Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@8010 jasne że kombinowalem . Bardziej z @bercus się zgadzam iż chodzi o wadliwa partie .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bercus.Zrobiłem tak ze powiedziałem w Timelu o tym i przysłali mi drugi (zapłaciłem oczywiście) i to samo-pewnie tą samą serię mi przysłali czy co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat założony ponad 4,5 roku temu z ponad 20tys postów zaczyna dopiero teraz pokazywać prawdziwe oblicza zarówno producenta jak i użytkowników.

Wiadomo że po takim czasie aby utrzymać sie na rynku producent musi wprowadzić nowy model, dopasowany do wymogów przepisów i rynku,

a starsi użytkownicy sterownika, mający starsze kotły za 2-4 lata przestaną narzekać gdyż prawnie tych kotłów nie będą mogli już posiadać.

Zgodnie z zasadą - skończyła się gwarancja kupujemy nowy - i tak się obecnie robi - kupujcie nowy ster za XXX zł i będzie nowy temat na forum - same plusy dodatnie - nowy temat, nowe posty, admin się ucieszy że jest was więcej w statystykach forumowych.

  • Zgadzam się 2
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, darko240973 napisał:

Witaj Klaudiusz i koledzy co teraz czytają.Afera mówisz, moze i tak ale pisze mi tez kolega wyzej o zamontowaniu czujnika poprawnie i go mam  dobrze zamontowanego w tym samym miejscu co poprzedni i nic nie daje.Latałem z nim nawet na stronie północnej i nici z tego.Temat wcześniej opisywałem itd.Widze że Kamil M jest na forum może coś się on nam wypowie.

Jestem czytam co do czujnika to położenie go zdała od źródeł ciepła plus na odpowiedniej ścianie daje prawidłowe wyniki nawet jeśli jest błąd jest możliwość korekty wskazań ja też mam jak pamiętam zrobioną korektę o 1.5* sprawdzane z termometrem wzorcowym 

Nie dokonca wszstko doczytałem co u Ciebie za Problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest afera jest temat i bardzo dobrze ,co do samego czujnika i jego odczytu ja nie mam zastrzeżeń a jeśli masz już 3 sztuki to odeślij do Timela i pan Tomek na pewno wróci koszty.

Sterownik skzp 05 to jest sterownik z bazą osobno i panelem szklanym można go porównać do 04 ,a co do osób testujących to możecie mi wierzyć że testy są w naszym kraju na obiektach które mają 3 grupy pompowe bo tylko taki test ma sens .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kamil M.Za wypowiedż.Przyjdzie wiosna z lepszą pogoda to umiejscowie go w innym miescu.Tylko  czemu tamten czujnik czujnik na poprzednim sterowniku Plum wskazywał poprawnie a na tym nie ? Sprawa sie rozwiąże jakoś pewnie z czasem.Pewnie bym to zostawił  jak jest bo od zaglądania na temperature mam pogodynke a tu nie muszę patrzeć gdyby nie miało to wpływ na prace MIESZACZA oraz z tym zwiazane konsekwencje pracy co do reakcji mieszacz temperatura w domu-opóżnienia temperatury itp.Mam w tym samym miejscu pogodynke która tez była na tamtym sterowniku oraz tamtym obok i wskazywała temperature poprawnie razem z czujnikiem.Na tym jest żle .Tak więc jest jak jest i ten sezon z tym wskazaniem pozostanie jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup w sklepie elektronicznym lub w necie nowy kty. Kosztuje grosze. Wlutuj zamiast starego i będziesz wiedział czy to wina czujnika.

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestuj w czujnik zamiast 4zl 8 i bedziesz miac czujnik ferrari miedzy trabantmi

Edytowane przez bercus
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że spotkałem się już z uwagi o wskazaniach pogodowego <0st.C jak tych uwag jest więcej, to już kwestia Tomka aby to przejrzał.

Póki co poszukać lepszego miejsca jego montażu.

Nie rozumiem uwag odnośnie braku rozwoju czy poprawek, zostało powiedziane jak to ma wyglądać. Kończymy aktualny sezon grzewczy a do nowego trochę czasu jest. Pożyjemy, zobaczymy. 

Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samej ciekawości muszę zobaczyć jak wskazuje mój czujnik pogodowy. Tylko do czego się odnosicie żeby porównać temperatury?

Ja mam jedynie czujnik z Emos elektroniczny co pokazuje ile jest stopni na dworze. Najlepszy byłby chyba rtęciowy 

 

Zobaczę i zdam relację bo ciekaw jestem jak mój pokazuje

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Skzp-02 jako forum o nim bije wszystkie sterowniki w łeb.Mamy 812 stron a do 1000 stron zleci nawet się nie obejrzymy.Tematów i wypowiedzi na pewno nie braknie.

Edytowane przez darko240973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Založ w zamražarke zaraz z zwyklym termometrom i znalazniesz odpowiedz..oryginal przeklamuje od zera w dol,i to dužo.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo0 789.Musisz tylko mieć temperaturę od 0* w dół bo tak bedzie Ci dobrze pokazywał.Jeśli nie przegapiłes jakiegos postu to pewnie wiesz o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ilu użytkowników kotłów sprawdza poprawność wskazań tych czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że właśnie od 0* w dół lubi przekłamywać i to zobaczę jak będą w tym roku jeszcze jakieś mrozy w ogóle hehe 

 

Ogólnie na temperatury teraz korektę mam na minus 0,2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pabloo 789.Zaczynałem też od podobnej korekty 0,5* lub 1*.Myślałem że jest dobrze.Potem brakło mi już korekty.Następnie gdy było 0* i wyżej znowu zmieniałem z powrotem na te 0,5* czy 1*.Gdy przyszło  ponizej 0* i znowu korekty brakło - tak w kółko.Trzymam kciuki żeby u Ciebie było dobrze jak sprawdzisz.Sprawdziłem też, żeby mi mieszacz nie wariował i reagował na skoki temperatur w domu i z zewnątrz.Dałem na korektę na mieszaczu na 7 .Jakby to ująć "oszukałem przeznaczenie'' jak w filmie.Ma to swoje plusy i minusy,lepsze to niż chłodniej w domu z powodu innej reakcji mieszacza.Jednak obiecuję jak nie w tym sezonie to w następnym rozwiążę ten problem ,albo przeróbką lub w inny sposób np umiejscowieniem.Poprzedni czujnik innego sterownika w tym miejscu pokazywał dobrze.Zamontuję inny czujnik jak tu koledzy radzili.Coś muszę z tym zrobić.Tak w piecu pali mi sie bardzo dobrze.Dzięki kolegom na tym forum.Tu tez mi radzą w tej sprawie i za to ''Wielkie Dzieki''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zobaczcie sobie na notę katalogową zastosowanego czujnika (w załączeniu). Średnia odchyłka temperatury to +- 2 stopnie. Czyli przy zerze może pokazać zarówno -1,91 jak i +1,91 stopnia. Myślę że wszystkie posiadane przez Was stacje pogodowe, pirometry, jak i inne termometry mogą poszczycić się takimi samymi dokładnościami, albo i gorszymi. 

Przejdźcie się do marketu i zerknijcie na półkę z termometrami - prawie każdy pokazuje inną temperaturę - trudno dobrać 2 takie same.

Nie wiem czemu Tomek zastosował taki, a nie inny czujnik temperatury, nie wiem też czy są dokładniejsze - nie laboratoryjne, ale tak na prawdę czy dla pracy kotła ma większe znaczenie czy na dworze jest 2, czy -1 stopień, myślę że tutaj raczej liczy się przyrost temperatury czyli delta T. 

To takie moje przemyślenia na temat czujnika.

KTY.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czujnik tež w nie dobrym miejscu obok okna piwnicy.Z nim na tym miejscu termometr zwykly,bo gladalem przycyne zlego pokazywania temperatury.W tym miejscu czujnik i termometr pokazuja o 1,5° wiecej,niž termometr domowy,to nie jest problemom,1,5° roznica jest stala.Problem z orygo czujnikem byl taki-przy 10° ustawilem korekte.Potym przy 0 pokazywal 2-3°,przy -10 pokazywal -3,-5 z tym pogodowka nie daje rady,stale korektowalem.Z nowym czujnikem smiga OK.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2020 o 19:42, TomekBrz napisał:

Wkrótce wersja z serii  2.3x z poprawkami będzie oficjalna.

Tylko tym razem proszę w pierwszej kolejności wypuścić wersję dla sterownika w zabudowie.

Biorąc pod uwagę fakt, że ostatnia wersja dla zabudowy to wersja 2.24 z kwietnia ub.r. podczas gdy wszystkie inne wersje mają 2.28 (a niektóre jeszcze testową 2.31) to powyższa prośba jest w pełni uzasadniona.
Dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojego podania! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przy mocnym wietrze widzę 1 stopień różnicy na czujnikach. Pogodowy mam od północnej strony domu gdzie jest cień i mocno tam wieje i jest stopień różnicy od wschodniej strony i północnej z wiatrem więc bardzo duże znaczenie ma wiatr oraz umiejscowienie. 

Obserwacje dalej będę przeprowadzał, ale widzę potrzebna będzie osłona dla czujnika nawet jak jest w zabudowie. 

Mam go daleko od okna i chyba 2,5cm od ściany więc tylko wiatr ma wpływ teraz na wskazania. 

 

Każdy czujnik ma tolerancję plus minus 2 stopnie, to w każdej instrukcji pisze.

Każdy producent się zabezpiecza jeśli chodzi o reklamację i odchyl czujnika.

Najbardziej wiarygodny będzie rtęciowy, który zakupie i wtedy pomiar wedle rteciowego będzie w 100% wporządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czujnik tež w nie dobrym miejscu obok okna piwnicy.Z nim na tym miejscu termometr zwykly,bo gladalem przycyne zlego pokazywania temperatury.W tym miejscu czujnik i termometr pokazuja o 1,5° wiecej,niž termometr domowy,to nie jest problemom,1,5° roznica jest stala.Problem z orygo czujnikem byl taki-przy 10° ustawilem korekte.Potym przy 0 pokazywal 2-3°,przy -10 pokazywal -3,-5 z tym pogodowka nie daje rady,stale korektowalem.Z nowym czujnikem smiga OK.
Na jaki czujnik wymieniłeś?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.