Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rekuperator Itho 4 Chłodno W Domu


jorgen01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Posiadam rekuperator Itho 4 moc 325m3/H

Dom 140 m2 trzy piętra mam takie wrażenie ze wychładza mi pokoje zima. Rekuperator jest na strychu najbardziej zimne pokoje są właśnie te na pietrze tuż pod nim, przymknąłem nawiewy na min ale znowu latem muszę je otwierać myśle ze coś jest złe ustawione. Rekuperator ma dwa potencjometry jeden od biegu pierwszego drugi od trzeciego ustawiłem pierwszy potencjometr trochę więcej ponad min a ten drugi prawie na MaX zrobiłem tak bo jestem pewien ze firma która budowała osiedle nie montowała je hurtem tzn bez regulacji do każdego domu. Patrząc na instrukcje minimum jest 25m3/H na wywiew tyle samo na nawiew wiec w sumie mamy 50 m3/H , teraz jest ustawione tak około myśle 75-100 m3h na pierwszym biegu ( suma) i jakieś 300m3/H na 3 ( drugi to jest pierwszy plus trzeci podzielić na 2). Moje pytanie czy w miarę to ustawiłem ? Czy przegiąłem ? Zaznaczę jeszcze ze nie mam możliwości sprowadzenie instalatora od firmy wentylacyjny tylko od firmy która budowała dom a tego nie chce zrobić. Proszę o jakieś rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.

Wiem, że rekuperator ma zużywać jak najmniej prądu i zapewniać ok 20-30m3/h na jedną osobę świeżego powietrza. Dobrze też mieć możliwość zwiększyć wydajność w razie jakiejś imprezy, czy konieczności szybkiego przewietrzania. Trzeba więc tak dopierać urządzenie, by przy danych oporach zapewnił nam nominalną wydajność na 1 lub 2 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 wydajność zawsze podaje się w odniesieniu do oporów. Tzn np 325m3/h przy ciśnieniu 150Pa. Poszukaj wykresy wydajności dla swojego modelu.

2 ilość powietrza nawiewanego = ilości wywiewanej. Więc 50m3/h, to jest 50m3/h taka jest wymiana powietrza.

W praktyce tego nawet anemomierzem nie da się dokładnie zmierzyć, wiec najlepiej regulować po wilgotności dostosowując ilość powietrza do ilości osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkręcałem do około 100 m3 przy wilgotności na zewnątrz 90% ja uzyskałem min 52 -60 % zależne od pokoju. W pokoju gdzie jest 60 % musiałem skręcić nawiew bo było zimno ( jest on pierwszy od rekuperatora) wczoraj mierzyłem tem na wylocie i tak dom trzy piętrowy rekuperator na strychu. Przy temp około 8 stopni na zew. Temp nawiewu trzecie piętro 18.5 stopnia , drugie 20 i parter 20. 2 . Czy da siecią zrobić z trzecim piętrem wilgotnością pow i temp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.