Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Kotła Do Komina Długim Pionowym Odcinkiem


robertk1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam pytanie chce podłączyć kocioł 8kw pod komin,
komin w pomieszczeniu wysokim na 3 metry konczy się 1,8 nad poziomem podłogi
wejście do komina byłoby na wysokości 2,3m, wyczystka 1,8.

 

Wyjscie spalin z kotła z tyłu.

Czy możnaby odcinek od kotła (jakies 1,5-1,8m) do komina wykonać z rur spalinowych z stali czarnej 2mm, pierwsze kolanko 90 stopni przy czopuchu, drugie przy wejsciu do komina, oba z wyczystkami
kocioł tak czy siak musi być odsuniety od ściany bo wymiennik jest czyszczony z  tyłu.

Czy można tak wykonać to podłączenie? to musi być jeszcze odebrane przez kominiarza,

Na chłopski rozum rury spalinowe stanowiłyby przedłużenie komina po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najpierw  zaproś kominiarza on ci powie czy to co zamierzasz jest zgodne z przepisami , wyda ci odpowiednią opinię na piśmie.(obowiązkowo)Powie ci co w danym pomieszczeniu możesz podłączy do tego komina.Jezeli jest to pomieszczenie w kamienicy - musisz mieć na to co zamierzasz zrobić ,zezwolenie (administracji ,lub właściciela budynku)(nie wlasciciela mieszkania),też obowiązkowo na piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

henryk39 posiadam zgody adm i opinie kominiarską o możliwości wykorzystania przewodu, niestety po wyczyszczeniu komina okazało się że nie schodzi aż do podłogi, stąd moje pytanie czy wykuwać przedłużenie komina w cegłach czy dać rury po zewnątrz

Czy mógłbyś odpowiednie zgody zeskanowac i nimi się podzielić.Przyda się to  innym użytkownikom forum.

 Szczególnie dotyczy to co napisał kominiarz.Oraz ile ta usługa cię kosztowała.

Moze dla mojej ciekawości powiesz jak było do tej pory ogrzewane to mieszkanie , Na jakie zmiany uzyskałeś zgodę administracji.Jaki piec ( lub kocioł )był zainstalowany w tym pomieszczeniu w którym zamierzasz zamontować kocioł 8 kW.

Problem z tym twoim kotłem 8kW - moze coś więcej napiszesz na ten temat -co to za ustrojstwo .typ -model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko rura na zewnątrz, a co więcej może powiedzieć kominiarz?

Na razie powiedział ze komin jest sprawny i wskazał miejsce w którym należy podłączyć urządzenie grzewcze.

Moze natomiast powiedzieć które zamontowane  urządzenie grzewcze będzie spełniać warunki odbioru a które nie.

Sam dobrze wiesz ze zamontowanie kotła do 10kW w pomieszczeniach niemieszkalnych jest zgodnie z przepisami możliwe , ale w praktyce prawie nie wykonalne. 

Natomiast montaż piecokuchni lub pieca węglowego ,to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.