Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Wyglada,že kalorycznosc jakos sie sprawdza.Powietrze max.musialem obnižyc,wychladzalo srodek palnika i kopczyk rosnal,po krawedzi stopiony popiol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory ustawiałem to co jest na worku i było ok a teraz muszę dać z 2/3MJ więcej , ale spróbuje jeszcze resetu bo przechodząc z wersji 2.35 na 2.35A tego nie zrobiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2.35 skali kalorycznosci nie bylo,gdzie widzisz roznica w kalorycznosci?

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była wysokość kopczyka i dla mnie to to samo , wtedy przeliczyłem procenty na jule i jakoś to lepiej wyglądało , wersja 2.35A  ma inny przelicznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 35a jest przerobiona korekta.Numero wyliczane z 2.35 jest nie odpowiedne w 2.35a-pokazuje okolo swoje MJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie jest to to samo , wtedy przeliczyłem a teraz pokazuje kaloryczność , może po prostu ta partia węgla jest bardzo sucha i daje to więcej MJ , ale na tą różnice ktoś już zwracał , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnia problemy sa tylko z nowym gladaniem poziomu nadmuchu-taki maly powrot do poczatkow.Przy zmianie dmuchawy tež grzebalem ponad miesiac,niž jakos ustawilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donoszę, że po około dwóch latach ze sterownikiem zdecydowałem się na jego aktualizację.
Z wersji 2.10 na 2.35a.
Interfejs Digitus. Laptop z Win7.
Poszło od strzała, za pierwszym razem.
Zobaczymy czy będzie różnica zauważalna w pracy kotła.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na ile dać dynamikę ponieważ mocno spada temp na kotle zanim zacznie rosnąć? Dziękuje pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SlawekOrfi dynamika 4 jest spoko . Jaki masz soft ?

@qbot1 co Ci go tak szarpie ? Między 5 a 7 jedynie tu widać sensowną modulacje i odrobinę spokoju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qbot1 ciężka pogoda jest na to teraz by coś kombinowac . Ogólnie kocioł szybko grzeje jednak to ciepło nie jest szybko zabierane z niego . Przez to masz takie fale jak np od ósmej do końca wykresu . Sterownik nie może opanować tego za bardzo i pracuje w trybie goń czekaj . Co możesz zrobic to zapewnić mu szybszy odbiór tego ciepla np pompa nie tryb auto a sztywny bieg np 2 . Jakiś grzejnik bardziej otwarty . Lub zwiększyć przeplyw przez baniak cw jeśli masz takowy . Moze jest na osobnej pompie to trzeba by ja załączyć na stałe . 

I jeszcze kwestia ile podajesz w trybie auto . Tam powinno być 5 sekund .

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, qbot1 napisał:

Witam 

mam bardzo dużo sadzy w kotle powietrze minimalne to 12 a maks 24 dmuchawa wpa06

 

na początek obciął bym max moc kotła (modulację) do 40- 50  %

wydaje mi się że kopci  przy zejściu z wysokiej modulacji, może też pomóc zmniejszenie dynamiki 

Rysunek1iuyo.jpg

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ciepło i  może się odstawia. 

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie zmieniaj modulacji ale moc kotła lub palnika bo nie wiem jak ma ten nowy soft , obcinanie modulacji nie zmienia nawęglania lecz je obcina w górnej granicy a tu chodzi aby w całym pasmie modulacji 1\100 dostał mnie paliwa ,drugą sprawią jest to że wykres Ci się dzwignie co też spowoduję więcej powietrza więc też je musisz delikatnie skorygować górnym parametrem na -.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaudiusz ??? właśnie poradziłeś koledze rozwiązanie które rujnuje wszystkie ustawienia jego sterownika ( o ile ma w miarę prawidłowe ) 

qbot , zerknij też na ochronę powrotu> wzmocnienie modulacji , może to ci też podbija niepotrzebnie moc kotła ,

i jeszcze jedno czasami obniżenie zadanej temperatury powrotu o 1 stopień , może przynieść zaskakujące efekty, chodzi o to że przepływy i temperatury instalacji ustalają temperaturę powrotu na powiedzmy 52 stC i jeśli ustawimy w sterowniku taką wartość to wbijamy się  niejako w rytm  pracy instalacji , jeśli jednak wymyślimy sobie inną  wartość np 54stC i taka wklepiemy w sterownik to sterownik będzie walczył z naturalnym rytmem instalacji powodując szarpania modulacji

to tak jakbyś wjeżdżał na autostradę z estakady , najłatwiej będzie ci włączyć się do ruchu kiedy osiągniesz prędkość poruszających się tą autostradą 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy czas przekroczenia temperatury zadanej wpływa na szybkość reakcji  algorytmu jak miałem sterownik IRYD to po ustawieniu przekroczenia temp. na 5st. sterownik szybciej reagował ,tam jeszcze były dwa parametry KP i KI po odpowiednim dobraniu tych parametrów sterownik płynne reagował na zmianę temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moją obserwację to częste przekraczanie temperatury zadanej może nam podpowiadać o tym że można spróbować zwiększania dynamiki modulacji ale nie w ochronie powrotu tylko tej w modulacji mając na 1 sterownik często ją przekraczał , parametr na 5 uspokoił tą temperaturę w granicach 0,2 stopnia więc miał szanse w szybki sposób wyliczyć sobie dawki paliwa ( moc) po jakimś czasie uspokoił się mieszacz temperatura i wykres , może komuś to coś podpowie i chce zaznaczyć tak jest w moim przypadku jak będzie u was nie wiem .

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qbot1 ma dužy nadmuch w malej mocy-nikt nie widzi ten szybki spadek spalin w momencie pracy 10%? Dla tego reaguje szybkym wzrastom mocy i w max.modulacii zas troche brakuje wiatru,z tego powstaje kopczenie przy grubym spadku mocy.Nastepnie sa wypala na malej i w kolko.Przy takich ustawach jest ciežko ustabilizowač pracu i temperaturu.Tež polecam odciac dole i gore modulacii,pierwszy gorna,max.50%,poczekac i bedzie widac ten nadmiar powietrza w malej mocy.Potym zwiekszac mod.minimalna ponad 20%.Jest zbytne spadac tak nisko.

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 29.03.2020 o 15:38, TomekBrz napisał:

@tig22 możesz wgrać wersję 2.28  z oficjalnych lub 2.35 A  testowych ?

 

Wgrany obecnie 2.35a, wcześniej przez jeden dzień 2.28 jest jak być Powinno od Początku.

Jedna Bardzo Ważna uwaga do przemyślenia.

Jeśli kocioł zbliża się do maksymalnej ustawionej temp na czujniku spalin

Przydałoby się Odpowiednio wcześniej np 5 stopni żeby zaczynał schodzić z mocą coby nie było tak jak Teraz że obcina gwałtownie moc/powietrze, palnik Jeszcze nawęglony zaczyna kopcić jak "TDI", dodatkowo Jeszcze jak temperatura już się obniży i rusza z pełną mocą "podawania Węgla" działa opóźnienie Wiatru i znów przykapca

Edytowane przez tig22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.