Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kanały Wentylacyjne


szoku

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz na próbę wywiercić kilka otworów w tych kanałach w miejscu gdzie będziesz instalował kratki, tylko pamiętaj jak masz mocny wyciągowy okap w kuchni a szczelny dom, to w czasie jego pracy może zaciągać powietrze do wewnątrz. Przedtem te kanały należy dobrze wyczyścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu przepraszam ze nie odp ale problemy z internetem . Był u mnie fachowiec od wentylacji i stwierdził ze jedynym rozwiazaniem była by rekuperacja ale jak mi powiedział cene to ..... bez komentarz okolo 20 tys, wspomniał cos tez zeby rozczelnic okna i w starym kominie zrobic kratki wentylacyjne ze moze cos to da . Co wy sadzicie o tym pomysle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślimy, że ten co zaprojektował ten dom był albo pijany, albo jakiś lewy. Nie wiem który z trzech kanałów jest wolny, ale najlepiej by było podpiąć do niego poprzez korytarz wentylację kuchni. Jak nie da rady to przynajmniej wybić otwór na korytarz. Na piętrze nie ma łazienki? Na parterze drzwi korytarz/wiatrołap i wiatrołap/łazienka mają być z kratą lub otworami wentylacyjnymi, a każdy pokój ma mieć swój nawietrznik w oknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom nie jest teraz projektowany dom posiada kolo 40 lat.  A nawietrznikow w oknach nie dam rady zamontowac bo mam rolety zewnetrzne przynajmniej tak mi powiedziano w sklepie ktorym montuja . Wszystkie trzy kanały w kominie sa wolne bo to jest stary komin w ktorym dawniej były podpiete piecyki gazowe . Nowy komin idzie przez łazienke i na pół pietrzre nie mam łazienki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poczytaj najpierw jak powinna być prawidłowo wykonana wentylacja grawitacyjna. W pokojach nawiew świeżego powietrza, szczeliny pod drzwiami bądź w drzwiach, kratki wywiewne w kuchni i łazience. Jak nie możesz zamontować nawiewnikow okiennych to tak jak koledzy napisali wcześniej montuj nawiewniki ścienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis był kominiarz ogladnąc komin i stwierdził ze sa dwa lub 3 kanały w kominie ale poza polowa komina schadza sie w jeden kanał z czym tez idzie to ze stopniowo komin jest coraż węższy , i doradził zeby sprobował wybic  kratki wentylacyjne i zrobic kratki nawiewne w oknach , poradził tez aby na komin nalozyc nasade obrotowa aby poprawic ciąg Co wy o tym sadzicie bo ja sie juz sam pogubiłem i nie wiem co robic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił bym tak.

post-26252-0-57374500-1446198091_thumb.jpg

do tego taki przykładowy wentylator ( bez żaluzji) z higrostatem http://iwentylatory.pl/wentylator-lazienkowy-vents-quiet/1260-vents-100-quiet-th-cichy-z-timerem-i-higrostatem.html?gclid

a kanały takie http://www.ecofanet.com.pl/kanal-plaski-220-x-90-mm-10-mb-p-1285.html?jak estetyka nie do zaakceptowania to obudować płyta G/K i pomalować.

Taki wentylator ma podciśnienie 43 Pa czyli tylko 2 razy więcej niż ciąg kominowy więc nie będzie wywoływał niekorzystnych zjawisk związanych z podciśnieniem jak np ból głowy itp. jednocześnie powinien wymusić ruch powietrza przez okna - mikrouchył, jeżeli to się okaże nieskuteczne to musisz zamontować nawiewniki.

Na początek ustawił bym ok 60 % wilgotności i dał mu z miesiąc czasu. Musisz się liczyć, że będzie on na początku pracował ciągle bo wilgoć gromadzi się nie tylko w powietrzu ale także w ścianach, meblach itp.

Nie wiem jak z ociepleniem twojego budynku ale duża wilgotność i mrozy to często grzyb na ścianach dlatego dobrze by było zrobić to już.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej M co masz na mysli zebt zrezygnowac z wentylacji grawitacyjnej ,,,,

 

Odpowiem przewrotnie.

Nie można zrezygnować z czegoś, czego się nie ma.

 

 

,,,, tylko nie mam za bardzo innego pomyslu jaka by mozna bylo zrobic wentylacje

Jest jeszcze coś takiego jak wentylacja mechaniczna.

W Twoim przypadku, aż się prosi by zastosować wentylacje mechaniczną wywiewną.

 

ps.

Jak się postarasz, to koszta zamkną się w kwocie do 200 zł (plus własna praca). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i są fachowcy na tym forum od ciepłownictwa.

Ale jak na razie od wentylacji żadnego...

Może i to będzie działać mechanicznie ...

Ale kanały nawiewne starymi przewodami spalinowymi?

to tak jak byś oddychał przez rurę wydechową ....

I nie za 200pln z tymi kanałami dymnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiewna czyli wentylatory w kuchni i łazience, ale to nie załatwia wentylacji pokoi. Tak czy siak trzeba tam powietrze doprowadzić, a jak już to będzie zrobione, to wystarczy podłączyć kuchnie do normalnego komina i nie trzeba żadnych brzęczących wentylatorów. Typowa wentylacja mechaniczna w jego przypadku raczej nie do wykonania. Dużo bardzo dużo przeróbek i kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet wyciąg ma..

Nawiewu nie ma?

Ma pytanie skąd go wziąć?

czy po przez nawiewniki  w oknach?

których nie może zrobić.

Czy przez stare kanały dymowe  co istnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kuchni ma okap... w łazience wentylator wyciągowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.