Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Michaelkw napisał:

@Jockey czy miska którą prezentuje kolega @lechumb to jest taki sprzęt o którym wspominałeś kilka postów wcześniej?

Tak, dokładnie taka

22 minuty temu, Michaelkw napisał:

-czy srednia delta z ostatnich 24 h na poziomie 6 C (czasami ponad 7 C) to akceptowalna wartość?

-czy zamontowanie mieszacza może ten problem rozwiązać (temu służy ten zawór)?

-czy w ślad za powyższym kocioł powinien pracować bardziej stabilnie, tzn bardziej wywłaszczona linia modulacji?

ad.1 Jak najbardziej

ad.2 jaki problem?

ad.3 Kocioł będzie pracował stabilnie, jeżeli będzie zapewniony w miarę jednostajny przepływ wody przez kocioł oraz odbiór ciepła będzie na przybliżonym poziomie, natomiast najważniejszym dla stabilnej pracy kotła jest ustawienie prawidłowych parametrów spalania.

Z tego co mi się kojarzy, to Ty chyba masz wymiennik i wszędzie głowice termostatyczne radiowe. Jeżeli założysz zawór 4D i ustawisz na nim zbyt niską temperaturę idącą na zasilanie CO, to może być kłopot z dogrzaniem wszystkich pomieszczeń. Musisz to dobrze przemyśleć. Załóż taki temat w dziale instalacje, tam są specjaliści od tego typu zagadnień, to Ci sensownie doradzą.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jockey- dziękuje za informacje'

Ad2-miałem na myśli problem z deltą ale z tego co piszesz to nie problem więc tematu nie ma

Tak, mam wymiennik ciepła i głowice. Ok zanim w cokolwiek będę inwestował podpytam fachowców

.."najważniejszym dla stabilnej pracy kotła jest ustawienie prawidłowych parametrów spalania" - no właśnie tutaj odnoszę wrażenie nie udaje mi się tego cały czas opanować. Próbuje samemu żeby Was nie zarzucać pytaniami. Od czasu do czasu wpadają mi do głowy takie oto pomysły typu mieszacz..:)

Moja zadana skacze na średnio + - 2 C. Ale jak widać poniżej wykres pokazujący temp. zadaną jest nieco pofalowany i modulacja sobie "lata". Modulacje mam 5-50 a dynamike 5

Oczywiscie znam zasady wg których palnik a raczej to co jest na nim ma wyglądać, jak kocioł ma wyglądać (akurat u mnie jest dość biało) no ale nadal stabilnie nie jest..

No nic bede dalej Was podgladał na forum..:)

 

Screenshot_2019-11-18-11-40-32.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema oceni ktoś mój wykres dobowy? Z góry dzięki .

Screenshot_2019-11-18 SKZP Sterownik WYKRESY.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaelkw jak masz wzmocnienie modulacji w karcie Powrót?

Daj wykres z 2 i z 1 godz. tylko z liniami temp. kotła, modulacji, spalin i powrotu

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, carlo napisał:

jw.

IMG_20191117_162515.jpg

Modulacją owszem, ale temperaturą kotła niezbyt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jockeykurcze nie ma mnie w domu przy sterowniku a nie moge tej funkcji na Apce znaleść. W których opcjach to było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w sterowniku

Podeślij wykresy, chcę rzucić okiem

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michaelkw napisał:

@Jockey czy miska którą prezentuje kolega @lechumb to jest taki sprzęt o którym wspominałeś kilka postów wcześniej?A jesli nie to masz może swoje foto?

To jest tzw. "miska Azora" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercus miałem swego czasu ale wydawalo mi sie ze dlugo sie meczy aby dobic do zadanej. I pewnie tutaj sie kłania znów kwestia palnika, naweglania, powietrza  itp..:) Wszystkie drogi prowadzą do palnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gmaj22 napisał:

To jest tzw. "miska Azora" :)

Miska "Reksia" 42.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jockey ponizej. W uzupelnieniu dodam ze od 22 do 4 mam obnizenie zadane o 2 C ale wymiernego efektu mi nie przynosi. 

 

Screenshot_2019-11-18-11-40-32.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takie.. napisałem Ci jakie potrzebuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jockey napisał:

Daj wykres z 2 i z 1 godz. tylko z liniami temp. kotła, modulacji, spalin i powrotu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, wzmocnienie modulacji w karcie Powrót ustaw na 3, dynamika na 1.

Za 3 godz. od zmiany, pokaż wykres z 12, 3, 2 i 1 godz. z tymi samymi liniami

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockey luknij na mój wykres i oceń jak to Twoim zdaniem wygląda i co ewentualnie zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie jest grubszy temat... Regulacji wymaga mieszanka paliwo/powietrze (wg mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje ustawienia

20191118_121836.jpg

20191118_121931.jpg

20191118_121944.jpg

20191118_121951.jpg

20191118_122028.jpg

20191118_122036.jpg

20191118_122043.jpg

20191118_122049.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował przesunąć całą krzywą napowietrzania w dół tzn. min. 4, max 24, i jak kopiec zacznie się podnosić to powoli schodzić z korektą do 0, jeśli w międzyczasie kopiec zacząłby opadać, to jeszcze przesunąć całą krzywą w dół o oczko lub 2, ale to wymaga wnikliwej obserwacji i cierpliwości. Gdyby z początku trochę kopciło, to się nie przejmuj, niech kopiec się podniesie do właściwego poziomu. Z korony palnika nic nie zgarniaj. Czyszczenie palnika daj z 20 min. na 10 i na 5 sek.

Masz czujnik powrotu?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czujnik powrotu. Tylko czy dmuchawa da radę tak nisko zejść mam 80W ale spróbuje.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja wróżką nie jestem, to Ty jesteś przy kotle i masz możność obserwacji, jak zmiany wpływają na pracę palnika. Wzmocnienie modulacji w karcie Powrót ustaw na 3, dynamika na 1. I niech pracuje, wieczorem pokaż, jak zmiany wpłynęły na pracę Twojego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ustawione. Dzięki za wskazówki

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tež pomin czysczenia do prawidlowego ustawienia nadmuchu.....nie potrzebne wydmuchac palnik co 20 min.Može po kilka godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.