Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, MarioMK85 napisał:

I raz do roku olej silnikowy? emoji848.png

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Do silnika rzepakowy lejesz??? ;))

 

27 minut temu, mlodypestek napisał:

 posiadam dosyć dużo przepalonego oleju rzepakowego, także zawsze w sezonie wlewam około 2l w środek pelnego zasobnika (czyli raz na 270kg ekogroszku).
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 8010 napisał:

Jeżeli nie ma różnicy przy wpisywaniu mocy kotła, to po co jest ta opcja w menu???Wydaje mi się że przy tak przemyślanym i rozbudowanym sterowniku każda z opcji ma jakieś znaczenie ( mniejsze lub większe...)

 

12 godzin temu, Jockey napisał:

Więc trzeba powiedzieć, że moc ma wymierny wpływ na ustawienia parametrów nawęglania w stosunku do napowietrzania palnika (wg mnie)

Wg mnie też.

 

12 godzin temu, Misiu napisał:

jeżeli kocioł pracuje na stałej modulacji np 20 % i w tym czasie mam ustawioną moc kotła na 15 kw pokazuje mi spalanie 0.4 kg/h i w tym czasie zmieniam moc na kotła na 20 kw to sterownik będzie pokazywał nadal 0.4 kg/h czy się zmieni , bo u mnie się zmienia

I tak ma być, pokaże więcej.

Chłopaki, macie całkowitą rację. 
Różnica jest taka że Wy macie na myśli nawęglanie w odniesieniu do powietrza i w tym kontekście wszystko co wymieniliście ma wpływ na nawęglanie w stosunku do ustawionego powietrza, ja zaś pisałem o nawęglaniu w odniesieniu do zapotrzebowania.

Muszę też przyznać że Wasza definicja jest bardziej prawidłowa bo właściwie od tego wszystko się zaczyna a cała reszta (zużycie, czystość kotła, kreski itp) jest tylko konsekwencją a już samo zapotrzebowanie leży poza kotłem i nie trzeba go mieszać w całą sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jockey poniżej trochę danych:fragment z 23:00 wynika z kombinacji z nowym zainstalowanym grzejnikiem ,nie jest reprezentatywny.

Generalnie mam trochę spieków od strony drzwiczek.Pewnie jest to pokłosie zatkania 3 dziurek od strony podajnika na retorcie. Nie wiem czy czasem nie będzie potrzeby jednak zdjęcia retorty żeby zobaczyć jaki jest tam układ otworów i dodatkowe pozamykac.

IMG_20191119_164345.jpg

IMG_20191119_172154.jpg

IMG_20191119_172205.jpg

IMG_20191119_172254.jpg

IMG_20191119_181511.jpg

Screenshot_2019-11-20-10-43-00.png

Screenshot_2019-11-20-10-43-11.png

Screenshot_2019-11-20-10-43-18.png

Screenshot_2019-11-20-10-43-26.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie ten dział ale mam pytanie odnośnie regulatora ciągu kominowego polmar, już wrzuciłem raz zapytanie na ten temat tutaj  - dziękuję koledze który odpowiedział -  kolega Jockey kazał przejść na dział " komin" ale wygląda on na martwy , ostatnia dyskusja jest z maja. Interesuje mnie to ponieważ jest z tym ciągiem u mnie różnie , z jednej strony mam trzypiętrowy budynek  a wkoło bliźniaki piętrowe z lat 90, a ja z sąsiadem mamy wysoka parterówkę.  Jesteśmy naj nizej. Przy poprzednim kotle zasypowym bywało różnie z ciagiem. Jestem ciekaw czy te wszystkie opinie o tym regulatorze które można poczytać w internecie to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaelkw biorąc pod uwagę moc, jaka u Ciebie jest rozwija na palniku, to deflektor jest zdecydowanie za nisko i wg mnie przyczynia się również do kopcenia płomienia. Zamiast tego deflektora podwieś pod samym rusztem płytką (do 4cm) miskę nierdzewną, ale tak, aby spodem nie dotykała rusztu, tylko było  ok 0,5-1cm przerwy miedzy miską a rusztem, średnica 23 - 24cm. Mieszanka paliwo powietrze też wydaje się być do regulacji. Ustaw wzmocnienie modulacji na 4.

@Misiu Regulator nie zwiększy Ci ciągu kominowego, pomaga go jedynie zmniejszyć, jeśli jest zbyt duży i ustabilizować na odpowiednim, ustawionym przez Ciebie poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jockey dziękuję. Wydaje mi się że deflektora już wyżej nie podniosę (może cm lub dwa). Pochylę się nad tematem miski "Azora". Jednak żeby ona byla wyżej niż przedmiotowy deflektor to musi być dość płytka bo taka jaką prezentował kolega Lechumb a raczej jej krawędzie były by jeszcze niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem Ci, jakich wymiarów ma nie przekraczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze powietrze mam jak poniżej:

-min 3

max 31

-podmuch gdy podaje 2

-korekty powietrza, 20%- 1, 20-30%-5, 30-50% -2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockej właśnie chce ciąg ustabilizować, dwa lata temu zapaliły mi sie sadze w kominie ale to było jeszcze na zasypie, zależy z ktorej strony wiatr wieje. Nie bardzo mam możliwość montażu regulatora poniżej cybucha. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Michaelkw napisał:

dodam jeszcze ze powietrze mam jak poniżej:

-min 3

max 31

-podmuch gdy podaje 2

-korekty powietrza, 20%- 1, 20-30%-5, 30-50% -2

Mi nie musisz tego podawać, dla mnie to suche dane, jak nie widzę pracy palnika, to i tak jestem ślepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie ustawienia mocy w sterowniku gdyż na  kotle mama napisaną moc nominalną 28-38Kw a moc palnika 50kw, którą wartość należy ustawić w sterowniku. Kocioł to Kołton a palnik remokomplex.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd wrzuciłem miskę jako deflektor spalanie spadło o 3kg/doba i piec często chodzi na najniższej modulacji. Dodam, że dalej jest czarno, więc obawiam się, że nie zdzialam już nic w tym temacie. Aktualne ustawienia, moc kotła 24kW, modulacja 15-100%, powietrze 20-45. Zwiekszylen moc kotła, żeby bardziej nawęglać rynne.

IMG_20191120_143530.jpg

IMG_20191120_143511.jpg

IMG_20191120_143541.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do forumowiczów. Przez 700 stron piszemy o dawce powietrza czy rodzaju dmuchaw.

Pytanie: ilu z nas ma przymknięte przysłony (np 2cm otwarcia) a ilu z nas ma otwarte na max.?

Ja dla przykładu mam otwartą na ok 2cm. Przy większym otwarciu nawet na małym powietrzu płomień jest jak w kuźni polowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo. U mnie lepiej się to sprawdza po prostu. Dmuchawa RV12PK 70wat. Moc kotła ustawiona w sterowniku 18KW . Zakres mocy dmuchawy 6-28%

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam otwartą WPA 07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator WPA HL06 brak przysłony

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa 80W przesłona otwarta.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WPA06 przesłona zdjęta. Klapka ustawiona na około 45°, żeby powietrze "bujało" na całym palniku. (metodą prób i błędów u mnie się sprawdza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa rms 120 al   80 W, przesłona otwarta  na 2 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze odpowiedzi. 

Dzięki Waszym odpowiedziom rozwiewamy kolejny mit że sterownik zwolni nas z myślenia :)

Jak widać ustawienia sterownika to nie wszystko. Dlatego warto wszystkim którzy mają problemy z nastawami zawsze zasugerować że oprócz przedziału powietrza w sterze warto pobawić się przesłoną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

TomekBrz, moje sugestie co do funkcji, które by się przydały:

1) jak nie ma żadnych odbiorów włączonych (lub jest CWU jako kotłowa) to modulacja powinna spaść do minimalnej i powoli rosnąć jeśli jest potrzeba. Teraz jak CO dobije i się wyłączy (regulator zewnętrzny) modulacja pozostaje taka jaka była kiedy odbiory były aktywne i szybko przebija o 5C zostawiając gorący kocioł

2) jak CWU jest ustawiona by pracowała w trybie pompy kotłowej (zawsze włączona) to zezwolić na jej wyłączenie / przełączenie w tryb pompy CWU kiedy nie ma innych odbiorów aktywnych (w ten sposób nie będzie mieliła wody niepotrzebnie i nie nagrzeje wody w zbiorniku ponad normę z uwagi na rozbiegnięcie z punktu "1"

3) dodać tryb zaawansowany w którym indywidualne człony P, I, D można by regulować normalnie poprzez ustawienie ich wzmocnień. Jestem automatykiem i taki styl ustawiania PID pozwoliłby mi bardziej dopasować sterownik do dynamiki pieca a kolegów z forum  można by przeszkolić z ustawiania PID według wzmocnień

4) może wprowadzić osobne ustawienie dynamiki / PID w zależności od tego który odbiór jest aktywny? Mam tak rozległą instalację do nagrzania, że załączenie CO1 znacząco zmienia parametry kotła niż praca dla samego CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.