Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Falownika Do Pompy Ze Sprężarką


montez

Rekomendowane odpowiedzi

trochę jestem podbudowany takim obrotem sprawy, ale zaczekam jeszcze, na razie męczę lazara, antracyt będzie dostępny niebawem, trzeba się wstrzymać ale sprawa rozwojowa, wszystko mi wygląda na to, że warto założyć falownik do takiej pompy spiralnej z 10 letnim stażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeszcze jedna kwestia. By utrzymać na GZ rozsądną deltę 5K musisz przepompować przez wymiennik 2,7m3/h wody. Wątpię byś wpinając ja bezpośrednio do instalacji takie przepływy uzyskał. To kolejny argument za buforem i jednocześnie sprzęgłem hydraulicznym.

 

Oczywiście zgadzam się z tym pompa ciepła musi być podpięta do bufora który musi być dostosowany do instalacji. Inaczej lipa z oszczędnością. pomp ciepła tym bardzie powietrzna działała by cały czas bez bufora. co spowodowało by zarżnięcie sprężarki.

Co do automatyki na rynku jest wiele sprawdzonych modułów które można podpiąć pod pompę ciepła. Zastąpić starą automatykę nową. Daje to możliwość zmiany delty oraz innych ustawień mających wpływ na ogrzewanie pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego co ty wypisujesz za bzdury pompa powietrze woda musi pracowac cały czas w okresie ogrzewania po to by utrzymac wzpołczynniki miedzy innymi COP na najwyżym mozliwym poziomie tylko ciagła praca na najwyzszym poziomie COP i najmniejsza mozliwą (ale konieczną w gledem zapotrzebowania  )wydajnoscią gwarantuje niskie rachunki i zadowolenie

a to czy ktos dołozy buforek np do podłogówki to pompie to nie robi roznicy czy zagrzewa 20 ton masy w podłodze  czy tez o tonę czy dwie wiecej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mało włączeń - wyłączeń, to do mnie przemawia, nie chwale sie fachowością względem tematu sprężarek, ale to tak logiczne jak budowa cepa. 

Na razie jednak nic nie przebije antracytu, w tym sezonie grzewczym, niestety z przykrością muszę oznajmić, zainstalowałem bojler CWU i zrezygnowałem na okres zimy z podgrzewaczy przepływowych 2x25kW oczywiście pracujących w sensowny sposób zamiennie, co spowodowało wzrost zużycia opału (antracytu) do nieprawdopodobnego poziomu sprzed 3 lat, a mianowicie, do teraz, z kąpielami regularnymi, pracą zmywarki też na ciepłą wodę (a dlaczego nie) 2 ma łazienkami i wanną, ... bojler jest nieduży 140L i musi wystarczyć, więc muszę ładować go większą mocą na kotle, co zwiększa stratę kominową.. tak więc do teraz czyli konca stycznia -od początku pażdziernika 2015, spaliłem... AŻ 1600kg antracytu. Trochę mnie to podłamało. Spodziewałem się wzrostu zużycia, zakładałem to, nawet przewidywałem jakieś szacunki... sądziłem że będzie to nawet 1200kg! NIestety stara mądra życiowa zasada - zyski dziel przez dwa a koszty mnóż razy 2!

To do końca zimy wzrosnie do 2,2 tony jak nie więcej! Może i z 2500kg wyjdzie do maja, masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.