Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem kocioł pod internet wczoraj.

Założyłem konto na eSterownikach, połączyłem sterownik pieca z kontem i działa.

Działa, ale tylko ja widzę co się dzieje na piecu, nie mogę upublicznić danych / mojego urządzenia.

Czy jest jakiś specjalny "myk" na upublicznienie danych sterownika? (haczyki dotyczące udostępniania zaznaczyłem i nic)

 

Sprawa nie aktualna - ruszyło prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o podłączenie pomp pod sterownik.

Mam u siebie 3 pompy:

jedna to CWU - wiadomo gdzie podłączyć (nie ma problemu)

Druga jest wpięta pod wymiennik ciepła (JAD)

Trzecia obsługuje niezależnie grzejniki w układzie zamkniętym gdzie też jest zawór 3drożny.

 

No i teraz pytanie, powiedzcie czy Druga ma być w Obwodzie CO.2  jako P2 czy odwrotnie? Czy też może lepiej aby ta do wymiennika pracowała jako mieszająca ... ?

 

Tak to wygląda mniej więcej https://drive.google.com/file/d/0B5GFX5AFwhsIbnpPR0s4WW9kVVk/view?usp=sharing

 

[specjalnie nie dołączyłem do rysunku zaworu 3D aby nie zaciemniać ogólnego widoku, ale jest na wymienniku JAD]

post-60756-0-51956200-1444756011_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus, podczas pracy w AUTOMAT, pompa dodatkowa MIESZAJĄCA cyklicznie się wyłącza (w zależności od temp.)

W zaawansowanych przestawiłem ją na POMPA KOTŁA - nie wiem czy dobrze, bo teraz wykres jest "byle jaki" nie ma cyklicznego wyglądu.

Ponadto, czy to normalne, że ten piec idzie ciągle? na dużych nastawach doszedł do zadanych temperatur i tera ciągle pali na minimum by tę temp utrzymać.

Nie powinien dobić do zadanej tem. i przestać palić, do momentu oblężenia się do temp. zadanej min ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automat ecoala tak ma wlasnie dzialac ze stara sie palic w trybie ciaglym.

zapraszam tutaj https://esterownik.pl/forumjest to forum poswiecone temu sterownikowi i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus, podczas pracy w AUTOMAT, pompa dodatkowa MIESZAJĄCA cyklicznie się wyłącza (w zależności od temp.)

W zaawansowanych przestawiłem ją na POMPA KOTŁA - nie wiem czy dobrze, bo teraz wykres jest "byle jaki" nie ma cyklicznego wyglądu.

Ponadto, czy to normalne, że ten piec idzie ciągle? na dużych nastawach doszedł do zadanych temperatur i tera ciągle pali na minimum by tę temp utrzymać.

Nie powinien dobić do zadanej tem. i przestać palić, do momentu oblężenia się do temp. zadanej min ?

Najważniejsze żeby ogrzewanie było wydajne i dobrze działało wykres schodzi na dalszy plan .Umiejscowienie czujnika powrotu  ma znaczenie bo on włącza pompę kotła.

Ecoal przeciąga temperaturę o 5*C w górę  i się wyłącza i włącza utrzymując zapas tych kilku stopni, na koniec przed wyłączeniem dmuchawa daje więcej wiatru żeby sam żar został na palniku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Interesuje mnie ten kocioł tylko mam dylemat czy da radę ogrzac moje metry-ok 380 z lat 80 ocieplenie 8 cm st.Tu 26 kw to max?a inne np stare ogniwo 25 kw ma jakieś rezerwy mocy?

On u mnie będzie miał co robić. Nie obawiam się pracy ma małych mocach tak jak Wy tylko właśnie jak poradzi sobie z dużą mocą w pracy ciągłej?Instalator upiera się przy żeliwnym klimoszu 32 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak - jestem na chwilę obecna mega zadowolony.

Zarówno przy temp. zewn. +10°C do +- 0°C

Ale też świetnie przy +4°C- -3°C, bo i tak się już mi przytrafiło.

W takich przedziałach temperatur jestem w totalnym szoku, jak mało potrzeba by utrzymać temperaturę wewnątrz 20 - 21°C

Obserwując to co się dzieje w kotle przy takich temperaturach, jestem niemal pewien, że przy niższych wartościach na zewnątrz, luksus palenia tylko wzrośnie.

 

Brudzenie kotła w chwili obecnej praktycznie nie występuje (prawie nie ma co czyścić, za wyjątkiem popielnika).

Spieki, po zmniejszeniu nadmuchu (30%) i wyregulowaniu czasu podawania paliwa do 4 sek - praktycznie nie istnieją.

 

Wygoda w kontrolowaniu piecyka za pomocą aplikacji - naprawdę nieoceniona - wszystkie te wykresy z początku wyśmiewane, teraz się okazują BARDZO POMOCNE podczas nauki palenia. Zero notesów / stoperów / ślęczenia z długopisem / itp, jak przy poprzednim piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retopal'em.

 

Dla uzupełnienia dodam, że nie ma sensu rozglądać się za kiepskim paliwem. Im paliwo lepsze, tym wydajność lepsza i samo palenie (obsługa kotła) prostsza i bezpieczniejsza. Oszczędzając czasem niewiele, na tańszym paliwie tracimy dużo więcej i to "za naszymi plecami". Jak się ktoś raz odważy przekonać do lepszego, sam zobaczy plusy.

Wcześniej paliłem kilka razy syfem (na wcześniejszym kotle, który wymagający nie był), teraz wiem że już do tego wracać dobrowolnie nie będę. 

Mam w planach kupić "trochę" Skarbka z Piekar i zobaczyć co i jak - z opinii moich znajomych wynika, że na tę chwilę jedno z najlepszych paliw (tak, tak - wiem zależy od wielu czynników jego "najlepszość" ale nie zawadzi sprawdzić u siebie też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł zamówiłam i ja u naszego kolegi z forum.Mam już dość czytania i wybierania który lepszy.Zrobiłam wieczorem przelew by po nocy kornik znowu nie namieszał w głowie.

Czy Ty zamawiasz groszek internetowo?Bo dla mnie tylko ta opcja została.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na Górnym Śląsku i węgiel mam pod stopami :) nie zamawiam przez internet i w tym temacie nie pomogę :/ niestety.

Myślę, że tu na tym forum jest sporo ludzi kupujących węgiel z "internetu", trzeba popytać.

Uzupełnij w profilu gdzie w przybliżeniu mieszkasz i na 100% znajdą się chętni do pomagania z Twojej okolicy.

 

Z kotła będziesz zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogniwo M  a u kolegi  

http://karoka.eu/

 

Gorzej tylko że instalator strzelił focha  że nie biorę polecanego przez niego kotła i sami zostaniemy z jego montażem. Chcemy od razu wstawić zawór 4 D by na dom szłam niższa temp i by ochronić powrót oraz zakupić i wpiąć bojler.No cóż znowu trzeba czytać ​forum i szukać porad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się przejmujesz jakimś fajfusem instalatorem, nie jego interes co kupiłaś. Jego interes poprawnie podłączyć i wystawić na to fakturę,  a jak nie chce to niech spada. Znajdź kogoś innego.  Co tu do rzeczy ma jakaś marka, gość boi się podłączyć coś innego niż to co zna? To nie instalator, to pewnie partacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogniwo M  a u kolegi  

http://karoka.eu/

 

Gorzej tylko że instalator strzelił focha  że nie biorę polecanego przez niego kotła i sami zostaniemy z jego montażem. Chcemy od razu wstawić zawór 4 D by na dom szłam niższa temp i by ochronić powrót oraz zakupić i wpiąć bojler.No cóż znowu trzeba czytać ​forum i szukać porad.

Znam , :D powinno być wszystko w porządku,szukaj suchego ekogroszku bo po co kupować wodę z węglem .

Instalator może jednak  przyjdzie podłączyć z czystej ciekawości .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.