Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus Gb072 Ciągła Praca Pompy


franco78

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze zmień budynek na ciężki - jak działa lepiej to zostaw

Jak nie to korekta temperatury o 1C

 

Histereza powinna być nie za mała - np Wolf zaleca ponad 5C

Może się okazać, że moc 5kW będzie OK przez większość sezonu grzewczego

 

Pamiętaj, że 1 zmiana na raz i obserwować wyniki tej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę przewrotnie - czekam na mrozy ;)

Postaram się na bieźąco informować o efektach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam od niedawna zacząłem eksploatować kociol buderus gb072 20 kw z modułem rc310.Mam problem to wszystko ustawić.

Do ogrzania około 170m 2 piętra , piwnicea wszędzie grzejniki i zasobnik160l.Dom to stary klocek z suporku 1+1/2 około 40cm grubości ocieplony styropianem 8cm okna plastik dwuszybowe. Strop ocieplony.Ogrzewanie ustawione na 22.5 i obniżenie na 21 według krzywej z czujnika temp zewnętrznej.Czesto jest tak że temp jest powyżej 22,5 A piec chodzi z jakąś niska temp.czy tak ma być?troche strata gazu.Mam też problem z ciągle pracująca pompką palnik się wyłączy A ona ciągle pracuje mimo że czas wybiegu ustawiony jest na 1min.Czytalem że może tak być w ogrzewaniu podłogowym ale u mnie wybrane jest grzejnik.Gdy najdzie czas temp obniżenia na 21c pompka się wyłącza.Podobnie się dzieje jak ustawie sterowanie z temp.pomieszczenia pompa staje . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ustawiłes 22,5stC, a zmierzoną temperatura w pomieszczeniu jest 22,5 i piec ciągle chodzi, to jest OK.

Piec powinien wtedy produkować tyle ciepła ile twój dom traci, aby utrzymać stała temperaturę w domu.

 

Jeżeli jest powyżej 22,5, to zależy ile powyżej? Jeżeli 23, to OK, ale jeżeli 24, to zwieksz parametr 'wpływ pomieszczenia' w krzywej grzania. Ile teraz masz ustawione?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.