Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło się od wiatrów i wysokiej temp podajnika, włącznie z alarmem przy 70*. 
Zakleiłem te otwory ale moim zdaniem na podajnik to nie wpłyneło. Temp ok 37*, natomiast spaliny ok 30* wyższe niż zwykle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przekornie zadam pytanko: 

Czy ktoś porównywał spalanie dobowe w opcji modulacji 0-100 (ustawienie w pid i ster odstawia się a niebieski wykres jak " alpy ") i w opcji np. 10-30 ( praktycznie prosta kreska, bez odstawiania się palnika)?

Oczywiście przy porównywalnych warunkach pogodowych.

U mnie w opcji "z alpami" spalanie niższe o  ok.1,5 kg.

Ciekawe jak wygląda to u innych "

 

U mnie dokładnie tak samo działa, również mam niższe zużycie jak wyłączę pompę cwu, która robi za kotłową (cwu oddalone o około 6-8m). W lecie alpy, w zimie minimalny wpływ na całkowite zużycie, więc kręci dla stabilności

Edytowane przez LukaszT1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LukaszT1125 napisał:

 .................minimalny wpływ na całkowite zużycie, więc kręci dla stabilności..........

Witam.

Dla czystości , kotła, powietrza i braku dymu i smrodu (smogu :-)) podczas odstawki.....  dla mnie to jest ważniejsze ....

YARO.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak Yaro, skrót myślowy. Ale nawet jak są alpy to jest czysto - w miarę dobrze mam dobrane parametry.

Aktualnie od paru dni testuję rozwiązanie przedstawione jakiś czas temu przez jednego z forumowiczów -> czyszczenie co 5 min. po 1s - faktycznie widać różnicę u mnie na +

SKZP.jpg

 

Jedyne co mi doskwiera to konieczność rozebrania retorty raz na rok, bo konstrukcja kotła jest taka, że otwór rewizyjny pod palnikiem jest od dołu, ok 5cm luzu od "podłogi". Trzeba rozkręcić, obrócić, wyczyścić z popiołu bo źle dmucha jak jest zapchany, co od razu widać bo z jednej strony "przestaje dopalać"

Zobaczymy czy częstsze przedmuchy coś zmienią, było co 2h po 10s

Edytowane przez LukaszT1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest specjalne,jak každemu przy ociepleniu maja zmiany w sterowniku pozytywny wplyw na zužycje paliwa :-))))

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie co można zrobić z błednym wskazaniem spalania dobowego.Resetowałem sterownik do ustawień fabrycznych i nic nie pomogło.To wgrałem wersjię 2.28 choć miałem 2.31 i tez nic.Już drugi tydzień spalanie oscyluje na 30 kg na dobe ale nie jest adekwatne do tego jak zasypie do zbiornika.Worek starcza prawie na dwa dni.Sprawdzałem też na potencjał według poziomu zaznaczenia w zbiorniku.Skoro spala mi 19 kg dobowo to czemu mi pokazuje 30 kg.Sterownik oszalał czy cos się popsuło w przeliczeniu w nim.Spalanie mi pasuje bez wskazania na liczniku ,ale mnie denerwuje jak przyjdzie znajomy i mówi co 30 kg ci pali ,a wcale tak nie jest.Jest jeszcze opcja KASUJ LICZNIKI PALIWA, której nie stosowałem aby nie stracić wskazania całkowitego spalania.Miał ktoś z Was coś takiego ? Dwa tygodnie przeszło testów z przeliczenia i na 100% błedne wskazanie za sterownika.Jakby mi palił 30 kg to napewno nie wytrzymałbym dwa tygodnie i bym pisał co robić.Nigdy mi nie palił i nie pali tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo wpisać potencjał podajnika - inaczej przesyp, a to spowoduje, że i reszta parametrów się zmieni i trzeba je na nowo dobrać

Edytowane przez LukaszT1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licza z potencjalu i czasu wlaczenia podajnika w biegu 24godz.Blad w wyliczaniu potencjalu ?

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To panowie to jeszcze tak powiem.Z przesypu wyszło mi 32,8 kg na dobe.Jak zrobiłem według Jockeya z filmiku dwa razy a pózniej trzeci to cały czas 29,8 kg na dobe.Jak podejde i włącze chocby teraz z 29,8 na 32,8 kg na dobe to sterownik już mi pokazuje 32 z groszem spalanie wieksze.Jak wrócę do wyliczenia z Jockeja to spowrotem 29 z groszem mniejsze.Kaloryczność wpisana na kgm gold 8.1 moc kotła na 15 kw wiatr 7-19 na 75w dmuchawie.Jeszcze testuje ustawienia.To wrócić do tych 32,8 kg i poczekać np do jutra niech się dopasuje,czy to nic nie da.Te 32,8 kg sprawdzałem na wadze w sklepie żelaznym,bardzo dokładnie i bardziej na poczatku wieżyłem temu sprawdzenie.Natomiast z filmiku Jockeya wyszła spora różnica.Mam przekładnie hipoidalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę .

Wpisz 18,5kg i poczekaj ze dwa dni.

Oczywiście korekta podawania  "0"

Pozdrawiam. YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o złe wskazania licznika, kolego Jockey wyliczył mi to wydaje się ze z proporcji i teraz jest ok. Przynajmniej u mnie z przesypu się to nie sprawdza jak z (proporcji), teraz mam może kilogram różnicy to ci w zasobniku, a to co na sterowniku, ale bez przesady, to nie jest apteka.
PS.
Co macie z prosta kreska na wykresie??? Jak spala ładnie i w kotle czysto to po co prostować wykres???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mieszkanie potrzebuje tyle i tyle ciepła to nie ma siły, aby mniej spalił kocioł. Fizyki nie oszukamy. Bynajmniej ja tak myśle i nie wszyscy (każdy) mysi się z tym zgodzić.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, YaroXylen napisał:

Witam kolegę .

Wpisz 18,5kg i poczekaj ze dwa dni.

Oczywiście korekta podawania  "0"

Pozdrawiam. YARO

Ok.dzięki zobaczę i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darko240973 Wywali Ci węgiel do popielnika, na noc tego nie rób... to tyle ode mnie

Chcesz się przekonać, to rób to w dzień, gdy będziesz zerkał na kocioł, a nie na noc podasz prawie 2 razy więcej węgla na palnik.

Ludzie, dbajcie o siebie i o swoje rodziny

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SlawekOrfi napisał:

to nie ma siły, aby mniej spalił kocioł.

Witam

Tylko jest pewna różnica, nie sztuka jest spalić prawidłowo opał w kotle ... sztuka jest najwięcej energii z niego odzyskać i wtłoczyć do domu...

I tu zaczyna się trudność...chociaż dla niektórych samo spalenie jest problemem.

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To panowie to jeszcze tak powiem.Z przesypu wyszło mi 32,8 kg na dobe.Jak zrobiłem według Jockeya z filmiku dwa razy a pózniej trzeci to cały czas 29,8 kg na dobe.Jak podejde i włącze chocby teraz z 29,8 na 32,8 kg na dobe to sterownik już mi pokazuje 32 z groszem spalanie wieksze.Jak wrócę do wyliczenia z Jockeja to spowrotem 29 z groszem mniejsze.Kaloryczność wpisana na kgm gold 8.1 moc kotła na 15 kw wiatr 7-19 na 75w dmuchawie.Jeszcze testuje ustawienia.To wrócić do tych 32,8 kg i poczekać np do jutra niech się dopasuje,czy to nic nie da.Te 32,8 kg sprawdzałem na wadze w sklepie żelaznym,bardzo dokładnie i bardziej na poczatku wieżyłem temu sprawdzenie.Natomiast z filmiku Jockeya wyszła spora różnica.Mam przekładnie hipoidalną.
Witam ja pale również kgm gold i kocioł mam 15kw i z przesypu wyszło mi 14,6 i to mi się pokrywa ze spalaniem + - 1kg zostaje z całego zasypu tj. 150kg.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, darko240973 napisał:

Ok.dzięki zobaczę i dam znać.

 

12 minut temu, Jockey napisał:

Wywali Ci węgiel do popielnika, na noc tego nie rób... to tak ode mnie

Darko nie przestawiaj, kolega Jockey ma rację, Ja się pomyliłem.

SORKI

JOCKEY masz 100% rację dzięki. I przepraszam za zamieszanie...

YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam powiecie pany jakiej mocy jest ta dmuchawa i jakie na początek ustawić parametry nadmuchu kocioł 14kw 

20191207_212328.jpg

Edytowane przez marcin91280
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 w


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Tylko jest pewna różnica, nie sztuka jest spalić prawidłowo opał w kotle ... sztuka jest najwięcej energii z niego odzyskać i wtłoczyć do domu...
I tu zaczyna się trudność...chociaż dla niektórych samo spalenie jest problemem.
YARO


I tak i nie. Teraz co bym nie zrobił kocioł (dom) spala 13kg (+-) 1,3kg. Jak bym nie przestawił to jest tak samo, oczywiście przestawianie sterownika z GŁOWĄ


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam powiecie pany jakiej mocy jest ta dmuchawa i jakie na początek ustawić parametry nadmuchu kocioł 14kw 
20191207_212328.thumb.jpg.8c64578620b87588f8784bffd1dd87ae.jpg


ebf1ce1dff083a8bf5b7d75a5c65be8a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SlawekOrfi napisał:

70 w


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziękować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, SlawekOrfi napisał:

 


I tak i nie. Teraz co bym nie zrobił kocioł (dom) spala 13kg (+-) 1,3kg. Jak bym nie przestawił to jest tak samo, oczywiście przestawianie sterownika z GŁOWĄ


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No własnie też tak miałem że spalanie było na jednakowym lub podobnym spalaniu,ale kurcze nie nigdy 30 kg , co po wsypaniu wcale w zasobniku nie widać żeby tyle nawet spalał.Zaraz bym reagował co jest grane.Jak ustawiałem piec z róznymi nastawami -moze od tego sterownik zwariował.Wgrałem  inną wersję ale też nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Może retorte trzeba uszczelnić??
2) Groszek inny, lub coś oszukali (nikogo nie mam zamiaru oczerniac)
3) dmuchawa cis słabo działa
4) coś się stało z przesypem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak skasować w opcji instalator KASUJ LICZNIKI PALIWA.Spisze sobie dotychczasowe spalanie , a na koniec sezonu dodam do tego co spale od wyzerowania.Może nie może sterownik sobie z tym poradzić coś sie zablokowało mu czy co.Moźe na nowo się dobrze ustawi z prawidłowym spalaniem.Bo jakos tu bym oscylował z problemem.Zresztą nie wiem.Wiem tylko że na 100% zle pokazuje bo tyle nie spala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.