Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Kaloryczności groszku to nawet sprzedawca nie jest pewien, a na pewno nie jest :D

Teraz zauważyłem, że Ty chyba nie masz czujnika spalin więc to 320 na wykresie to tylko fikcja.

A ten mały metraż to ile? Bo jeśli ogrzewasz 200m2 to spalania gratuluję :)

Edytowane przez carlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak czujnika spalin, pogodowego i wewnętrznego. Ogrzewana powierzchnia to 70m. Pierwszy sezon, więc jak spalanie było na poziomie 3kg to się człowiek cieszył. Temperatury inne teraz więc może i nastawy trochę inne powinny być.  Trochę ustawień zmieniałem ale jedynie ze skutkiem stałego bądź zwiększonego spalania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mazi, wykres ładny, czujnik temperatury chyba uszkodzony, albo dopalasz drewnem ,a ta płyta z otworami to z czego ,betonowa ?

a ile taki dom ma straty , to wylicz sobie na ciepłowłaściwe.pl, wtedy będziesz wiedział ile potrzebujesz energii na dobę oraz czy twoje spalanie odpowiada zapotrzebowaniu ,(pamiętaj największa wyliczona moc przy ok -22stC) 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu uszkodzony? 3 czujniki podłączone. Jeden do kotła, drugi na zasilaniu trzeci na powrocie tuż przy kotle.  Dom parterowy, ocieplone ściany 10cm steropian, dach 10cm wełną i okna wymienione. Grzejniki skręcone na 3 i wystarczająco ciepło w domu jest. Sprawdzałem na Ciepło właściwe to pokazywało 14kW. przy tej powierzchni to za dużo. Moc kotła ograniczona na 11Kw Powinno być na min 9kW ale wariował. Więc jednie co mi przyszło do głowy to przymknięcie czopucha ale na forum koledzy pisali, że nie wskazane.

20191119_154712.jpg

20191119_161124.jpg

Edytowane przez mazi2280
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopalam niczym tylko groszek, Płyta jest stalowa można ją wyciągnąć aczkolwiek robiłem to tylko przy czyszczeniu. Modulacja była w większości czasu na 10% dmuchawa 17% Teraz skacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolo 747 tak tak to wyglada może zeczywiscie są małe niedopałki co zrobić? ,może trochę więcej szarości ale dużej różnicy nie ma jest trochę czarno.

E4DA6ABF-6765-45D0-8DB0-B6B0F0740CE6.jpeg

4300D04D-F9C9-4C49-B987-6035602A932A.jpeg

09777454-60D2-4441-8CEE-9EC9C5AE4FA4.jpeg

9E9AB584-69B3-472E-9D5C-E08F6680ACC8.jpeg

23D599EB-2689-4C44-89D8-6C4754C2C98B.jpeg

9BBA886C-DA4C-4955-8D19-621F9EF0B8A7.jpeg

BCA0E306-83BD-43CD-8296-1AEFE8DAB97C.jpeg

D61F1026-8C44-4B6D-B15C-54666FEA0837.jpeg

1904CAB6-E913-495F-8CD1-F5BB8C01426C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazi myślałem ze masz czujnik uszkodzony bo na wykresie temp 350stC,

wg moich obliczeń twój dom potrzebuje około 6,3kW x 24H = 151Kwh na dobę ./: 7,5kWh z kilograma węgla daje 20kg na dobę w największe mrozy ,7kg przy +5 /14kg przy -10 i 20kg przy -22 , mogłem się rypnąć o 10% +/- 

co zaś do samego kotła i palnika , to moim zdaniem powinieneś wpisać moc kotła (w  sterowniku to już jest  jest moc palnika ) tyle ile ma palnik i ograniczyć do mocy kotła lub mocy przez ciebie preferowanej maksymalna modulacją np 25% mocy palnika(25kW) daje 6,25kW, 

chodzi o to żeby jak najwięcej ustawień zgadzało się z prawdą , moce kotła,dmuchawy,kaloryczność,potencjał, bo wtedy przy utracie danych/parametrów , będziesz miał łatwiej to wszystko poustawiać ,a jak będziesz oszukiwał korektami,kalorycznością lub czyszczeniem palnika co 5min, to masz bajzel w sterowniku i dramat przy utracie ustawień

marekD , miska 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misu właśnie nie mam. Jeśli jest jakiś mały spiek to rozpada się po dotknieciu.

Jolo747 kocioł ma normalnie 13,3kW, Jest mniejsza dmuchawa 40W która startuje przy 17% a max ma 55% i sv200. Przy tym połaczeniu i testach wychodziło ok 9kW . Maksymalnie co zaobserwowałem to kocioł pracował na 6,4kW.  Pozmieniam i zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.5 kWh z kilograma węgla to raczej pobożne życzenie  ,27000MJ/ 3600 =7.5 kWh * 80%(sprawność spalania) = 6kwh z kg węgla i to z węgla 27MJ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @mazi2280 , @FAFAŁ, @freedi oraz do wszystkich, którzy mają proste instalacje CO grzejnikowe i CWU  na jednej pompie, bez 3/4 D i zastanawiający się, jak zadbać o powrót, nie goniąc pompy CWU non stop i nie bojąc się, że dzieci poparzą się gorącą wodą.

Jest na to dobry sposób, tańszy na pewno niż siłowniki i mieszacze oraz dodatkowe pompy.

Pompa obiegowa na powrocie, zasysająca z powrotów CO i CWU. Na trójniku do CWU dajemy zawór strefowy taki jak w kotłach gazowych. Od strony trójnika przed pompą  króciec AB, od zasilania CO - króciec A (ten, który jest normalnie otwarty) a od strony powrotu bojlera- króciec B (otwierany po podaniu napięcia).

Normalnie pompa zasysa z powrotu grzejników i zasilania kotła przez króćce A-AB dbając o powrót. W momencie podania napięcia ze sterownika (zasilanie pompy CWU) zawór przełącza się na obieg AB-B czyli tylko na czas ładowania bojlera, nie odcinając obiegu  grzejników. 

Proste i skuteczne, wymaga jedynie drobnej regulacji hydraulicznej. Można też zrobić z pompą na zasilaniu, jeśli ktoś ma obieg otwarty, a za nisko naczynie.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu. Czopuch miałem przymknięty na 3/4 wrzesień połowa października. Potem i teraz otwarty całkowicie. Spalanie w tamtym czasie wychodziło na około 3kg na dobe wg sterownika. Na sciankachł czarne sadze, nie jakoś dużo ale też nie było problemów z dopalaniem. Ponieważ to mój pierwszy sezon więc jeszcze się uczę i nie wiem jak duży wpływ ma temp na zewn a spalanie. Poprzedni kocioł to był dobowy zasypowy więc inne techniki się stosowało( oczywiście bez śmieci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, carlo napisał:

Jeśli potencjał podajnika ma 5kg/h to w ciągu tych 17s jednorazowo podaje mu
5000/3600*17=23,6g
więc niewiele.

SV 200 wychodzi z tego co pamiętam w dwóch mocach on ma prawdopodobnie ta mniejsza, ja mam większą i mnie starcza 5 s przy 13.5 potencjał mam akurat drobny groszek przy grubszym ok .12, wg mnie niech pomyśli o czujniki spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu. Zgadza się. Mam mniejszą moc na sv200 Dlatego gdzieś tam napisałem, że sv200 mini. Zmieniłem ustawienia. Za pare godzin zobaczę jak wyglada spalanie i jutro zobaczymy. Moc podniosłem na 13kW, czas podawania na 14, dmuchawa zostala na 17%-44% i kaloryczność zwiększyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc zostaw taka jaką miałeś, podnosząc moc zwiekszasz nawęglanie , podnosząc kaloryczność  zmniejszasz nawęglanie zdecyduj się albo jedno albo drugie .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mazi jeżeli sterownik kupiłeś nowy powinien być w kpl. Moja sugestia zorganizuj czujnik, to jest tak jak być samochodem jeździł bez czujnika lambda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gmaj22 dzięki za radę :) to mój ostatni sezon z kotlem :) jednak jak już napisałeś do mnie to ja napiszę do Ciebie :) . Na wiosnę ruszam z remontem domu :) więc jak ptaszki zaczną ćwierkać zglosze się o porade :).

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.