Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wygląda sprawa przekłamywania czujnika temperatury zewnętrznej? Bo z tego co tutaj czytam to nie tylko ja mam z tym problem.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na ten modol rozszerzeń już dwa lata i powoli mam dość , sterownik jest ok ale muszę mieć coś co będzie tez sterować zaworem 3D i 4d , a narazie to tylko koncert życzeń i pobożne życzenia ,jak ten skzp05 będzie do końca sierpnia to jest szansa ze go kupię , jak nie to zostanie tak jak jest , skzp02 do pieca a ecomaxx do obwodów grzewczych , nie jest to szczyt mazeń ale jakiś to działa 

Edytowane przez shaft7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo mnie nie było ale czytam co się dzieje i się zastanawiam czego wam Brakuje w SKZP-02 bo czytając że nie ma Aktualizacji to delikatna mówiąc Przesada, czy chcecie żeby zmiana Czcionki z 18 Na 20 była nową Aktualizacją ? Na bieżąco widzezeproducent coś usprawnia. Cofnijmy się 2 lata  Od wersji około jak  pamiętam 1.86 do dziś 2.28 mało zostało zmian wprowadzone??? Testuję bardzo wiele sterowników jak pewnie nie jedna osoba to wie i uwierzcie inne sterowniki nie mają nawet połowy tego co ma SKZP-02. Oczywiście można by pewne rzecz jeszcze usprawnić bez 2 zdań ale jak dla mnie jest to jeden z bardziej rozwiniętych sterowników na Rynku i wcale tu nie przezadzam, można praktycznie pod każdy kocioł, palnik, dmuchawe ustawić wedłóg uznania. Myślę że tyle w Temacie 

Pozdrawiam 

Kamil Miernik 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że to wyszło jak wyszlo . Szukając czegoś o tym sterowniku trafia się tu . Nie na slowackie stony , nie na Tajwanskie tylko tu . Kiepsko bylo się dowiedzieć o nowym sterowniku hmm przypadkiem . Ale cóż niech cebula kreci się dalej . Nie oceniam profesionalnych instalatorow czy też ludzi z yotube  pozrdo Kamil bo wiele odcinków ogladam  I w sumie dzięki Tobie i pomocy kilku chłopaków z tego forum kupilem skzp02. Jednak mam bardzo mieszane odczucia po dowiedzeniu się o nowej wersji bądź co bądź przypadkiem . Tym bardziej nie chodzi tu o co tygodniowe aktualizacje . Bardziej chodzi o bycie I wsparcie . Moze się myle może nie jednak stwierdzam jedno . To forum wspiera firme Timel , zas firma hmm ma ma z deczka w D.. to wsparcie . Dzięki za to . Nie polece tego sterownika nikomu . Dla mnie odwrót od społeczności działa w dwie strony . Też czas się odwrócić . Hej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nam nie brakuje. Nie potrzebuje aktualizacji cm miesiąc. Natomiast chciałbym żeby naprawić błąd pomiaru temperatury przez czujnik zewnętrzny i dołożyć obsługę drugiego zaworu mieszającego, a to akurat jest obiecane od przynajmniej 1,5 roku.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest 811 stron na temat wsparcia , zmian i pomocy w sprawie sterownika Timel ale widocznie tam znają się lepiej i doświadczeni instalatorzy też wiedza lepiej niż setki testerów z tego forum , ilu instalatorów którzy testują sterownik dla firmy Timel pomagają w ustawieniach i konfiguracji każdemu z nas . Z całym szacunkiem panie Kamilu ale pana już od dawna tu niema i nie zna pan wszystkich problemów z jakimi borykają się osoby na tym forum . Według mnie tu są prawdziwi testerzy a nie komercja co sprzeda sterownik razem z piecem .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nikt nie obraża , to tylko moje spostrzeżenie ze rzesza forumowiczów którzy pracują na sterowniku Timel ma większe doświadczenie niż instalator który montuje różne kotły z różnymi sterownikami . Ja i wielu forumowiczów walczy własnie z ustawieniami instalatorów , niemowie akurat o sterowniku timel bo większość założyła go sobie sam i sam testuje a nie instalator ustawił i ma być git a nie jest . Instalator i tak napisze na pytanie użytkownika ze nie wie , nie zna kotła , każda instalacja jest inna . Sterownik nie jest dedykowany pod dany kocioł wiec i tak każdy będzie miał inne spostrzeżenia .

Edytowane przez Natben
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co Wam chodzi, była jakaś umowa (użytkowników forum) ws współpracy z Tomkiem?
To że czasem wypowiada się na forum i uwzględnia wiele sugestii w sofcie to dobrze, ale nie ma obowiązku informowania co robi, co produkuje, jakie nowości, jakie ma zamierzenia, itp, itd.
To jego "chleb" i uwagi podobne do powyższych, obrażanie się na nieuwzględnianie indywidualnych uwag to trochę niepoważne.
 
Owszem, umowy nie było. Ale lepszymi testerami są sami użytkownicy. Zresztą widać to w tym temacie. Poprawki błędu pomiary temperatury zewnętrznej nie można się doprosić ale czas na stworzenie nowego softu był. Tak samo jak obsługi drugiego zaworu 3d który jest obiecywany od prawie 2 lat.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik skzp-02 jest bardzo dobry sterownike ale brakowalo mu funkcji które mogł miec tylko nowy sterownik skzp-05 . W starym juz poprostu nieboło technicznej mozliwosci bez rozszeżenia o modół  o ktorym wspomniał Tomek dla nas z skzp-02 . I siłą żeczy musiał wyjsc nowy model bo pokazywaly się inne sterowniki wyprzedzające skzp-02 . I tu jest czas na który niebylo na poprawki starego ponieważ malała sprzedaż skzp02 i rozpoczęła się praca nad nowym bo chłopaki z tego żyja a jesli niema sprzedaży . Dobrze ze jest nowy model Timel odżyje byle by onas niezapomniał o skzp-02 .

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum po wpisie Pana Tomka się gotuje.... I żałuję że tak pospieszyłem się z wypowiedzią że dobrze już bylo przepraszam....Dobrze dopiero będzie.... Z Jednej strony rozumie producenta że nic o tym nie mówił bo konkurencja nie śpi...ale na przyszłość fajnie jak By powstała grupa  testerów z forum ok 10-20 os najbardziej doświadczonych i w ramach testów Pan Tomek dostarcza nowy produkt oczywiście z zachowaniem tajemnicy ..Jest osobny temat o propozycjach do Skzp myślę że Pan Tomek o tym wie i tam zagląda.... Ale zeby nie było tak kolorowo to kara musi być Panie Tomku  hehe poprosimy o zdjecia nowego Kombajnu SKZP 05

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko wymaga czasu. Skzp 02 to nie Windows i nie musi mieć co chwilę aktualizacji. To dosyć skomplikowane prace i zajmują dużo czasu. Cieszyć się, że są aktualizacje i brnie wszystko do przodu bo produkt jest poprawiany i aktualizowany. 

 

Pan Tomek dobrze wyjaśnił wszystko. 

 

Cierpliwości i po to jest to forum żeby się doświadczeniami wymieniać na temat sterownika i podzespołów i pomagać. 

 

Mi to forum bardzo pomogło, a skzp 02 kupowałem w ciemno i nie bazowałem wtedy na opiniach, dlatego cenię ten temat tym bardziej. 

Edytowane przez Pabloo789
Błąd w pisowni
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, to jak firma Timel prowadzi program rozwojowy swoich produktów i na jaki rynek oraz kiedy go wprowadza, to jest tylko i wyłącznie sprawa firmy Timel, a nie nasza, czyli czytelników tego tematu.

To, że ten temat jest prawdziwą relacją z pola bitwy, jaką jest kotłownia każdego użytkownika, to jest też fakt niezaprzeczalny. To tutaj również dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z działań taktycznych prowadzonych na sterowniku i z wygranych, czy przegranych bitew na danym węglu, czy określonych ustawieniach. I to jest właśnie ta nasza wartość dodana.  42.gif

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, opiol89 napisał:

Forum po wpisie Pana Tomka się gotuje.... I żałuję że tak pospieszyłem się z wypowiedzią że dobrze już bylo przepraszam....Dobrze dopiero będzie.... Z Jednej strony rozumie producenta że nic o tym nie mówił bo konkurencja nie śpi...ale na przyszłość fajnie jak By powstała grupa  testerów z forum ok 10-20 os najbardziej doświadczonych i w ramach testów Pan Tomek dostarcza nowy produkt oczywiście z zachowaniem tajemnicy ..Jest osobny temat o propozycjach do Skzp myślę że Pan Tomek o tym wie i tam zagląda.... Ale zeby nie było tak kolorowo to kara musi być Panie Tomku  hehe poprosimy o zdjecia nowego Kombajnu SKZP 05

 

Witam z tego co się orientuję to ten sterownik jest dopiero na etapie programowania jest parę wersji testowych i ludzie to testują ja mam u siebie SKZP05  już od pół roku i powiem Ci że naprawdę jest to super maszynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekBrz mam pytanko. 

Czy w skzp-02 bedzie możliwość podłączenia zapalarki?

Mam rynnę i gdybym chciał palić pelletem przydała by się opcja zapalarki. Reszta softu była by ok.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, FAFAŁ napisał:

Nie polece tego sterownika nikomu . Dla mnie odwrót od społeczności działa w dwie strony . Też czas się odwrócić . Hej.

 

To po jaką cholerę go używasz?

Masz problem ze sterem-dzwoń do producenta. No chyba że żal na telefon. 

Ja mam ster 3 lata i nie zmienię na inny. 

Przed decyzją o zakupie dzwoniłem do Timela i dowiedziałem się wszystkiego co chciałem.

To było zanim znalazłem forum. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podkreślam moją wypowiedż grubszą czcionką ze względu moją charakterystykę wypowiedzi oraz pozostawienie problemu bez rozwiązania.Głównie do Timela pana Tomka na temat CZUJNIKA POGODOWEGO !Temat mam od przynajmniej dwóch lat i więcej kiedy zauważyłem.Mam ten problem jak i inni użytkownicy z pomiarem temperatury zewnetrznej od 0* w dół-korekta nie wystarcza a jak na plusie to zaś trzeba żegolwać korektą aby chodż troche zblizyć się do temperatury na zewnątrz i tak w kółko.Dzwoniłem do firmy pana Tomka i do dziś nic z tym nie zrobiono.Zakupiłem drugi czujnik ten sam bo powiedziano mi ze pomoże na pewno no i popłynąłem za czujnik a sprawa jest dalej nie rozwiązana.Na poprzednim sterowniku z kotła producenta  było ok-był też zamontowany w tym samym miejscu.Jeden z kolegów na priv wiadomości przesłał mi zdjecie oraz co zrobił zakupując na allegro  czujnik oraz przewód aby wskazania były poprawne i pisze, że dopiero teraz ma dobrze z odchyłką tylko  o pół stopnia.Ze sterownika jestem zadowolony,ale z rozwiązaniem sprawy na ten temat nie.Więc panie Tomku poproszę o CZUJNIK POGODOWY dla mnie .Drugi mam w foli jak nówka i lezy bez użyteczny i kij z nim że go mam ,zapłacę za trzeci nie ma sprawy tylko niech wskazuje poprawnie.Coś z tym można zrobic jak kolega prze zemnie wspomniany.Mam na priv od kolegi z forum parametry czujnika i rozmiar przewodu - co mam je podać czy co....?dla pana Tomka.No a jak pan napisałby mi prosze odesłac ten drugi nowy i prześlę dobry kolejny to byłbym mega zadowolony.....Czy można wyjść na przeciw klijenta pewnie tak-tylko trzeba chcieć rozwiązac ten problem (dobrać czujnik i może przewód).Pewnie problem nie rozwiązany i zostanę jak inny z tym czujnikiem żle wskazującym.Na przeróbki mam lenia teraz a koszt będzie ponownie.Tu żeby nie było czujnik nowy z przewodem na zdjęciu.Tyle w temacie SKZP-02 a CZUJNIK POGODOWY.

20200223_113447.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@8010

Bo go kupilem to uzywam :) mam do tego prawo . Kuleje od poczatku czujnik pogodowy . Bo w sumie też ma do tego prawo . Każdy ma prawo do wielu rzeczy w tym do wyrażania swej opini . Wielu się użytkowników na to skarży w sensie pogodowego . Czekają aż to będzie poprawione lub opisane jakieś rozwiązanie . A tym czasem dowiadujemy się o nowej maszynce.  

O I jak w poście wyzej . Da sie da . Tylko trzeba chcieć .

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darko240973 napisał:

Witam.Podkreślam moją wypowiedż grubszą czcionką ze względu moją charakterystykę wypowiedzi oraz pozostawienie problemu bez rozwiązania.Głównie do Timela pana Tomka na temat CZUJNIKA POGODOWEGO !Temat mam od przynajmniej dwóch lat i więcej kiedy zauważyłem.Mam ten problem jak i inni użytkownicy z pomiarem temperatury zewnetrznej od 0* w dół-korekta nie wystarcza a jak na plusie to zaś trzeba żegolwać korektą aby chodż troche zblizyć się do temperatury na zewnątrz i tak w kółko.Dzwoniłem do firmy pana Tomka i do dziś nic z tym nie zrobiono.Zakupiłem drugi czujnik ten sam bo powiedziano mi ze pomoże na pewno no i popłynąłem za czujnik a sprawa jest dalej nie rozwiązana.Na poprzednim sterowniku z kotła producenta  było ok-był też zamontowany w tym samym miejscu.Jeden z kolegów na priv wiadomości przesłał mi zdjecie oraz co zrobił zakupując na allegro  czujnik oraz przewód aby wskazania były poprawne i pisze, że dopiero teraz ma dobrze z odchyłką tylko  o pół stopnia.Ze sterownika jestem zadowolony,ale z rozwiązaniem sprawy na ten temat nie.Więc panie Tomku poproszę o CZUJNIK POGODOWY dla mnie .Drugi mam w foli jak nówka i lezy bez użyteczny i kij z nim że go mam ,zapłacę za trzeci nie ma sprawy tylko niech wskazuje poprawnie.Coś z tym można zrobic jak kolega prze zemnie wspomniany.Mam na priv od kolegi z forum parametry czujnika i rozmiar przewodu - co mam je podać czy co....?dla pana Tomka.No a jak pan napisałby mi prosze odesłac ten drugi nowy i prześlę dobry kolejny to byłbym mega zadowolony.....Czy można wyjść na przeciw klijenta pewnie tak-tylko trzeba chcieć rozwiązac ten problem (dobrać czujnik i może przewód).Pewnie problem nie rozwiązany i zostanę jak inny z tym czujnikiem żle wskazującym.Na przeróbki mam lenia teraz a koszt będzie ponownie.Tu żeby nie było czujnik nowy z przewodem na zdjęciu.Tyle w temacie SKZP-02 a CZUJNIK POGODOWY.

20200223_113447.jpg

Witaj ja zawsze montuje czujnik z dala od okien i 2m nad ziemia ściana północna tak żeby słońce na niego nie świeciło bo będziesz miał przekłamania spróbuj tak zamontować i będzie dobrze pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pogodówkę i nie mam problemu. Pytanie czy sprawdzałeś inne położenie czujnika? 

Czasem przeszkadza np. słońce lub wpływ ciepłego powietrza z nieszczelnego okna. 

Mam założony czujnik na zwykłym przewodzie 2x0.5 i różnica pomiędzy termometrem a wskazaniem z czujnika to +/- 0,1 st.C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juž o tym pisalem kilkunast. prawdopodobnie wadliwa seria czujnikow....Ten sam od timela nepoprawi,jesli jest z samej serii.....

Zmienilem za iny i spokoj.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że ten słowacki skzp05 to faktycznie skzp02 tylko z dodanym szklanym panelem o którym już była mowa wcześniej. Nikt rozsądny nie wypuszczał by na rynek nie sprawdzonego produktu. Wszyscy mamy teraz szanse na koncert życzeń funkcji skzp05. To że obsługuje 2-3 mieszacze to już wiemy. Może trzeba założyć nowy temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Klaudiusz i koledzy co teraz czytają.Afera mówisz, moze i tak ale pisze mi tez kolega wyzej o zamontowaniu czujnika poprawnie i go mam  dobrze zamontowanego w tym samym miejscu co poprzedni i nic nie daje.Latałem z nim nawet na stronie północnej i nici z tego.Temat wcześniej opisywałem itd.Widze że Kamil M jest na forum może coś się on nam wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.