Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Paleniem W Kotle Elektromet Duo 25Kw


moonraker

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolicie że się przyłącze do tematu, jednak prosze o wyrozumiałość bo to mój pierszy kontakt z piecami i paleniem.

.

Od ok tygodnia mam piec elektromet duo 25kW który obecnie ogrzewa tylko bojler 140l i spalanie paliwa nie jest prawidłowe. Wgląda tak jak by pracowała tylko połowa retorty. Po stronie podajnika wegiel się spala aż powstają spieki i żużel a po przeciwnej stronie poprostu sie przesypuje i wpada do popielnika. Pozwoliłem sobie załączyć zdjęcie.

Piec działa w trybie PID na ustawieniach fabrycznych, ustawienia pomp: "priorytet bojler". Temp zadana CO 65st temp CWU 42st.

Próbowałem też "trybu letniego" ale ale mam wrazenie że palnik pracuje tak samo a do tego temperatura na piecu jest w okolicach 42st co jak wyczytałem na forum i w instrukcji jest żle. Z kolei niechce ustawiac CWU na 65stopni bo wtedy woda jest za goraca.

Nie wiem czy problem z prawidłowym spaleniem jest związany z tym że piec większość czasu pracuje w trybie dozór ze względu na mały odbiór ciepła czy należy coś zmienić w parametrach. Tylko nie bardzo wiem jak się do tego zabrać i od czego zacząć. A może to kwestia opału kiepskiej jakości? Może nic nie kombinować i poczekać do sezonu grzewczego i sprawa się rozwiąże jak kocił będzie pracował z większą mocą? Ale z drugiej strony planowałem CWU ogrzewać kotłem cały rok więc muszę ten problem rozwiazać.

post-64004-0-58305500-1443124098_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja trochę sie poprawiła, zmieniłem parametry trybu dozoru: przerwa podawania była ustawiona na 3m zmieniłem to na 12min i obecnie węgiel spala sie równomiernie w całym palniku i praktycznie w całości.

Na razie temat nadal otwarty, obesrwuje co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.