Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Stabilizator sieci firmy Unitra mam leży na polce dla zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slawek56 napisał:

A jeszcze jak dochodzi duży pobór prądu typu pralka zmywarka żelazko to już całkowicie masakra na wolnych obrotach.

sławek , ty elektryka weź (może masz w umowie razem z prądem), niech ci zrobi pomiary, podokręca wszystko  bo takie spadki mogą sugerować poważny i niebezpieczny problem z instalacją,

marekd, masz płaszcz wodny w piecu do samej podłogi ? , masz ustawione czyszczenie podajnika / jak ? dodałeś podmuch gdy podaje  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z 2 godzin po poprawkach , czyszczenie co 1 godz na 3 sek 

FA1A0A5A-43A6-419F-9957-D0312153F8F6.jpeg

DB08591D-5630-4C41-9F7A-A68B190FFB2F.jpeg

1693B876-3459-4D4C-98C6-8881FDECE1A4.jpeg

FF207C63-A02D-4862-A43B-755B72B71E17.jpeg

F370B84D-E457-4302-B987-6A19185035E7.jpeg

E73AB802-9C2E-41AD-BA08-F9FEF1EDBB49.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kijasr napisał:

A jaki kupiłeś stabilizator

Firmy TTN model PC-TZM 500VA,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jolo747 napisał:

sławek , ty elektryka weź (może masz w umowie razem z prądem), niech ci zrobi pomiary, podokręca wszystko  bo takie spadki mogą sugerować poważny i niebezpieczny problem z instalacją,

marekd, masz płaszcz wodny w piecu do samej podłogi ? , masz ustawione czyszczenie podajnika / jak ? dodałeś podmuch gdy podaje  ?

Ja mam tylko w piwnicy gdzie kotłownia takie spadki,instalacja miedziana ale elektryk z PRL-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie UPS działa też jako stabilizator i ostatnio dość często się odzywa (piszczy) a instalacja nowa. Chyba to są braki w przesyle żeby udało się spełnić obietnice tych samych cen za prąd, więc wyłączaja na sekundę aby kwh się zgadzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekd , płomienie masz postrzępione czy tak wyszły na zdjęciu ? jak masz postrzępione przy mocy 45% to maxymalna dmuchawa 2% w dół

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolo747 tak to jedzie zrobiłem 2% dół są postrzępione ale czy tak to mi ciężko określić.

540725AC-65C7-4834-BB6C-156576113656.jpeg

BD7E4336-4D6A-40DB-A05A-F02338CDAC19.jpeg

34B1B1C3-A076-4853-A1CE-AECB3E3F4D9F.jpeg

59D18552-3E17-4C6C-A2FC-1FED3D19287C.jpeg

81EB9FD2-35AB-49B9-B231-46B823A80532.jpeg

C217F4A3-72D5-4E09-94D7-E7BCB5523C41.jpeg

C35C2E56-AF5C-41CD-831B-251392619DBD.jpeg

9659B9E4-DCD7-4663-941F-E898A0548477.jpeg

2EA29AEC-AAA0-4C96-BB29-454AF166184E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekd tak przy okazji:to spalanie dobowe masz faktycznie takie? Pytam bo mam podobny metraż itd... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jOCKEY o 9 podeślę wykresy o których pisałeś wczoraj ponieważ wczoraj instalator się pojawił aby dołożyć grzejnik do instalacji wiec trzeba było spuścić wodę więc dałem kotłowi czas przez noc aby się "uspokoił" i dziś wprowadziłem ustawienia o jakich pisałeś. Dynamika 1, wzmocnienie modulacji w karcie powrót na 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Michaelkw napisał:

@fredi a Ty ile masz dobowego?

Przy tych temperaturach zewnętrznych-szału nie ma,grzeje praktycznie całą chaupe,zawsze ponad 22 st,na pewno mógłbym zejść sporo niżej,ale mam zje...ną kotłownie-"połamany"i długi czopuch do komina,bo to już mój 3 kocioł i nie było sposobu żeby zrobić to inaczej,poza tym źle spasowane drzwi na taras i praktycznie wiatr mi hula po salonie :).Także przy dużych mrozach może być nieciekawie i obym zmieścił się w 30kg/24h-no chyba że się ruszę i popoprawiam te fuszerki.

spalanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to Cie pocieszę, ja mam teraz ok 26 kg..:) Ale wirze że z pomocą kolegów kilka kg da się jeszcze uszczknąć.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo,ale widzę że grzejesz dużo powietrza...również na zewnątrz.Termoizolacja domu to podstawa.Mój kolega po izolacji domu z pustaka szlakowego,przy paleniu miałem na zwykłym zasypowym-zszedł z 5 ton do 3 ! i tu nie ma czarów.Poza tym metraż(kubatura) metrażowi nierówny...Trzeba szukać optymalnych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michaelkw napisał:

@jOCKEY o 9 podeślę wykresy o których pisałeś wczoraj ponieważ wczoraj instalator się pojawił aby dołożyć grzejnik do instalacji wiec trzeba było spuścić wodę więc dałem kotłowi czas przez noc aby się "uspokoił" i dziś wprowadziłem ustawienia o jakich pisałeś. Dynamika 1, wzmocnienie modulacji w karcie powrót na 3

@Jockey ponizej

Screenshot_2019-11-19-09-07-49.png

Screenshot_2019-11-19-09-08-04.png

Screenshot_2019-11-19-09-08-12.png

Screenshot_2019-11-19-09-08-20.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech pracuje dalej. Nie dymi? Kopiec nie zapada? W kotle czysto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Sprawdzę po powrocie do domu i wrzucę fotke.

PS

Rozumiem że w zakładce powrót parametru minimalna temp.powrotu nic nie ruszać? jest 30 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaelkw masz teraz powrót delta 6 . Przy duzym skoku masz powiedzmy delte 12 to daj sobie 10 lub 9 mniej od zadanej . To pozwoli sterownikowi szybko zadzialac i podbic modulacje . Tylko musisz tak operowac z tym by tez nie przebijal a potrafi to zrobić. Jak mu ustawisz zbyt mała różnicę sterownik cały czas będę na wyższej modulacji pracował . Sorki na wyższej dynamice ,która tam u ustawisz.

Edytowane przez FAFAŁ
Ostatnie zdanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma wymiennik, nie ma zaworu xD na powrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt nie ma co dotykac tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FAFAŁ u mnie delta to max 7,8 C i to rzadko. Faktycznie raz się zdarzyło że powrót był o 12 C niższy ale to wtedy kiedy przypadkowo wyłączyłem pompę CWU. Teraz cały czas pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfii to jest luksus :)  nic nie ruszaj . Chyba że chcesz miec cw dołączane I w tym przypadku można było by niwelowac duże skoki .

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaelkw-tak na szybko,z tego co widzę po Twoich wykresach-dużo tracisz na powrocie tzn.wydaje mi się że masz za dużą deltę,różnicę temp między zasilaniem a powrotem,bo coś ok 6st średnio.Kocioł Ci "pływa"(to takie moje określenie)-ma dużą bezwładność,szczególnie,że masz przewymiarowany,bo 50kW..Nie jestem ekspertem i już rzadko zaglądam na forum ale ,wydaje mi się ,że graniczna delta nie powinna przekraczać 3 st.(poprawcie,jeśli się mylę).Powyżej tego dużo energii idzie na dogrzanie powrotu(a tym samym na uzyskanie temp zadanej kotła)..Na Twoim miejscu zainteresowałbym się tym tematem-ochroną powrotu,można to zrobić na wiele sposobów,znajdziesz na forum.

Ja zrobiłem to w chamski sposób wstawiając na baypassie z zasilenia,niepotrzebną pompkę cyrkulacyjną i...pomogło i działa już drugi sezon.

 

 

wykresSKZP.jpg

Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.