Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus Logamax - Zbyt Wysokie Ciśnienie Wody


tenroh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem z piecem Buderus Logamax U004-24k. Jest to kocioł 2 funkcyjny z otwartą komorą spalania. Problem polega na tym , że ciśnienie wody ciągle rośnie i po osiągnięciu 3barów woda wylatuje poprzez zawór bezpieczeństwa. Gdy piec był sprawny ustawiałem ciśnienie na piecu na 2bary. Teraz gdy tak zrobię po ok. 10min wzrasta do 3 barów. Ciśnienie w naczyniu przeponowym ustawiłem na 1.5 bara. Zrobiłem to tak - wypuszczałem wodę z układu do momentu,aż na manometrze na piecu wartość ciśnienia wody była równa 0. Wtedy napompowałem naczynie na 1,5 bara. Po zakończeniu ciśnienie wody na manometrze na piecu nadal było równe 0. Po dopuszczeniu wody do instalacji do poziomu 2 barów niestety nic się nie zmieniło i nadal ciśnienie samo wzrasta. Gdy zakręcę zawór doprowadzający wodę, który znajduje się przed piecem ciśnienie wody nie wzrasta jednak wtedy nie mam ciepłej wody.Czy ktoś ma jakiś pomysł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz złe ciśnienie w naczyniu przeponowym, nie wiem jak dużą masz instalację CO, ale ciśnienie wstępne nie powinno przekraczać 1,2 bara,

Ustawienie fabryczne jest 0,75 bara i takie ustaw na początku, jak wyrzuci zawór bezp to zmniejsz z 0,75 do 0,5 bara

a nawet do 0,2bara co jest wielkością minimalną dla tego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie się tematem jednak mimo wskazówek nadal pozostaje nierozwiązany. Właśnie zakończyłem próby z ustawianiem różnych ciśnień w naczyniu przeponowym. Począwszy od 2 barów kończąc na 0,2 bara. Żadnych zmian. Sprawdziłem jeszcze czy zawór nie puszcza wody do układu , ale niestety nie. Opiszę co dziś zrobiłem i jak dokładnie sytuacja wygląda. Może to komuś coś podpowie bardziej znającego się w temacie. Otóż tym razem wypuściłem wodę całkowicie z układu. Pozostawiłem odkręcony zawór (spustowy wodę z grzejników)do czasu , aż wszystkie kropelki wylecą . Chciałem sprawdzić w ten sposób czy przy zakręconym zaworze (tym którym dopuszczam wodę do układu) woda mimo to nie dostaje się do niego. Zawór trzyma.Woda zleciała praktycznie do zera. Jednak w momencie gdy otwieram zawór znajdujący się nad zaworem do dopuszczania wody (zawsze był otwarty- gdy zamknę ten zawór to ciśnienie nie wzrasta) wtedy woda dostaje się do układu i zaczyna lecieć przez otwarty zawór do spuszczania wody. Widać dobrze jak dużo wody dostaje się do układu co powoduje wzrastanie ciśnienia wody na piecu. Naczynie przeponowe chyba nie jest uszkodzone, gdyż ciśnienie które napompowałem wczoraj dziś było takie samo. Po ustawieniu ciśnienia w naczyniu przeponowym dopuszczam wodę do układu do 2 barów (tyle wskazuje manometr na piecu) wtedy ciśnienie w naczyniu przeponowym wynosi 1,7-1,8 bara. Czy takie odczyty są prawidłowe? Na koniec bardzo proszę o zrozumienie dla kompletnego laika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś pewien,że jeden bar w instalacji dla tego pieca nie jest za mało. Zawsze ustawiałem 2 bary i było ok. Pytam, gdyż na manometrze niebieskie pole jest do 1,6 bara.Także uważałem,że ma być powyżej tego pola tj. ok.2 barów. W instalacji ostatnimi czasy raczej nic się nie zmieniło. Faktycznie jakaś ingerencja była, ale kosmetyczna. Jedynie wysokość na jakiej wiszą grzejniki się zmieniła tym samym wstawiane było kilka kolanek itp. W instalacji został także zastąpiony większy grzejnik na mniejszy.

Jakiś czas temu zostały także usunięte 2 małe grzejniki jednak po ich usunięciu wszystko było ok.

Znalazłem jeszcze coś takiego w sieci. Kocioł inny,ale być może usterka ta sama...Czy przy uszkodzeniu wymiennika ciepła będą takie objawy?

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3032391.html#14684543

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też ten przypadek z uszkodzonym wymiennikiem, ale to robota raczej dla serwisu.

Jak masz samozaparcie i wiedzę to wymontuj ten wymiennik i go sprawdź np sprężonym powietrzem.

Ale jakby był uszkodzony wymiennik to bez grzania CO też byłby wzrost ciśnienia.

Ciśnienie napełniania CO jest w tym kotle od 1-1,5 bar - to możesz jeszcze zrobić, jak będzie za niskie ciśnienie to kocioł nie wystaruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest wzrost ciśnienia przy wyłączonym CO. Sprawdziłem jeszcze tak jak mi napisałeś na 0,5 bara w naczyniu i 1 bar w obiegu,ale sytuacja nic się nie zmienia. Czy jeszcze jakiś element może być przyczyną takiej usterki jak u mnie? Wymienię ten wymiennik ciepła i zobaczymy. Już kilka napraw przeprowadzałem w tym piecu i jak do tej pory udanie. Jak to nie pomoże to będzie konieczna wymiana pieca bo jak już pisałem ostatnimi czasy ciągle z nim problemy.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu szukam wymiennika ciepła i nie mogę dostać. Zaznaczam , że chce kupić używany.Jak pomoże kupię nowy. Jeden sprzedawca zapytał czy wymiennik górny czy dolny. Co ma na myśli? Myślałem,że jest tam jeden wymiennik. Sugeruję się tym schematem :

 

http://buderuserwis.blogspot.com/2014/01/kocio-gazowy-buderus-u004-24u004-24k.html

 

Poz. 9: Wymiennik ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem rozwiązany. Po wymianie jak ręką odjął. Sambor nie wiem jaki masz w tym interes ,ale ciesze się ,że są tacy ludzie jak Ty,którzy naprawdę potrafią pomóc.

WIELKIE DZIĘKI !!! 

 

Dla potomności - wymiana wymiennika płytkowego polega na odkręceniu dosłownie 2 śrub. Piszę o tym ponieważ w trakcie szukania przyczyny natknąłem się na wiele wątków odnośnie tej czynności. Wystarczy klucz nr.4 imbusowy i 2 minuty pracy. Dostęp jest idealny. Ode mnie zażyczono sobie 250zł za takową pracę. To chyba rekord - 125zł za minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.