Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji takiej ze 0,5 jest tańszy od 0,75. Ja mam na 1,5mm2 i jest ok. Różnica między skzp a autem to 0,5 stopnia co traktuje jako błąd pomiarowy, to nie apteka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jest tańszy nie upoważnia do pisania bzdur. Naprawdę uważacie że Timel chce zarobić parę groszy na cenie przewodów. Fabrycznie jest 0,5mm i widocznie taki ma być , skoro miałby być inny to taki producent by zamontował a różnicę w cenie by sobie doliczył i nic by na tym nie stracił.

Ja przerabiałem już różne przewody i czujnik zewn. nadal przekłamuje, ale dałem sobie z tym spokój. Mam przedłużony raptem 1m. Nie tylko ja tak mam z tym przekłamaniem.

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jest tańszy nie upoważnia do pisania bzdur. Naprawdę uważacie że Timel chce zarobić parę groszy na cenie przewodów. Fabrycznie jest 0,5mm i widocznie taki ma być , skoro miałby być inny to taki producent by zamontował a różnicę w cenie by sobie doliczył i nic by na tym nie stracił.
Ja przerabiałem już różne przewody i czujnik zewn. nadal przekłamuje, ale dałem sobie z tym spokój. Mam przedłużony raptem 1m. Nie tylko ja tak mam z tym przekłamaniem.


Nie uważam ze chce zarobić, bo jest tak jak piszesz. Ale po co 0,75 jak to przenosi tylko informacje, a nie natężenie rzędu 30A, żeby zakładać przewód 4mm. Dodatkowo lepiej taki przewód się „chowa” przy montażu sterownika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma co się "boczyć",rezystancja może być zniwelowana przekrojem, jakością przewodu. I tyle. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, soft najnowszy jest wersją testową. Poza tym  Tomek nie musi czytać 800 stron forum. Ma swoje do roboty. Jak macie jakieś problemy to zawsze można  zadzwonić.

Niektórzy zmieniali by softy co tydzień. Pytanie po co?

Większość  producentów  nie wydaje aktualizacji i ludzie żyją  a w piecu się  pali...

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja softu nie mam najnowszego testowego a błędne wskazania mam od początku czyli 1,5 roku i nie narzekam ( pisałem że olałem ten temat#19902) Wtrąciłem się tylko do rozmowy odnośnie grubości przewodów. Jasne jest też że Tomek nie musi czytać forum, ale do niedawna czytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A probowaliscie odstawić czujnik zewnętrzny od ściany tak żeby nie przylegał?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujnika to najpierw założyłem  przy okienku od piwnicy  i oszukiwał strasznie. Przełożyłam na wschodnią  stronę bo od północy nie mam możliwości i ok 2m nad ziemią  i wszystko jest idealnie. Tylko drobną korektę wpisałem w ster.   Zapytacie dlaczego tak wysoko? Mam dom na skarpie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zgłaszałem o błędach w sofcie 2.31 i nawet powróciłem do starszej wersji.Nie wspomnę również o tym nieszczęsnym czujniku pogodowym.Również zgłaszałem i też zero odzewu.Czasami p.Tomek tu się pojawiał i cos pisał,a teraz już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MikiQ.Obecnie dzisiaj odstawiłem czujnik od ściany prawie dwa cm,więcej nie mogę bo sztywno jest w tynku przewód.Na razie nie mogę nic powiedzieć bo od razu nie sprawdzę.Poczekam porównam z pogodynką w tym samym miejscu umiejscowionej co czujnik.Musi tez być minus na dworze bo wtedy dane odczytu były złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie odnośnie sterownika czy po sezonie grzewczym po wygaszeniu kotła sterownik będzie co jakiś czas załączał pompę co i kotłowa żeby przepompować obieg chodzi mi o okres letni nie mam cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze wymienic czujniki,bo timel wysila prawdopodobnie te same....i spokoj swiety.100 stron sporu o czujnikach po 5zl.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że czujnik pogodowy przekłamuje to nie jest żaden problem. Jest w sterowniku możliwość korekty tego czujnika i problem znika raz na zawsze. Nigdy nie miałem problemu z tym czujnikiem po korekcie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz korektę przy +10C to przy temp minusowych już jest roznica.Jak zrobisz odwrotnie ,to różnica jest przy temp dodatnich, przynajmniej ja tak mam. Wtedy problem niestety nie znika.

Edytowane przez altoro
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie korekta to niecały 1 stopień. Równie dobrze mógłbym jej nie wprowadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.