Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Piecykiem Gazowym (Saunier Duval Opalia)


ubidragon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż od pewnego czasu mam problem ze stabilnością ciepłej wody, szczególnie do kąpieli.

 

Otóż posiadam od roku zamontowany nowy piecyk gazowy saunier duval opalia, problem dotyczy ustawienia odpowiedniej temperatury wody.

Tuż po zamontowaniu piecyka zdawało się być dobrze, ale problem pojawił się jakiś czas temu (narastał stopniowo).

 

Obecnie jest duży problem w ustawieniu odpowiednio ciepłej wody (nie za zimna, nie za gorąca) a granica między zdecydowanie za ciepłą a za zimną jest bardzo delikatna. Piecyk szybko gaśnie, jeśli ustawie się trochę więcej zimnej wody.

Jak już uda się w miarę wodę ustawić to i tak, nawet jak nie ruszam już kranu to jest niestabilna. Podczas mycia woda może nagle sama się zmienić na wrzątek lub lodowatą wodę, a piecyk nawet samoistnie gasnąć. Rekcja na zmianę wody w kranie też jest dość długa.

 

Problem też jest z siłą strumienia wody - nagle strumień może się sam zmniejszyć (skokowo nagle o połowę mniej) a co za tym idzie i temperatura wody. Za chwilę nagle z powrotem skokowo przywrócić pełną siłę ciśnienia (wyczuwalne małe szarpnięcie w słuchawce prysznicowej).

 

Nie znam się na tych rzeczach kompletnie a mam już nerwowo dość, bo problem się nie rozwiązuje. Kąpiel trwa 2 razy dłużej a połowa czasu to samo ustawienie delikatnie temperatury na kranie. Jeżeli chodzi o pokrętła na piecyku to nimi też już próbowałem chyba wszystkie możliwe kombinacje. Nie pomogło, czasem tylko pogarszałem sytuację.

 

Nie wiem też czy problem leży w samym piecyku czy też może to jest jakiś problem rur, bo jest to stare budownictwo a rury tez dość stare. Nie mam też pewności, czy skoki ciśnienia mogą być związane z innymi osobami w kamienicy, którzy wtedy też odkręcają wodę, ja mieszkam na ostatnim piętrze.

 

Poza tym tuż po użyciu pieca, podczas jego stygnięcia ze środka wydobywają się jakieś trzaski.

 

Więc proszę was o rady, bo ja się nie znam a chcę coś z tym zrobić. Nie wiem czy to rury czy sam piecyk, a nie chcę go zgłaszać niepotrzebnie na gwarancję i płacić dodatkowe koszty za wzywanie serwisantów, gdy piecyk jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz różnice ciśnienia to się nie dziw. Ustawiasz płomień na maxa woda płynie z niskim ciśnieniem i jest gorąca, nagle dostaje ciśnienia i jest chłodniejsza. Tak samo jakbyś zmniejszył płomień i zwiększył przepływ wody i analogicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że różnica ciśnienia nie jest spowodowana rurami, mam wrażenie że piecyk coś robi z przepływem wody. Dziwnym trafem tylko woda ciepła ma te skoki ciśnienia, u zimnej wody niczego takiego nigdy nie zauważyłem, zawsze jak odkręcam zimna to leci z max ciśnieniem i nie ma problemu. Za to ciepła woda skacze.

 

Jeżeli chodzi o piecyk to ma on dwa pokrętła: jeden bezpośrednio od mocy płomienia a drugi jest od przepływu wody. Oba są ustawione mniej więcej na środku. Nikt nie majstruje tymi ustawieniami podczas odkręconej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

A ja mam takie pytanie:

Korzystam też z tego piecyka i po odkręceniu cieplej wody ok 2 sekundy leci normalnie a później strasznie "dławi". Ciśnienie wody spada o połowę :( 
Regulując przepływ (małe pokrętło) nic nie zmienia... Dodam jeszcze że ciśnienie zimnej wody jest większe...

Powiedzcie mi proszę czy jest możliwość by jakoś zwieszać przepływ ciepłej wody? By ciśnienie było większe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój problem z tym piecykiem jest taki że, gdy odkręci sie kurek z ciepłą wodą odpala się płomień przez moment leci woda o temperaturze która jest ustawiona. Pozniej już leci woda dosc chłodna jest lekko ogrzana, ale o wiele niższej temperaturze. Nie włącza się zaden błąd i piecyk caly czas grzeje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.