Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Typ Grzejnika Do Kotła Gazowego?


roberto18

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. Jestem nowy na forum i piszę do was z wielkim problemem. Mieszkam w domu jednorodzinnym o powierzchni około 130 mkw, który jest po wymianie wszystkich okien na nowe, a za dwa lata czeka mnie ocieplanie( teraz jest ocieplony stara metodą od wewnątrz).

 

mój piec gazowy to ariston unoblock ( czy monoblock) z zamknięta komora spalania o mocy ok. 28 kw i jest sterowany czujnikiem pokojowym. Wiem, że piec jest za mocny na taki metraż, ale kupiłem go w bardzo okazyjnej cenie. Instalacja jest od nowości i ma około 60 lat. Rury stalowe, a grzejniki żeliwne. W jednym pomieszczeniu przez mój błąd strzelił mi grzejnik i jestem zmuszony wymienić go na nowy. Czy warto kupić używany grzejnik żeliwny i go wypłukać, czy kupić aluminiowy? Dużo czytałem na różnych forach i nie mogę się zdecydować.

 

dodam, że przy piecu mam rurki miedziane i boję się, że przy grzejniku aluminiowym, będzie się gryzło.

 

na podczas jesieni mam na piecu 60 stopni, a w zimę 75-80 stopni.

 

proszę o pomoc, który grzejnik będzie lepiej oddawał ciepło i będzie ogólnie lepszy. Nie zależy mi na estetyce oraz na ciężarze grzejnika.

 

dziękuję bardzo i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mam możliwość kupna używanego 20 żeberkowego żeliwca w cenie nowego "aluma", czyli około 300-350 zl. Pytanie tylko który ;)

p.s jak czyścić taki żeliwny grzejnik? Jest do tego jakiś specjalny przyrząd, czy wąż do środka i lać tak długo, aż będzie lecieć czysta woda?

 

p.s 2

jak wypłukać taki grzejnik, kiedy wisi na ścianie? Sam go nie zdejmę i nie mam możliwości zaangażować kogoś do pomocy. Zostaje wiec firma?

 

 

dzięki bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same grzejniki najlepiej czyścić po zdjęciu + węża do kranu i płukać do skutku - czytaj do czystej wody.

Jak chcesz instalację płukać to będzie ciężko - są specjalne środki do czyszczenia, ale nimi napełnia się istalację na ok 14 dni, następnie spuszcza i zalewa jakimiś średkami neutralizującymi, a następnie wodą.

Rzecz ciężka do przeprowadzenia przez osobę pojedynczą, która tego nie robiła.

Lepiej 2-3 razy napełnić instalację wodą , zagotować ją kotłem , przegonić pompą na najwyższym biegu i spuścić - w większości przypadków pomaga.

A jak porządnie to tylko chemia lub ściągać grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.