraz palnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem to co polecali. Jak spytałem o sterowniki z PID to mówili że owszem ale z palniki rynnowym. A ja takiego nie chciałem. Wiec mówiono mi ze nie wiadomo jak pięć z takim sterownikiem się będzie zachowywał i najlepiej będzie jak wezmę z tym K1v2 bo sprawdzony jest w tym zestawie i tak był badany na 5 klasę. No to wziąłem no i mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakieś foty pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie jak przyszedł piec to pisalo na foli "wersja handlowca"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze mi nie zależało na 5 klasie i chciałem z rusztem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja nie palę na ruszcie zastępczym to jest tylko w razie jak by przez tydzień prądu nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten groszek z allegro i przyszło mi z tej firmy ze musze jakieś CŁO opłacić. Myślałem że to tylko firmy opłacają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja nie palę na ruszcie zastępczym to jest tylko w razie jak by przez tydzień prądu nie było

Mam nadzieję ze nie zmarnujesz kotła ,na ruszcie awaryjnym bezkarnie można spalać paper ,karton  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ciekawe kiedy Defro przestanie od nas kopiować nazwy ?  Sigma - to kocioł zgazowujący drewno od 8 lat na rynku - w tym niemieckim który spełniał 5 klasę już wtedy - to tylko taka dygresja bo nazwa econo też skopiowana z naszych kotłów na ekogroszek. Ciekawe kiedy będzie kopia nowych nazw biowarmer.pl i agrowarmer.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję ze nie zmarnujesz kotła ,na ruszcie awaryjnym bezkarnie można spalać paper ,karton  .

Nie martw się nie mam zamiaru palić na ruszcie zastępczym on jest tylko w razie wu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten groszek z allegro i przyszło mi z tej firmy ze musze jakieś CŁO opłacić. Myślałem że to tylko firmy opłacają

A nie nazywało się to akcyza ? jeśli tak to jak niżej.

Użytkownicy domowi są zwolnieni z podatku akcyzowego, powiedz niech się pałują :)

Podstawa prawna art. 31a

 us. 2, pkt. 3 ustawy o podatku

akcyzowym z dnia: 06.12.2008r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w porządku źle doczytałem musze im tylko fakturę odesłać z podpisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może spalić 100kg a może i 5kg wszystko zależy jaki dom i jaką chcesz utrzymać temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Palę teraz Retopalem cena 690zł luzem.Ten groch naprawdę fajnie się spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

jestem tutaj nowy i czytajac owe forum mam coraz wieksze watpliwosci co wybrac.

Zastanawiam sie nad ponizszymi wariantami:

 

1/ Komfort Eco 15kw retorta zwykla ster K1Pv3

2/ Sigma 16 kw retorta zwykla ster K1Pv3

3/ Sigma 16kw Uni z zapalarka ster K1PRv3

 

Pomozcie w wyborze ...

 

Dodam ze piece z rusztem wodnym raczej odpadaja.

 

Pozdrawiam

eman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.