Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Pomoc W Doborze Kotła Termet- Pilne


Action81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Bardzo proszę o pomoc w doborze kotła Termet. Dwufunkcyjny, kondensacyjnyDom w zabudowie szeregowej. W środkowej części. Parter 47m + piętro 47m. Bez podpiwniczenia oraz strychu. Dach płaski. Na parterze ogrzewanie podłogowe na pietrze grzejniki. Na parterze małe wc - odległośc od pieca 8 m , kuchnia - 4 m , łazienka na pietrze wanna - odległość 9 m. 

 

Proszę jeszcze o podpowiedź jakie muszą być grzejniki , żeby kondensacja działała wiem, że wieksze. 2 pokoje po 10m jeden pokój 15 m , łazienka 4,5 m 

 

Z góry dziękuję za szybka odpowiedź. 

 

Pozdrawiam, 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odległości odbioru od źródła trochę długie, szkoda że nie masz możliwości zamontowania zasobnika CWU 150l? Jakbyś zamontował zasobnik i dodatkowo instalację CW z cyrkulacją, to by było bardzo komfortowo. I do zasobnika kocioł 1F.

 

Kondensacja jest zależna od temperatury powrotu, najbardziej optymalna temp. zadana to 55*C. Powrót podobno musi być 38*C. Ja u siebie nie sprawdzałem powrotu, mam sprzęgło od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.