Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Jockey napisał:

Analogia dość prosta: samolot ma autopilota, ale jak pilot go obsługujący ustawi kurs kolizyjny, to też się rozbije i winy autopilota nie ma w tym żadnej.

Ot i cała kałabania jak by powiedział klasyk. 

Świete slowa Jokey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie , "problem" nie leży po stronie złych nastaw ,tylko w materiale akumulujacym ciepło którym@jolo747 ma wyłożoną komorę spalania. Patrząc na zdjęcia z wnętrza jego kotła to można tylko pozazdrościć. Niestety szamot na początku (kiedy palnik rozpoczyna pracę) odbiera dużo ciepła i aby temperatura kotła zaczęła się podnosić, sterownik znacznie zwiększa moc. Po osiągnięciu zadanej nie zdąży wyhamować,(ponadto szamot oddaje już skumulawane w sobie ciepło) przebija o ponad 5° i się odstawia.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FAFAŁ napisał:

 

Panie @jolo747 ATy tylko opitoliles caly kociol "akumulatorami" I się dziwisz że masz jajca oraz zero modulacji :))). 

Jajka na akumulatorze. To boli na samą myśl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ThomaSz napisał:

Patrząc na zdjęcia z wnętrza jego kotła to można tylko pozazdrościć.

Rozumiem że zdjęcia były już zamieszczane. Z ciekawości bym obejrzał, bo wcześniej rzadko zaglądałem na forum.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarepP Ja mam taki zestaw i pięknie  daje radę z kotłem. Latem przełączam na RTV :)

@jolo747 Myślę, że prawie każdy z nas miał problem z przebijaniem temp. w trybie automatycznym kotła ale nikt tak nie reagował nerwowo jak ty. Słuchaj rad kolegów i celuj mieszankę paliwo-powietrze gdy "chcesz prawidłowej  modulacji." Wtedy docenisz "poziomą" niebieską kreskę, do której masz problem. Im mniej pionowa tym lepsza modulacja. A jeśli twierdzisz, że dwustan lepszy. :-/ Tutaj jest ponad 700 stron, żeby uczyć się modulować z SKZP-tem, a przyleciał jakiś Boeing747 i próbuje zmienić naszą wiarę. :). Wdech... wydech....

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że zdjęcia były już zamieszczane. Z ciekawości bym obejrzał, bo wcześniej rzadko zaglądałem na forum.
Trzeba się cofnąć kilka stron w tył

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ThomaSz napisał:

Wg mnie , "problem" nie leży po stronie złych nastaw ,tylko w materiale akumulujacym ciepło którym@jolo747 ma wyłożoną komorę spalania. Patrząc na zdjęcia z wnętrza jego kotła to można tylko pozazdrościć. Niestety szamot na początku (kiedy palnik rozpoczyna pracę) odbiera dużo ciepła i aby temperatura kotła zaczęła się podnosić, sterownik znacznie zwiększa moc. Po osiągnięciu zadanej nie zdąży wyhamować,(ponadto szamot oddaje już skumulawane w sobie ciepło) przebija o ponad 5° i się odstawia.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie dokładnie i dokladnie tak . Tu nie chodzi o parametry sterownika jako tako . Tu chodzi o przekazanie ciepla . A jak ono ma iść do wody jak po drodze ma jakiś magazyn . Wszystko ladne siwe no i na glowie też pewnie siwo się robi od myslenia gdzie popelnilem błąd (w sensie kolega go popełnił).

 

18 minut temu, 8010 napisał:

Jajka na akumulatorze. To boli na samą myśl :)

Za to jak szybko zadana była by osiągnięta :)

Edytowane przez FAFAŁ
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dormario napisał:

Rozumiem że zdjęcia były już zamieszczane. Z ciekawości bym obejrzał, bo wcześniej rzadko zaglądałem na forum.

Post nr #18158 str. 727

 

Edytowane przez Deafnezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słado widać ale moim zdaniem to nie jest szamot a raczej płyta krzemianów- wapienna czyli izolator który nie magazynuje a izoluje.

Czy były zdjęcia palnika  z robione po kilku dniach pracy? To co widać w podesłanym poście to raczej etap rozpalania.

Edytowane przez dormario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka temperatura w komorze spalania to akurat zaleta, pozwala na lepsze dopalenie gazów w procesie spalania.

Wymiana ciepła odbywa się w wymienniku, a akumulacja ciepła to też zaleta. Przy prawidłowym ustawieniu mieszanki paliwo/powietrze pozwala na łagodne operowanie mocą.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zainteresowany powinien , jeśli chce opisac co  i jak ma tam powkladane . Kilka stron temu coś było że wagowo jest tego kolo 100 kilo . To by przekreslilo krzemionke :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. po przeczytaniu kilkudziesieciu stron tego forum wlaczylem pompe cwu na stale. Jakie bylo moje zaskoczenie ze piec wkoncu stabilnie pracuje.. jednak mam pytanie. Powrot na XD mam chlodny, na dom wychodzi 35stopni a powrot ma ok 31..

Czy cos tu jest nie tak?

Instalacja jest troche dziwna. Grzejniki i podlogowka za 1 zaworem xD i wychodzi na to ze oba układy zasilane sa z 1 rury (przekroj 1cal)  biegnącej na dom, brak zaworow blokujacych powrot cwu do kotla.. 

Chyba bez pompy kotlowej sie nie obędzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ale ruch w interesie ;), nikt nie napisze czy  mu kocioł zwalnia  przy dochodzeniu do zadanej ? 

ustawienia?, spoko ,luzik radzę sobie jakoś  i nie reaguję nerwowo, tylko czasami 

co do kotła to chyba wszystkie 5 klasy mają wkłady ceramiczne,lub inne rozwiązania podnoszące temperaturę spalania ,u mnie dołem do rusztu, płyta wapienno-krzemianowa, powyżej Beton Bos135 , i 1sza półka również z BOS-a,żaden akumulator raczej katalizator albo DPF, a nad tym wymiennik poziomy ok 1,4m2 i kawałek takiej komory a;la piec rakietowy 

i co nasz zajefajny skzp nie poradzi sobie z moim kotłem ? to trzeba coś w nim zmienić żeby sobie radził, narazie wykres jak poniżej , spalanie +20% modulacja Sr +10%, Sr spaliny +10%, 

dynamika testowana na 2, 4, teraz na 5 

 

20191203_191818h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem ekoretem i nadal nim pale ale obecnie z innej dostawy. Potencjał lekko wyższy. Dlaczego nie moge uformowac kopczyka? Ciągle pali poniżej rantu wykres słupkowy. powietrze przy dmuchawie 80w 6-26%

IMG_20191203_184607.jpg

Edytowane przez aikon91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajefajny nie poradzi, też tak myślę. Mam na stanie bezrobotny sterownik titanic+, może machniom ? On poradzi sobie z każdym kotłem. Jak już tak mocno chcesz odp. na pytanie czy zwalnia, to odpowiem że zwalnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w kotle? Czarno, siwo?

Ja bym obniżył dolne powietrze nawet do 4% ewidentne na niskiej mocy wypala ci kopczyk i potem kocioł musi podnosić modulacje żeby złapać temperaturę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek szkoda czasu tyle razy mu już joyckej tłumaczył a dalej swoje. Mój kocioł ma ecodesing i nie ma ani grama ceramiki widzoczocnie nie wszystkie mają. A skzp dobrze się radzi tylko trzeba go zrozumieć

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej czarno niz siwo. Jak jest kopczyk zapadniety to go podnoszę manualnie. Ekoret do tej pory na kaloryczności 28 miałem ustawiony a teraz 24 i nadal dziura na retorcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloryczność w dół  najprawdopodobniej ma ok. 22.W pażdzierniku brałem Bartex gold  27- 29 MJ  - niby   ,a faktycznie  ok.22 MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam sobie rękę uciąć, że nie ma takich róznic w kaloryczności. Prawdopodobnie w grę wchodzi zabawa powietrzem ale niby opał taki sam lecz z innej dostawy i takie dysproporcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jolo747 napisał:

o ale ruch w interesie ;), nikt nie napisze czy  mu kocioł zwalnia  przy dochodzeniu do zadanej ? 

U mnie zadana 53,  i przy tej temperaturze pali na ok. 28-30 % modulacji,  a modulacja ustawiona 15- 100.  Dopiero jak przejdzie 53,5 , to modulacja schodzi do minimum.  

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim % modulacji jest zrobione to zdjęcie?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.