Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

. Został za to zwiększony 
zakres regulacji korekty dawki paliwa od -90% do +100%. Domyślna wartość kaloryczności 
dla korekty ustawionej na zero 24,8 MJ. 

To teraz jak dam +100 będę miał naweglenie jak dla niespełna 50MJ czy dla ilu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukanie ilosci wegla w kryształowej kuli   ?????? Dziekuje,nie potestuje.

2 kroki wprzod,1 do tylu.

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy ja wiem czy ustawianie kaloryczności jest takie kłopotliwe. Na sztywno wpisane 24.8 czyli jak masz groch 27 to dajesz na -10% i już po temacie. Powietrze jest bardzo fajnie rozwiązane. Jak pieklorz pisał trochę zamieszania będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kijasr ciekawa matematyka hihi 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, bercus napisał:

Dziekuje,nie potestuje.

Ja już rok nie miałem możliwości testować coś innego niż wersję 2.24 bo mam zabudowę.
Wśród użytkowników SKZP jest podział taki jak wśród Polaków na lepszy sort i gorszy sort :/

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Može jutro wgrajem,potestujem :-)teraz tylko zatwarty w domie :-( jestem ciekawy na opoznienie wiatru...,ale...jesli 17Mj nie jest +32% korekty? Dla czego mam cos takiego liczyc zamiast sterownika?Jestem zmartwiony,že bedziem po prostu gonič ilosc opalu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze żaden z Was dwóch dni nie popalił a już krytyka leci. 

 

Moim zdaniem uproszczono, cofnijcie się w tym wątku i zobaczcie co było z korekcjami. Kupiłem węgiel 25-27 i co wpisać?

Teraz podajemy przesyp, moc kotła i ewentualnie robimy korektę jak kopczyk za mały lub za duży. Bokami jest rysuneczek z sugestią co robi korekcja. Wymyślanie problemów robicie. Wgrać, pobawić się tydzień i można rozmawiać

Edytowane przez Pieklorz
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pieklorz napisał:

Jeszcze żaden z Was dwóch dni nie popalił a już krytyka leci. 

 

Moim zdaniem uproszczono, cofnijcie się w tym wątku i zobaczcie co było z korekcjami. Kupiłem węgiel 25-27 i co wpisać?

Teraz podajemy przesyp, moc kotła i ewentualnie robimy korektę jak kopczyk za mały lub za duży. Bokami jest rysuneczek z sugestią co robi korekcja. Wymyślanie problemów robicie. Wgrać, pobawić się tydzień i można rozmawiać

Zmień nazwę korekty na kaloryczność i każdy będzie wiedział jaki węgiel kupił. Tyle z tego pożytku . A korektę wyrzućcie. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pieklorz napisał:

Jeszcze żaden z Was dwóch dni nie popalił a już krytyka leci. 

 

Jest krytyka bo już bym miał wgrany nowy soft . Ile to spisac podstawy i wklepac na nowo . A tak D... Bo nie zrobie tego na noc , nie będę siedział i probowal rozkminic czy dac 20 na minus czy +50. Tak bym od rana się bawił powietrzem bo może to być fajna opcja . Żeby było podane zakres przyklad -90to kaloryczność 32  zero to wiemy ile A plus 100 to ileś tam np 14 ( oczywiście biore pod uwage że korekta na minus zwieksza kaloryczność A zwiekszenie zmniejsza tą kaloryczność . Przez co minus oznacza zadsze podania a plus częstsze , czyli mniejsza kaloryczność. Tak to rozumuje) . Jeżeli zostaly stare widelki kaloryczność można by coś wymyśleć i sie pobawić . W innym przypadku to wiadro kawy i sleczenie nad kopcem  do rana :)  jest lakoiczny opis i nie ma co się dziwić że pytamy . My pytamy więc co będzie z takimi co za nic nie znają się na tym i tu na forum nie siedzą . 

Edytowane przez FAFAŁ
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, shaft7 napisał:

do kolegi Pieklorz , podaj wstępne ustawienia dmuchawy dla nowego softu 

1-troche mniej,nižtwoje tymczasowe min (dla 10%)

100-troche wiecej,niž twoje tymczasowe max.(dla 100%)

I w nowym ustawieniu min bedzie 1+ i max 100-

 

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia ja będę miał więcej pracy. Mi serwisowo i technicznie grzebanie w powietrzu nie pasuje. Wy tutaj na wątku dusiliscie. Ja z analizatorem dobrałem zakresy, spisałem do mocy palników, kotłów na dmuchawy i to wszystko poszło teraz w krzaki. 

Tak to.jednak jest ,jak ktoś chce iść dalej. Gdzieś następuje głębsza korekta.

Podobnie było z A+ po zmianie na grupowy nadmuch który robi perfekcyjną robotę, ale też wszystko wywrócił w danym momencie.

 

Przypominam też każdemu, że nie ma przymusu wgrywania, może pracować na starym. Jest weekend, kwarantanna, jak komuś się chce, to posiedzi i się pobawi. Rozmawiać o zmianach można po paru dniach pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po próbach rożnych ustawień zaczyna modulować na 2.35

Soft_3_25.png

Edytowane przez kacper12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Bercus , do tej pory miałem zakres 4-17 , czyli jak teraz ustawie scale  3-25 i zakres dmuchawy wstępnie 5-70% powinno być Ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.No liepiej užyč do pracy 3-až co najbližej 100(17-18)((((((+-1%mocy +-1%wiatraku ).Užyj dla 100% taki nadmuch,jaki užywajesz na max,zawsze možno zmienič w nowym podstawowym ustawieniu.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla ruskiego węgla dla mnie max to jest właśnie 17 , ale żeby się zabezpieczyć dla innych węgli to max chce ustawić na 30 a min na 3 , a wtedy zakres ograniczyć dla tych np min 5% a max dla 60% na początek  ,  no obserwacja koloru nalotu i temperatury niezbędna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie dla typu wiatraka i opožnienie nadmuchu,to sa fajne sprawy,jesli korekta jest w % do kalorycznosci,nie wirtualna,lub na inej podstawe,dajem rady.Cos inego jest korekte pomiedzy 24,8 i 27,cos inego pomiedzy 24,8 i 17.Nie chce tylko byc ponownie na samym poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.