Skocz do zawartości

Conti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. W związku z tym iż mój 15 letni piec miałowy który posiadam pomału kończy swój żywot, postanowiłem go wymienić niedługo na coś z podajnikiem. Od niedawna czytam to forum i wybór padł na OEP 16, nie posiadam w tej chwili CWU ale chciałbym tez zamontować w przyszłości. Bardzo proszę o zerknięcie na rysunek, gdyż instalacje będę robił z wujem, człowiekiem starej daty który nie wie co to zawór 4D :) i chciałbym mu pokazać poprawny projekt do realizacji bez zbędnego tłumaczenia i przekonywania go czemu tak a nie inaczej. Rur pionowych 1" nie będę ruszał, grzejniki sa aluminiowe z termostatatmi + 3 żeliwne bez termostatów tylko ograniczone na zaworach przepływy.

Czy mogę zastosować rury obwodu kotłowego 1" lub 5/4"  ze względu na tańszy zawór 4d w tych rozmiarach zamiast 6/4" jak wylot z pieca ?

Czy potrzebny jest jeszcze zawór różnicowy jak nie korzystam z grawitacji ?

Czy mogę zmienić te rury 2" na mniejsze stalowe lub wszystko w kotłowni zrobić z miedzi np 28mm ?

Czy musi być zamontowana 3 pompa w obwodzie kotłowym jak założyłbym CWU a wcześniej zmostkował wylot na CWU (zielona linia)

 

post-64571-0-02547100-1444343114_thumb.jpgpost-64571-0-11725100-1444343130_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem te wypociny, ale dopiero później zobaczyłem, że grzejniki są aluminiowe - więc nie może być rur miedzianych!!!

Zamiast Cu28 dajesz stal 1" zamiast Cu22 - stal 3/4"

Jak ma być bezproblemowe działanie to rury do zaworu 4-D muszą być 6/4" , jak najkrótsze odcinki jak najmniej kolan.

Reszta na rysunku

post-18578-0-27881800-1445018509_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiminero - czy stosując zawór 3d mógłbym załozyć siłownik i podłączyć do ecoal 3.5 który ma obsługę 4d i sterownik pogodowy ? (wraz z obniżeniem temp chciałbym aby sterownik podnosił temp na CO)

sambor - a czy mógłbym zastosować zawór 4d 1" i pompkę dodatkową jak na rys 1 ? czy pompka w obwodzie 4d nie ma prawa bytu ?

 

generalnie chodzi mi o to żeby sterownik sterował temp CO w zależności od temp na zew

 

p.s. dziękuje za zainteresowanie bo czytam to forum od iluś dni i nadal nie ogarniam tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem te wypociny, ale dopiero później zobaczyłem, że grzejniki są aluminiowe - więc nie może być rur miedzianych!!!

 

A z jakiej racji? Praktyka podpowiada, że ani grzejniki ani rury nie widzą w tym połączeniu żadnego problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej racji? Praktyka podpowiada, że ani grzejniki ani rury nie widzą w tym połączeniu żadnego problemu. 

Dla instalatora to na pewno żaden problem . Połączy skasuje i do widzenia . To inwestor zostaje z tą wytwornicą wodoru na długie lata a co do praktyki to i na tym forum jest mnóstwo postów z tym problemem palącego się " powietrza "w instalacji  CO , wystarczy poczytać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.