Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wykres był taki A teraz jest taki czy jest ok pompka cwu włączona na stałe czy w tym przypadku dużo wzrośnie spalanie

20191208_152256.jpg

20191208_152304.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest przyklad jak to by działało gdyby w kotle woda przeplywala szybko i było by dobre odbieranie tego co palnik generuje . Dwie proste linie A ster modulacje trzyma w niższym zakresie .@marcin91280 wzrosnie Ale ile trudno powiedziec . Zależy wszystko od strat na odcinku kociol -cw-kociol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że latem będzie trzeba zamontować pompę kotlowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego czekać do lata? Ja zakładałem pompę 19.12 . Wszystko ,rury pocięte na wymiar, pompa, zawory,pakuły, smar,otulina, było przgotowane wcześniej. Wygasiłem kocioł, wyczyściłem i przy okazji założyłem pompę. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie A wersja oprogr.2.30 do sterownika to gdzie jest do pobrania.bo chyba jej nie ma  na stronie timel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wersja 2.31, ale jest to wersja testowa. Instalujesz ją na własne ryzyko. 

http://www.costerowniki.pl/pl/p/WERSJE-TESTOWE/19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcin91280 napisał:

pompka cwu włączona na stałe czy w tym przypadku dużo wzrośnie spalanie

Na dwoje babka wróżyła ale spalanie IMHO raczej wzrośnie bo trzeba uzupełnić straty na przesyle między kotłem a zasobnikiem plus straty postojowe (ucieczka ciepła na zewnątrz zasobnika, tym większa im wyższa jest temp wody) ale może być też tak że spalanie będzie podobne z powodu płynniejszej pracy kotła. Podziel się jak już pędziesz pewien.

Według mnie pomyś raczej o dodatkowej pompce bo grzanie bojlera cały czas do wysokiej temperatury może powodować (oprócz strat jw)  zwiększone odkładanie się kamienia na ściankach i wężownicy bojlera, a przy maluchach możliwość poparzenia itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, krisgie napisał:

Według mnie pomyś raczej o dodatkowej pompce bo grzanie bojlera cały czas do wysokiej temperatury może powodować (oprócz strat jw)  zwiększone odkładanie się kamienia na ściankach i wężownicy bojlera, a przy maluchach możliwość poparzenia itp..

Z tym kamieniem to nie wiedziałem nawet. Ale ja nie o tym, chociaż w tym temacie. 

Mam włączoną pompę na stałe, i efekt jest taki,że jak ktoś z domowników bierze kąpiel, to temperatura na kotle potrafi z 53 stopni spaść do 46 stopni.  Sterownik automatycznie podnosi moc do maksa. Czyli w moim przypadku 100%. Chyba jednak trzeba będzie odżałować na zawór trzy, lub czterodrogowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres z "kąpieli"  :D 

Ta trzydziestka to moja sprawka bo regulowałem powietrze na tym poziomie, ale wcześniej widać jak moc wzrosła.

20191208_212245.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ z powyższego wykresu widać, że kolega nie ma czujnika temp. spalin to nasunęło mnie się takie pytanie:
czy po wyłączeniu czujnika spalin, tj. ustawieniu CZUJNIK AKTYWNY na 0 na wykresie jest nadal rysowana linia temp. spalin? (jak na wykresie powyżej)

Jeśli TAK to: zadanie dla @TomekBrz aby to zmienić.
Jeśli NIE to: zadanie dla wszystkich którzy nie mają czujnika spalin aby zmienić to u siebie w ustawieniach.

Edytowane przez carlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka polecacie pompę Kotlowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kotłowa dobrze się spisuje Wilo Yonos Pico

1017788397_Wilo-Yonospico2.png.baac003730bed478c590a9544730cc4f.png

choć może i ta poniżej by też podeszła, kolor podobny, energooszczędna, dobra dla zdrowia, poprawia tężyznę fizyczną no i o połowę tańsza 42.gif

1708984481_pompa1.thumb.jpg.6daba1328582021197f726cc4f964e2b.jpg

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu, tym bardziej ze zdjęciami, zrób edycję i wywal je, niepotrzebnie zaśmieca się wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pico,3lata dziala  OK,no nie oczekawaj,že na 5w bedzie cos pompkowač.Ustaw dla pewnego cisnienia w szkali I II III i nastepnie pokazane W ignoruj.Ponad 1szy bieg pokazuje juž 22W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcin91280 napisał:

Panowie jaka polecacie pompę Kotlowa 

Zwykłą najtańszą na allegro 25/40  około 80zł.... innej nie potrzeba a już na pewno nie potrzebny automat.... bo i do czego :-))

YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kasy jest,osczedna za swoje žycje,stale wlaczona može sa oplaci...

Cos za cos.Osczednosc kosztuje.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Inna rzecz że jest moda na światełka, migające kontrolki i cyferki...a czy te ładne dłużej będą działać, czy zwróci koszt zakupu ....czas zweryfikuje......u niektórych już to zrobił.

Pozdrawiam energooszczędnych. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.