Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, jolo747 napisał:

jakbyś obejrzał ekoenergię ,to byś wiedział że otwory łączące kanał powietrza z kanałem paliwa są 1cm od miejsca które wskazałeś

Tak wiem, i dlatego zasugerowałem koledze aikon91 uszczelnienie miejsca, które wskazałem.

Powiedz mnie (i wszystkim tutaj) dlaczego nie polecasz uszczelniać miejsca, które wskazałem skoro fabryczne otwory są obok?
Twierdzisz, że producent pomylił się w obliczeniach i te otwory, które zrobił fabrycznie są niewystarczające i należy wykonać dodatkowy otwór poprzez nieuszczelnianie miejsca, które wskazałem?
jolo747 chyba sam nie wiesz co piszesz.

big_05.jpg

 

PS
Ja mam palnik Żeliwny, wspomniane otwory są tylko dwa i są zrobione pod koroną palnika i jest to wystarczające.

Edytowane przez carlo
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że połączenie to należy uszczelnić przy składaniu palnika, natomiast jak już jest palnik złożony, pali się w piecu i koledze miało by to przysporzyć dzień pracy, to bym to zostawił ponieważ nawet jeśli przeleci tamtędy jakiś % powietrza to będzie się to mieściło marginesie błędu , te otwory fabrycznie nie są idealne, są wykonane w procesie odlewania ,zdarza się że są nawet częściowo niedrożne, większym problemem jest ucieczka powietrza do kotłowni ale da się to poregulować dmuchawą , najgorsza jest ucieczka powietrza do komory spalania które nie bierze udziału w spalaniu większa niż ilość powietrza które można potraktować jako powietrze wtórne 

lechumb Obecnie jest na plus 10% opału. Co radzisz??

nie wiem kombinuj ,pilnuj wysokości kopca, obserwuj  popiół i płomień

Edytowane przez jolo747
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 8010 napisał:
Nie porównuj starej rynny do retorty. To zupełnie inny system palenia. 
W retorcie inaczej tozchodzi się powietrze. 
Ja mam rynnę witkowskiego. Śmię twierdzić że to najlepsza rynna dostępna na rynku. 
Rynna apr ma dodatkowo dysze powietrza wtórnego i lepiej dopala gazy. Ja mam przerobiony miałowiec na podajnik i z racji braku miejsca góra rynny jest ok.8 cm nad rusztami wodnymi.
W moim przypadku zawsze lekko ma prawo zakopcić bo ruszta wychładzają gazy choć muszę powiedzieć że nie ma tragedii bo piec wystarczy u mnie czyścić co 3 tyg.a i tak nie jest mocno brudny. 
Już kiedyś chyba pisałem  żebyś porównał Twój palnik do apr witkowski. Wtedy zobaczysz różnicę w sposobie działania. 
Kolejna sprawa to opał. Niektóre palniki są wrażliwe. W moim paliłem miałez z trocinami, czystym miałem, grochem niewiadomego pochodzenia czy pelletem. Wszystko łyknął bez problemu
 

Ja widziałem to u Witkowskiego. 700 zł. Nawet w kwietniu pisałem do nich. Podobno do mojego by pasowało.
Nie mam jako takiego porównania. W okolicy same śmieciuchy :)
W necie też raczej nic konkretnego nie ma. Próbowałem różne opały tanie drogie.

Ja to musiałbym mój kocioł co drugi dzień czyścić.
Ty masz jakieś swoje filmy?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez MarepP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz dmuchawę chodzi o samą nazwę jak coś typu rms120 to minimalne powietrze daj na 7% bo przy 4% to one się obracają ale wcale nie dmucha

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


Jeśli to do mnie to dmuchawe mam taką. f8a9162353b1a765550409db9ebf8ee3.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam WPA 06 to prawie to samo co moją rms120 fakt kręci się przy 2% ale przynajmniej przy moim technixie 7%dmuchawy i niżej nie wchodzę bo po prostu ona kręci a nie dmucha

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carlo napisał:

Tak wiem, i dlatego zasugerowałem koledze aikon91 uszczelnienie miejsca, które wskazałem.

Powiedz mnie (i wszystkim tutaj) dlaczego nie polecasz uszczelniać miejsca, które wskazałem skoro fabryczne otwory są obok?
Twierdzisz, że producent pomylił się w obliczeniach i te otwory, które zrobił fabrycznie są niewystarczające i należy wykonać dodatkowy otwór poprzez nieuszczelnianie miejsca, które wskazałem?
jolo747 chyba sam nie wiesz co piszesz.

big_05.jpg

 

PS
Ja mam palnik Żeliwny, wspomniane otwory są tylko dwa i są zrobione pod koroną palnika i jest to wystarczające.

Pewnie się narażę producentowi Ekoenergii ale uważam , że rozwiązanie z opisywanymi przez Was otworami jest niezbyt udane i przez innych producentów palników rzadko stosowane.

Otwory te ( tzw.antyspalinowe ) miały w założeniach wyrównywać ciśnienie powietrza w koszu  zasypowym do ciśnienia podawanego przez dmuchawę . Rozwiązanie to jednakże często niepotrzebnie prowadziło do wzrostu temperatury podajnika na skutek obniżania się żaru na palenisku. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest całkowita separacja otworów podających paliwo i powietrze przed palnikiem stosowane powszechnie przez innych producentów.

Powietrze ma być dostarczane tylko tam  , gdzie jest niezbędne w procesie palenia tzn. na palenisko  , nigdzie więcej ( pomijam niuanse z powietrzem wtórnym ).

W przypadku tzw. dosuszania czy też , jak kto woli ,  wyrównywania ciśnień - a to rozwiązanie jest obecnie powszechnie stosowane  - otwory te są , moim zdaniem , całkowicie zbędne.

  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jasa Masz rację, ja w moim palniku zaślepiłem te otwory bo obniżał się żar na palenisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też są zaślepione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta miska za wiele Ci nie pomoże. Moim zdaniem masz źle dobrane powietrze do opału, przynajmniej w chwili kiedy kręciłeś ten filmik.to co teraz widać na zdjęciach to mega dużo strat. Z doświadczenia Ci powiem że jak będziesz dopalał tą sadzę to spalanie dobowe zmniejszysz o jakieś 8-10%.

A spróbuj zmodernizować tę rynnę na wzór SV200 dorób tunel z płytek szamotowych na całej jej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mała micha do tego plomienia . Do tego za mało powietrza . Płomień uciekając z miski zaczyna kopcic powinna ona być jeszcze wyżej tak by ledwo muskal jej górę . 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki widok w sv 200 to norma ? Czy ją coś źle ustawiam ?  

 

20191201_142355.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jasa napisał:

Pewnie się narażę producentowi Ekoenergii ale uważam , że rozwiązanie z opisywanymi przez Was otworami jest niezbyt udane i przez innych producentów palników rzadko stosowane.

otwory te są ratowaniem sytuacji, wynikają z tego że korony ekoenergii oprócz otworów mają również nacięcia, i moim zdaniem nacięcia te przy wklejaniu korony powinny być zaklejone przynajmniej 1 cm ponad podajnik , jeśli zostawimy tak jak jest fabrycznie to powietrze dmucha bardzo nisko,pali się bardzo nisko a gazy wracają przez  ślimaka do zasobnika, może na drugi sezon uda się kupić odlew surowy i powiercić po swojemu ,a jeśli nie to pozaklejać te nacięcia  i powiercić inaczej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarepP filmów nie mam ale wpisz Youtube apr witkowski to znajdziesz. Dodatkowo jest krótki film reklamowy apr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarekDabrowski napisał:

Wywalić termostaty z grzejnikówemoji846.png
 

Termostaty mają za zadanie utrzymanie temp. w każdym pomieszczeniu innej

 Jest to bardzo dobre rozwiązanie. 

Niestety niektórzy przesadzają z chęcią prostowania wykresów.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FAFAŁ No i znowu dylemat. Spalanie 7,3 po czyszczeniu kotła 9. Nastawy te same. Czyszczenie kotła wpływa na zwiększenie spalania, czy algorytm nie może sobie poradzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie musisz całkowicie przestać czyścić kocioł.

Już zazdroszczę :)  

  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.