Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło o zawór 3D. Bez siłownika instalacja działa prawidłowo i zawór trzyma temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Oldek napisał:

Coś takiego, kilkanaście miesięcy temu proponował @TomekBrz, może teraz jest jeszcze jakaś inna możliwość ale tego ja nie wiem.

"

Jest w powiązaniu z regulatorem pokojowym.

Można użyć prostej sztuczki aby sterować czasowo CO1. Potrzebny jest jednak czujnik podłączony jako czujnik pokojowy.

Dajesz czujnik gdzieś w stałej temperaturze np. 22 stopnie.

Ekonomiczną ustawiasz np. na 15 stopni, a komfortową np. na 28 stopni.

Włączasz program czasowy reg. pokojowego. Teraz reg. pokojowy będzie sterował obwodem CO1 zgodnie z programem czasowym w reg. pokojowym.

Tam gdzie ustawisz temp. ekonomiczną - będzie wyłączał CO1 "

dziękuje. działa jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kacper12 napisał:

Това беше 3D клапан. Без задвижването инсталацията работи правилно и клапанът поддържа температурата.

Cześć
Mam ten sam problem z wahaniem zaworu 3D, gdy pompa CO jest na pierwszym biegu. Jest teraz ustawiony na drugi bieg i nie mam wahania, temperatura jest dokładnie utrzymywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dzięki za sugestie. Zmienię bieg pompy. Zawór zwrotny na powrocie myślę że powinien być tuż przy sprzęgle, by nie pociągnął ze sprzęgła wody do zaworu 3D. Takie są moje przemyślenia. Nie jestem hydraulikiem. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darekgra cyt: "Wcale nie tak dobrze... bo zawory zwrotne na powrocie nie tam gdzie trzeba zamontowane."

 

Nie tam, gdzie powinny oraz nie takie, jak powinny być.

image.png.b73bbd6f3ae8d74f47df552373136322.png

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy klapowe przy prawidłowym montażu to duży błąd w takiej instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Po sezonie zimowym przełożę zawory. Co do zaworów, takie sugerował  kol. Klaudiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem histerezę zaworu i czas stabilizacji oraz zmieniłem bieg pompy CO i jest ok. 

Wykres_3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. moze mi ktos podpowiedziec czemu nie mam dobrego podgladu na  aplikacji int.a mianowicie atualna temp. kotla pokazywana jest ze np.57 a jest 55 - uruch.obniz.kotla.dziekuje z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwość w sterowniku skzp-02 ustawić pompę do CWU jako pompa cyrkulacyjna kotła ? obecnie pompe CWU mam ustawioną  że włącza się poniżej 47'C  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dlaczego przy osiągnięciu przez kocioł zadanej - przekroczeniu temp nadal wysoko moduluje ?

wydawało mi się że skoro ma już np 61stopni to modulacja powinna być 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz nadmiar węgla na palniku, i musi go dopalić zanim obniży modulacje. Inaczej kopciłby bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że to jest zależne od tego, na jakiej najwyższej modulacji w tym czasie działał palnik. Najlepiej pokaż jakieś wykresy. Jest tutaj kilka osób, które mają bardzo bogatą wiedzę, i na pewno coś doradzą. 

Ja osobiście nie robię z tego problemu, nawet jak się raz na jakiś czas piec odstawi, bo przebije temperaturę. Inaczej się zachowa sterownik, jak będzie gonił aby dobić bojler, i wtedy pali na 100%, a inaczej jak podbije do 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaby przeplyw wode przez kociol,lub czujnik temperatury w tulejke kotla i zly przewod temperatury.Lub zle nastawy i kociol wchodzi zbyt na wysoka moc(tak može byč i z powodu zle zamontowanego czujnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ciepło,i mały odbiór ciepła. Kolega wyżej dobrze napisał. 

Wykres nie jest zły, ale ja się mało znam jeszcze, żeby oceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, manx napisał:

20200317_163821.jpg

Wzmocnienie modulacji masz włączone ? Lub jakąkolwiek ochronę powrotu .ogólnie wykres fajny tylko te dwa przebicia coś mieszaja . Ile powietrza górą jest , jaka dmuchawa  ? Jeśli powyższe wyłączone wygląda mi to na za mało powietrza górą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam załączoną ochrone, wzmocnienie 2

powietrze 5 a 24

te przebicia są po tym jak się pompa cwu odpala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manx to chyba nie ma potrzebny coś zmieniać , zgadzasz się ? Wiesz co od czego i powodu do zmian raczej nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony...to było pytanie do was, bo może czegoś nie wiem

wydaje mi sie że skoro będzie działał na niższych modulacjach przełoży się to na ciut niższe spalanie, które obecnie mam 10.3

pobawie się tym przepływem i będę obserwował wykres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest co zmieniać . Po gonitwie baniaka temperatura kotla się ładnie poziomuje . Nie widać gorek i dołków :) . Jak chcesz coś zmieniać to na spokojnie :) bo później tydzień będziesz się drapac po głowie jak wrócić do poprzedniego stanu . Wiem coś o tym hihi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.