Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Czytam forum od kilku lat ale teraz to jak widzę ewidentnie  nie na temat większość pisze a do tego coś ADMINISTR. chyba brak. 

No bo jak nazwać te wstawki jak cytowany post??????  !!!!!!!!!!!!!!  

Proponuję i DORADZAM by zakładć własne tematy - no i tam się wysilać !!!!

Szacunek dla osób obiektywnych i merytorycznych.

P.S.  Pozdrowienia dla Pana Prof. Januszewskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Mam kocioł firmy Tilgner ekr 24kW ze sterownikiem Bruli ,piec ma 5lat jestem z niego zadowolony paliłem w nim miałem ( odsiewkom z eko groszku) tylko przy mrozach -20C chodził non stop ale dogrzewał, dom stare budownictwo ocieplony, wymienione okna,stara instalacja około 200m2.

 

Teraz pytanie. Dostałem dotacje na wymianę pieca 5 klasy, jaki doradzacie zastanawiałem się nad Ogniwem eko plus m 26kW ,chociaż ma małą powierzchnie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam , że OEPM 26kW to jego moc max. Tiger 24 kW ma jeszcze zapas mocy. Niemniej jedna tak jak kolega pisze , weź od niego V klasę a tego wystaw na OLX czy gdziekolwiek zapewne ktoś się znajdzie i go kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy sprawdz sobie jaką moc potrzebujesz na ciepłowłaściwe, gdybyś w przyszłości ocieplił dom to będziesz miał problemy z przewymiarowanym kotłem. Słuszna uwaga, jeśli jesteś zadowolony z tej firmy to kup tego nowego tilingera 5klasy, on ma nowy podajnik chyba 19kw z tego co oglądałem , ale osiąga moc trochę wyższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prawda jest taka że przeważnie każdy pali w swoim pierwszym kotle z podajnikiem :) i nie wie jak wygląda to palenie czy obsługa innego, każdy chwali swoje bo myśli że tak jak jest, jest najlepiej.

Ja obecnie palę w czwartym kotle a na serwisach widziałem ich już dziesiątki choć nie zawahałbym się powiedzieć że może trzeba by je liczyć już w setkach i swoje zdanie też sobie wyrobiłem na ten temat. 

Walter nie ma jakiegoś typowego palnika 19kW, można powiedzieć czy napisać nie kłamiąc bo większość znanych i montowanych palników to palnik 19kW.

Każdy palnik pracuje w jakimś zakresie mocy i w tym zakresie będzie też 19kW.

Najbardziej popularne na forum: mała i duża Ekoenergia, mały i duży APPM z Ewmara, starszy Burner-S, nowszy Burner-SM, Pancerpole, Batory mały, średni czy duży też można napisać że to palniki 19kW i kłamstwem to nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, marzec nastał, kociołek przy mrozach - 24 *C spisał się bardzo dobrze, zadowolony jestem, bo czyszczenie jest wygodne i nie trzeba tego robić za często.

 

Tak na szybko plusy kotła:

 

1. Sterownik/sterowanie przez internet  - ma wszystko łącznie z obsługą siłownika zaworu w jednym pakiecie, wyświetlacz dotykowy do którego byłem sceptyczny okazał się OK.

2. Czyszczenie z zewnątrz i rurowy wymiennik

3. Podajnik jest stosunkowo cichy

4. Duża szuflada na popiół

5. Dobre forum Esterownik - idzie się sporo dowiedzieć

6. Problemów braku mocy, opisywanych tu na forum nie zauważyłem.

 

Teraz minusy kotła:

 

1. Zasobnik na opał mógłby być większy

2. Palnik miał  problemy z węglem z Wesołej

3. Kocioł 26 Kw wymaga trochę miejsca, aby go wygodnie wyczyścić i jest wysoki.

4. Z tego co patrzyłem, trochę drogie części zamienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Witam serdecznie!

Panowie ten sam temat, powiem szczerze że brak mi czasu na przestudiowanie tych całych 70str bieżącego tematu dlatego piszę ten post.

Ten sam temat, dotacja wymiana zasypowego na eko groszek. Wyprzedzam pytania odnośnie gazu. Dom stary powstał ok 1970. Jedno piętrowy, brak ocieplenia dlatego z gazem trochę ciężej niż w bardziej nowoczesnych budynkach które są ocieplane z podłogówkami etc. 

Wyszło mi że dom potrzebuje ok 29kw. Interesuje się piecem z tematu, ogniwo eko plus. Widziałem o największej mocy 26kw. Czy będzie ta różnica odczuwalna? Dodam ze przy minusowej temp ok -20 stopni w domu jest zazwyczaj ok 25 stopni. Troje ludzi korzystają intensywnie z cwu.

Jakie macie zdanie na temat tego kotła? Na co zwrócić uwagę? Jaki palnik? Potencjalny wykonawca projektu ma w ofercie jeszcze Stalmark. 

Widziałem że temat powstał kilka lat temu gdy te kotły wchodziły na rynek. Może ktoś coś doradzić?

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę aż tak duży kocioł?
26 kW w szczycie to jakieś 100 kg węgla na dobę. Czy naprawdę tyle spalasz w największe mrozy?
Ja mam Ogniwo Eko plus 25kW ponad 9 lat. W największe mrozy spałam 45-50kg węgla 25-27MJ. Przepadam około 6-6,3 tony na sezon łącznie z grzaniem wody przez cały rok dla 5 osób.
Czyli w porywach dochodzę do 15kW.
Jeżeli przepadasz 10 ton węgla na sezon, to 26kW będzie OK

Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazowałem na danych z "ciepło właściwe" natomiast, potencjalny wykonawca ma się zjawić koło wtorku i sam oceni, myślę że też będzie oscylował między mniejszą mocą. Aktualny ma 20kw daje radę. Poczytałem trochę i tak samo widzę że wielu ludzi poleca te piece. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak obecne palniku w Ogniwie, ale te co były montowane kilka lat wstecz i wcześniejsze były kiepskie. Dużo ludzi zamontowało sobie palnik Batory-10, który lepiej sobie radzi. Też to potwierdzam. Po 6-8 latach wiele osób miało problem z zakończeniem życia przez palnik. Tez tak miałem.
Poza tym kocioł działa. Niestety mi doradzono 25kW zamiast 16kW.
Od dwóch lat ludzie maja problemy ze sterowaniem kotłem przez Internet - przeciążone serwery w okresie jesienno-zimowym. Problem ten nie dotyczy sterowników na starej platformie - starszych tak orientacyjnie niż 2015. Chodzi i sterownik w wersji 3.5.
Stara 16, to teraz 20kW ze względu na wymagania Ecodesign


Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Posiadam eko m 26 na sterowniku ecoal 3.5, chciałbym do zaworu 4 drogowego Afriso zamontować siłownik elektryczny, czy Afriso ARM 343 ProClick będzie odpowiedni.

Czy ten siłownik będzie sterował zaworem tak że by na wyjściu była utrzymywana stała temperatura bez względu na temperaturę na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.