Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jockey

Dzięki za zmotywowanie mnie do dalszego testowania "miski azora", w ciemno przed wyjazdem z "ponderozy" założyłem deflektor z miski Ø 24 cm o głębokości 6 cm, dzisiaj wróciłem, efekt jest pozytywny w kotle ale nad ilością spalania jeszcze muszę popracować.

Dzięki i pozdrawiam YouTub ewa dzieciak.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robert86 napisał:

Teraz mam okazję na wymianę palnika na ekoenergia oczywiście sterownik skpz 02. Co myślicie o tym palniku?? 

W trzecim sezonie grzewczym udało mi się ujeździć tego rumaka i nie wiem czy chciałbym teraz inny palnik. Oczywiście nie sam tego dokonałem, ale z pomocą koleżeństwa z forum. Jeśli jest faktycznie jakaś super okazja cenowa, można w to wejść. Może też być tak jak napisał kol. @Jockey że dobra do "dużego" ogrzewania, czemu nie zaprzeczam. SKZP współpracuje z ekoenergią bez zastrzeżeń. A jeśli ta okazja nie jest duża, to może popatrzeć w kierunku palnika który jest teraz na topie, czyli sv200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockey, masz może filmik jak ustawić potencjał podajnika?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Natben napisał:

Hey , sterowaniem nie jestem w stanie zmniejszyć potencjału  tłoka muszę jakoś przerobić ramie od szuflady podaje 180 gram za jednym razem i lipa z tym jest , kaloryczność mam dlatego tak wysoka bo ja mam faktycznie ile ma opał czyli 26 to miałem dużo niedopalonego opału , a z ta modulacjo jak jest lepiej zmniejszać moc kotła czy ograniczać modulacje ? 

Na razie ograniczyłem modulacje wedle zaleceń i dynamikę i czyszczenie palnika co 120 

czekać obserwować , szału nie będzie bo zaczynamy od d..strony, skoro masz opał 26 a wpisane 29 to moim zdanie dalsze ustawianie nie ma sensu, ale może te zmiany na coś nas naprowadzą ,masz jakieś zdjęcie rusztu ?, można by ograniczyć moc i napowietrzanie zaklejając jedną ze szczelin (,jeśli masz takowe ), zaobserwuj też czy te spadki temperatury spalin masz po podaniu czy przed podaniem paliwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się ze wszystkim. Tylko wskazanie sterownika czego? Wydanego paliwa ZASYP, czy spalania całkowitego?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznika całkowitego

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może łopatologiczne:

a) zasypujesz podajnik na maksa i zapisujesz aktuslny licznik spalania całkowitego lub zerujesz go.

b) czekasz aż trochę spalisz (np. dwa dni lub tydzień )

c) dosypujesz do pełna węgla

d) mnożysz potencjał wpisany razy (x) wsypaną ilość grochu

e) wynik dzielisz przez aktualne wskazanie spalania całkowitego.

f) ten wynik wpisujesz jako nowy potencjał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, w tym tygodniu dojdzie do mnie sterownik skzp02, będę palił w pidzie powiedzcie mi proszę ustawienia dmuchawy dla wpa06, piec Kołton duox ZX 25 (25 kw) , palnik ekoenergia, dodam tylko że w standardzie miałem sterownik tech st 491 który popsuł się po 2 latach i 2 miesiącach uzytkowania,  a gwarancja jak wiadomo obejmuje tylko 2 lata. Sterownik nie miał opcji pid, paliłem w dwustanie, ustawienia które będę wprowadzał do sterownika zobaczyłem na filmach u użytkownika Jockey. W załączeniu przesyłam zdjęcie dmuchawy. 

IMG_20200113_072638.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego , moc kotła ,moc palnika,potencjał,kaloryczność ,znajdziesz w papierach, powietrze właściwe musisz znaleźć samodzielnie ,początkowy zakres bym ustawił 12-40% ale to nie koniecznie właściwe ustawienie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wotizel jak pisał jolo747 większość parametrów znajdziesz w dokumentacji kotła życie podpowiada, że tylko moc kotła(palnika) i kaloryczność z certyfikatu węgla. W zdecydowanej większości tutaj ludzie wyliczaja potencjał podajnika sami bo jest on różny dla różnych groszkow (różna granulacja, wilgotność) a co za tym idzie ciężar kilograma jest różny. Oglądaj filmy, które zacząłeś oglądać, rób krok po kroku to co tam kolega zaproponował i będzie ok. Ja mam identyczna dmuchawe jak Ty. Zdjęcie poniżej i powietrze nigdy nie wachalo się w granicach innych niż 6-30 a 30 to już max. Przeważnie 9-22/27. Mogą być nie wielkie różnice że względu na konstrukcję kotła i ciąg kominowy. Jak zrobisz to wszystko po kolei co kolega na tych filmach proponuje i nie będzie coś wychodziło to pytaj. Podstawa poprawny potencjał podajnika, właściwie wpisana moc palnika i kaloryczność węgla. Potem możemy dobierać dawkę paliwa i powietrza.

Nie wiem jaki masz palnik bo na stronie producenta jest kilka. 22a6c0cb356776a87b1b629e03352380.jpg&key=ab6bdaac176712549806428663a7732bcdaaf17e0b0430c30c42958f11b5378e

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik ekoenergia 25 kw z nacięciami u dołu oraz dziurami z wierzchu korony, potencjał podajnika sobie policzę jak tylko przyjdzie do mnie sterownik, zawsze starałem się palić mocnymi weglami, teraz w piecu jest sobianek lew z którego jestem bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam palnik 25 kw. No to spokojnie wyliczysz potencjał tak jak na filmach z YT. I powoli cierpliwie będzie ok. Ten węgiel ma 27-29 wpiszesz 28 i moc 25kw i potencjał. A później powoli resztę ogarniesz

P.S

W miedzy czasie uzupełnij sobie profil bo pewnie później się przyda..popatrz jak mają inni

Edytowane przez orally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie funkcji sterownika. Założenia: BRAK czujnika pogodowego, STAŁA temperatura na kotle, zawór 4d z siłownikiem - nim sterowana jest temp. na grzejniki. Czy ten sterownik zmieni mi temperaturę na grzejniki w OKREŚLONYCH godzinach? Obecnie od 15 do 22 utrzymuję 40-44 w zależności od temp na zewnątrz, a od 22 do 15   35-37 stopni.  Ręcznie jest to przestawiane. Pogodówki nie biorę pod uwagę, bo u mnie się nie sprawdziła - tylko godziny. Iryd to ma, a ten mój Tech działa mi na nerwy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie bez problemów. Wchodzisz w CO1 ->Temperatury-> temp. zadana 40°C, temp. obniżenia 5°C

Ustawiasz pr. czasowy i Tryb pracy pr. czasowy.

Napisałem teoretycznie bo u mnie ver. 2.31 ten programator czasowy nie pracuje jeśli mam pracę z czujnikiem pogody. Bez pogodówki nie sprawdzałem. Właściwie dane które ustawię na programatorze czasowym w CO1, to ten sam pr. czasowy który jest dla temp. pokojowej

Edytowane przez Oldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odp. Czyli działałoby sterowanie temperaturą za mieszaczem w funkcji czasu. A jeszcze zmiana pon-pt,  sob-nd ?

U siebie w techu mam, ale temp. całego kotła, co mnie nie urządza (zresztą to norma w ster.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co SKZP umarło ?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natben.Może nie umarło,ale te prawie 800 stron pomogło w ustawieniach i wszyscy już w kociołkach palą jak należy.Kiedyś jak zaczynałem czytać o skzp-02 to dzieliłem wieczory  stawiając obok piwko, ale w nałóg nie popadłem.Dużo wyczytałem i utrwaliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natben.Może nie umarło,ale te prawie 800 stron pomogło w ustawieniach i wszyscy już w kociołkach palą jak należy.Kiedyś jak zaczynałem czytać o skzp-02 to dzieliłem wieczory  stawiając obok piwko, ale w nałóg nie popadłem.Dużo wyczytałem i utrwaliłem.
A jak twój czujnik pogodowki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2020 o 14:11, Oldek napisał:

Napisałem teoretycznie bo u mnie ver. 2.31 ten programator czasowy nie pracuje jeśli mam pracę z czujnikiem pogody. Bez pogodówki nie sprawdzałem. Właściwie dane które ustawię na programatorze czasowym w CO1, to ten sam pr. czasowy który jest dla temp. pokojowej

Hi, nadpisałem dziś ver.2.31 i wycofuję się ze stwierdzenia że programator czasowy nie wsp. z pogodówką. Współpracuje OK. Ale podtrzymuję że dla mieszacza i panelu pokojowego jest ten sam programator czasowy. Inaczej mówiąc, to co zaprogramuję dla mieszacza, jest zapisane w pr. czasowym pokojówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijasr.Czujnik pogodówki zakupiłem drugi i jest to samo.Czyli przy 0* w dół brakuje korekty,a powyżej jest ok.Timel powiedział że po wymianie będzie już ok.Mówiłem że raczej to nie czujnik i wyszło po mojemu.Mówiłem że nie tylko ja mam z tym problem.Myślę że tylko odroczyli mnie z problemem.Przeniosłem pogodynkę z czujnikiem i na pogodynce pokazuje -2* a na skzp-02 +6* na plus.Nawet jak mam na maksa korektę to i tak przekłamuje.Nie mam siły do tego.Zastanawiam się nawet czy aby nawet jak jak jest na plusie czy nie ma około 2* róznicy przy wskazaniu.Tak jakoś dziwnie jest i cieżko to wyt łumaczyć.Trzeba byłoby to zobaczyć.W cześniej jak miałem inny sterownik,orginalny na piecu i pogodowy dobrze pokazywał.Wszystko wychodzi jakby na oprogramowanie w sterowniku.Nie chodzi tu o wydawane wersje tylko nie dopracowane ustawienie w sterowniku i za każdymrazem jest  pominiete bo ludzie nie zgłaszają lub nie wiedzą że jest żle unich.Mówiąc krótko z przesyłką popłynąłem 65 złTemat wcześniej jest podany do Timela,ale nic na razie nie wiedzą.Dzwoniłem już dwa razy w przeciągu 2 miesięcy.Teraz zadzwonię ponownie żeby powiedzięć ze nici z wymiany czujnika.Na koniec powiem że resztę korekt mam na 0,bo wskazania są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.