Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@Listekcr zapodaj fotki deflektora jeżeli to nie problem. Kocioł się odstswia w czuwanie czy chodzi cały czasw modulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek pytanie co do wykresu. Czy mi się wydaje czy np. przy 0st.C raz masz spalanie 32 a raz 36 st.C? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi cholernie brakuje tylko wykresu spalania dobowego w stosunku do srednich temp zewnetrznych;) taka zachcianka.
 
Po czasie walki na rozne sposoby z piecem wkoncu doszedlem do ladu i skladu. Deflektor zrobiłem z szamotu nad rusztem wodnym, zrobiło sie od razu czysciej. Splanie rozne, zalezy jak wieje na zewnatrz, srednio 25kg jakiegos grochu bez nazwy i ok 20-23 kgm golda.
Trzeba posluchac po prostu kolegow z forum i wprowadzać zmiany stopniowo i obserwowac. :)
pozdrawiam
Mnie też interesuje jak wygląda ten deflektor. Może wkleić jakieś zdjęcia?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 8010 napisał:

@Oldek pytanie co do wykresu. Czy mi się wydaje czy np. przy 0st.C raz masz spalanie 32 a raz 36 st.C? 

Może tak być i zapewne jest. Ale nie jest to spowodowane wklepaniem błednych danych w arkusz. Z pewnością wiatr, deszcz, różnica temp. w dzień/noc, wychłodzenie domu wpływa na to że przy takich samych temperaturach spalanie jest różne. Np. u mnie podniesienie temp. za mieszaczem o 1°C powoduje wzrost spalania o ok. 3kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile budynek stracił I ile musi odebrac . Temperatura na zewnątrz wzrasta A spalanie nie spadlo bo np sciany sie dogrzewaja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, 8010 napisał:

@Listekcr zapodaj fotki deflektora jeżeli to nie problem. Kocioł się odstswia w czuwanie czy chodzi cały czasw modulacji?

Nie odstawia sie. Przez ostatni czas testowalem co jest lepsze i ekonomiczniejsze (puszczacie cwu non stop czy zeby sie odstawial) z deflektorem jeszcze kombinuje. Bede przecinal szamot na pol po dlugosci i ustawial na krzyz zeby nie blokowac calej dlugosci rusztu. 

Dzis wyglada tak

Wczesniej zamiast miski byly 2 cegly szamotowe. 

Jest brudno ale i tak jest niebo a ziemia porównując do wczesniejszego zabrudzenia:)

IMG_20200129_155840.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek bo zastanawiam się czy patrzyłeś od czego to zależy. U mnie na górce to byle duperela zmienia spalanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, 8010 napisał:

Czy mi się wydaje czy np. przy 0st.C raz masz spalanie 32

Witam.

Kolega @Oldek żartuje ..... ☝(ツ)✌(ツ)

Yaro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oldek napisał:

@8010 z mojej strony to tylko sucha statystyka. 

A statystycznie rzecz biorąc jakie wnioski wysnuwasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moje podniecenie prawie ideałem właśnie opadło. Coś się odiwaniło i teraz wykresiki wyglądają masakrycznie. Wprawdzie po małej przerwie nadal powróciłem do remontów i póki co zdjęty jest sufit na piętrze i trochę izolacji, ale mimo to chyba kocioł nie powinien tak szaleć. Modulacja niechby wzrosła, spalanie - oczywiście też w górę, ale czy ktoś może wyjaśnić dlaczego kocioł tak się buja góra - dół?

chart1.jpeg

chart2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłącz sterownik , odłącz od sieci na 20sek , podłącz , włącz, i kliknij rozpalony 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobry zaczyn to 10 kg cukru potrzeba a węgiel to aktywny jak drożdże były do kitu :)))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jolo747 napisał:

wyłącz sterownik , odłącz od sieci na 20sek , podłącz , włącz, i kliknij rozpalony 

Po resecie jest o niebo lepiej. Nadal nie jest idealnie, ale na razie tłumaczę to remontem. 

Aczkolwiek od momentu powrotu domowników kocioł trochę buja wykresem. Pewnie chodzi o ciepłą wodę. To Chyba nie jest normalne? 

Screenshot_20200130_213253_com.example.programmingknowledge.skzp.jpg

Edytowane przez andrzejk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten deflektor nad rusztem wodnym to chyba trochę bez sensu. Ruszt pod działaniem płomienia szybciej się przepali a poza tym generuje spora ilość sadzy. Deflektor powinno się chyba zakładać pod rusztem. Przynajmniej ja tak mam. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się. Montaż deflektora nad rusztem wodnym zamiast pod nie ma sensu.

Kolega Listekcr z jakiegoś powodu właśnie tak go zamontował , chociaż w temacie deflektorów radziłem mu podwiesić płyty szamotowe  pod rusztem.

Taki rodzaj montażu nic nie polepsza a wręcz pogarsza sprawę.

Edytowane przez Jasa
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, andrzejk82 napisał:

Po resecie jest o niebo lepiej. Nadal nie jest idealnie, ale na razie tłumaczę to remontem.

Remont = nieregularna modulacja. Np. czujnik temperatury pokojowej "wziewa" przeciągi, nawet te od chodzenia. :-) "Niekontrolowane" zużycie wody, otwieranie okien etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Chciałbym się dowiedzieć jakie macie ustawienia sterownika na palniku rynnowym? Mam piec samoróbkę robiona przez tatę z tym oto palnikiem i dmuchawa dm80. Dziś podłączyłem sterownik skzp2 wcześniej miałem Titanica. 

Moje nastawy to:

Modulacja min-15 max-80

Czas przekroczenia 40

Palnik powietrze min10%-5 maks100%-27 dodmuch 1

Palnik czuwanie 

Przerwa 30

Nadmuch 15s

Powietrze 15%

Czas 10s

Potencjał podajnika 16kw

Moc kotła 18kw

Paliwo 24.1

Już widzę że mi nie dopala groszku 

Dziś dopiero zamontowałem sterownik i jestem zielony co jak przestawiać żeby było ok proszę o pomoc i z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka dmuchawa moc  40 czy 80 wat?( z ustawień wynika że 80 w) Ja przy dmuchawie 80 w  mam powietrze  min.7   max. 27 niesugeruj się moimi nastawami  musisz obserwować i wprowadzić poprawki.Spróbuj  zwiększyć powietrze minimalne  do 7  i obserwuj czy się coś zmienia.

Edytowane przez szelest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 80w ok zrobię tak jak mówisz. A jak bym zmniejszył moc kotła to co wtedy? Bo piec mi doszedł do temp. 50° w 1.5 godz i wszedł w czuwanie. Mam chyba dosc mocno przewymiarowany piec. Powierzchnia do ogrzania 140m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.