Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ogrzewaniem- Proszę O Pomoc!


bogusz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od miesiąca mieszkam w domu po przenosinach z bloku. Zaczęła się więc nauka palenia i grzania a z nią pierwsze niewiadome.  Mam następujący problem: przy przykręceniu zaworu trójdrożnego na 3 grzeje mi tylko część grzejników (3 z 6 na parterze oraz 3 z 4 na piętrze), natomiast jeśli zawór 3d przestawię na 5 to zaczynają grzać wszystkie. Czy tak jest poprawnie, czy niezależnie od ustawienia zaworu powinny grzać wszystkie grzejniki? Dodam, że przy zaworze 3d nastawionym na 3 czas podtrzymania był w miarę ok, a gdy jest na 5 to niby wszystkie grzejniki są ciepłe za to szybko spada temperatura zadana. Piec defro akm II 17kw, sterownik am lux. Dom jest wynajęty więc nie chce też za bardzo kombinować w instalacji:) Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś wrzucić foto tej kotłowni, bo z tego co piszesz, wnioskuję montaż 3D w funcji rozdzielania. Wtedy kręcąc pokrętłem 3D zmieniasz ilość wody (masowo) posyłanej na grzejniki. Może sie okazać, że opory w instalcji nie zostały zrównoważone nastawami wstępnymi i przy zmniejszaniu przepływu "brakuje wody" dla dalej położonych grzejników.

 

Woda zawsze wędruje tam gdzie ma lżej. Jak jest jedna pompa i CWU grzejesz kotłem, to sprawdź jeszcze zdławienie zaworó boilera... jeśli... o ile... jak... Za mało informacji podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety telefon padł. Szybki rysunek w paincie:) może coś rozjasni.

post-64912-0-26073300-1445185029_thumb.jpg

Dodam jeszcze, że grzejniki są bez termoregulatora, tylko zwykłe zawory kulowe przed grzejnikiem na wejsciu i wyjściu. Z tego co widzę zawór jest tez przed bojlerem na wejściu do niego. Czyli jakby go przykręcić to więcej wody by szło w instalację rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do d ten układ. Bez przerabiania to niewiele da się wyregulować. Albo będzie za gorąco, albo będzie coś słabo grzało. Spróbuj ogarnąć przepływy skoro na każdym grzejniku masz po dwa zawory. Te najlepiej grzejące grzejniki przydław, te słabo grzejące zostaw na full i obserwuj. Takim sposobem metodycznie dojdziesz do sprawiedliwego podziału przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. wrócić na zaworze 3d do ustawienia na 3 jak na początku jak nie grzały wszystkie grzejniki, przykręcać grzejące i patrzeć co się będzie działo? Chyba nie za wiele bo wczoraj zakręciłem na górze wszystkie i na dole dalej nic:/ Dopiero zwiększenie na  zaworze 3d dało efekt, ale znów szybko nastaw c.o. na piecu spada:/ Coś czuję że zostało mi powiększyć zasobność portfela i szykować się na duży przepał. A co będzie jak mrozy przyjdą:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety wiem:/ A tak z innej beczki. Ile powinno iść opału na dobę na takie temperatury jak teraz. Mi przy niegrzaniu tych grzejników brało ok 16kg na dobę. Teraz przy wszystkich grzejnikach to będzie szło minimum 2 razy tyle. To nie za dużo ok 40kg na dobę. Piec jak pisałem Defro akm II. Palę miałem, tylko nie wiem jaka kaloryczność bo już był jak się wprowadziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka powierzchnia?

Jaki materiał ścian?

Jakie ocieplenie fasady?

Jakie okna?

Jakie temperatury w domu?

Jakie zużycie CWU?

Jaka wentyalcja?

Jaki opał?

Jakie ustawienia kotła?

Jaka temperatura spalin?

Jaki popiół?

Jakie zabrudzenie wymiennika kotła?

Jaki opał?

(...)

 

Kumasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam kumać i dochodzić do wszystkiego. Jednak znów mam mały problem:/ Od wczoraj pali mi się tylko miał na bokach paleniska a środek nic. Efekt: wolno nagrzewa a nienaruszony miał spada do popielnika:/ Czy to może być problem z nawiewwm? Gdzie dokładnie w defro akm II są kanały napowietrzające. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

widze że kolega nie ma pojęcia co to miał,jeżeli ma kocioł przeznaczony do spalania miału to po co robisz mu mętlik w głowie groszkiem i brucerem,niech pali miałem.Jeżeli nie pali na środku sprawdź kanały nadmuchowe czy nie są zapchane ,pogrzebaczem sprubój zruszać opał może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.