Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, jolo747 napisał:

ja bym jeszcze podniósł temperaturę na kotle na 55stC, powrót masz 47 stC , to jest graniczna wartośc

 modulacja minimalna 20% maksymalna 90%, max czas przekroczenia temp 10min, i dynamika 2 lub 3

po wykresach widać że ci ten kociołek nie odbiera temperatury ze spalin, pułki są pionowe czy poziome ?czyste ? masz klapę na kominie , w jakiej pozycji  ?

 

Damszn , masz różne wersje oprogramowania w monitorze i sterowniku ,

 

@lolo747 tak wiem że są różnice, tak dostałem zestaw od producenta i tutaj dodatkowo zapytałem wcześniej czy jest ok ale nie było jakiś informacji zwrotnych, z resztą już od którejś wcześniejszej wersji mogą się różnić wersje.

czy jeszcze ktoś ma jakieś komentarze do mojego postu  #17537?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, 8010 napisał:

Nie prościej spróbować najpierw  kliknąć zamiast zawalać  forum?

Myślę kolego że nawet nie wiesz o czym pisałem, bo gdybyś wiedział to byś nie pisał że mogłem kliknąć w OFF bo mam ON. Ale cieszę się, że śledzisz moje posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MarepP napisał:

A ja z innej beczki.
Czy utrzymywanie wyższej temperatury zadanej na kotle np. 65- 68 st. Przełoży się na wyższe spalanie?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

umnie jest tak jak daje wiecej temperatury zadanej wzrasta mi spalanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, damszn napisał:

 

czy jeszcze ktoś ma jakieś komentarze do mojego postu  #17537?

temperatura powrotu sporo za niska, przedmuchy i czyszczenie palnika wydaje mi się za krótkie , u mnie dmuchawa do obrotów od 15 do 30% rozpędza się 20sek , przetestuj w diagnostyce ,deflektor za nisko 

MarepP
Czy utrzymywanie wyższej temperatury zadanej na kotle np. 65- 68 st. Przełoży się na wyższe spalanie?

Tak, ja zaczynałem od 65stC i miałem spalanie o 20% wyższe 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54  , poniżej mi spada niebezpiecznie temperatura powrotu , powyżej wzrasta spalanie ,ale u ciebie nie musi być tak samo , musisz znaleźć swoją , poza tym u mnie ta temperatura nie definiuje temperatury w pokojach bo mam głowice termostatyczne , więc czy mam na piecu 50 czy 70 to i tak w pokoju mam stałą temperaturę 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, jolo747 napisał:

temperatura powrotu sporo za niska, przedmuchy i czyszczenie palnika wydaje mi się za krótkie , u mnie dmuchawa do obrotów od 15 do 30% rozpędza się 20sek , przetestuj w diagnostyce ,deflektor za nisko 

MarepP
Czy utrzymywanie wyższej temperatury zadanej na kotle np. 65- 68 st. Przełoży się na wyższe spalanie?

Tak, ja zaczynałem od 65stC i miałem spalanie o 20% wyższe 

Tak jak pisałem, nie mam ochrony powrotu więc logiczne że temperatura powrotu jest niższa niż na zasilaniu. Pytanie o podstawowe ustawienia w stylu mocy i powietrza jaka powinna być, przynajmniej na początek do testowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm , ustawienia startowe są indywidualną sprawą każdego kotła/sterownika/węgla/dmuchawy/instalacji/komina/preferencji 

ogólna zasada kopiec 3-5cm, brak niespalonego węgla w popielniku,niepostrzępione języki płomienia

poza tym powrót 28stC mim zdaniem jest nie do przyjęcia i wpływa niekorzystnie na procesy spalania poniżej fotka jak to wyglądało u mnie przy niskiej temperaturze powrotu, płynie woda do tego lepi się sadza i powstaje smoła , jak chcesz mieć 28 na powrocie to musisz palić peletem który prawie nie zawiera wilgoci ,albo Varmo (jednak ten budzi wiele kontrowersji)

20191110_210056.jpg

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kijasr napisał:

Sv200 mini ? Pierwsze słyszę o takim

Możliwe, ze mój błąd w opisie jako nowicjusz. Potencjał podajnika 5kg/h, Spalanie przy temperaturach obecnych 8 kg/ dobe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jolo747 napisał:

Hmm , ustawienia startowe są indywidualną sprawą każdego kotła/sterownika/węgla/dmuchawy/instalacji/komina/preferencji 

ogólna zasada kopiec 3-5cm, brak niespalonego węgla w popielniku,niepostrzępione języki płomienia

poza tym powrót 28stC mim zdaniem jest nie do przyjęcia i wpływa niekorzystnie na procesy spalania poniżej fotka jak to wyglądało u mnie przy niskiej temperaturze powrotu, płynie woda do tego lepi się sadza i powstaje smoła , jak chcesz mieć 28 na powrocie to musisz palić peletem który prawie nie zawiera wilgoci ,albo Varmo (jednak ten budzi wiele kontrowersji)

20191110_210056.jpg

O w cztery litery się pięknie upocil .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy aktualizacji z 2.26 na 2.28 nie trzeba przywracać ustawień fabrycznych, na 2.31to konieczne. 2.31to wersja testowa

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z nowymi funkcjami dla pompy kotłowej (WYŁĄCZ GDY ZBĘDNA, MIN. TEMP POWROTU) miałbym pytanie. Pompę kotłową mam na powrocie z 4D. Czy jeśli któraś z tych nowych funkcji by zadziałała, to czy mimo wyłączonej pompy kotłowej będzie jakiś obieg CO? Za odpowiedzi typu kliknij nie zaśmiecaj forum z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Min temp powrotu to wedlug mnie dublowanie funkcji, choć działają nieco inaczej. Ja.np w tej opcji aby pompa kotłowa chodziła nonstop ustawiłem sporo wyżej jak zadana na kotle, na obieg grzejnikowym idzie nonstop jakąś temp zależy od potrzeby więc myślę że pompa kotłowa lepiej jak pracuje ciągle. A Wasze zdanie ....?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa kotłowa i jej praca lub postój, nie wyłącza i nie załącza innych pomp, czyli będą one pracować wg swoich wytycznych.

Wyłączenie lub załączenie pomp innych obwodów może ewentualnie wpływać na pracę pompy kotłowej, jeśli jest ustawiona opcja wyłącz gdy zbędna na 1

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując, zależy od instalacji/potrzeby.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Do wyboru, do koloru, każdemu wg indywidualnych potrzeb i upodobań 42.gif

5 godzin temu, MarepP napisał:

Ja na stronie patrzyłem i nie mogłem znaleźć :)

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli, że wersja 2.31 jednak tam jest....

Edytowane przez Jockey
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy prostej instalacji c.o. najlepiej jak temp.załączenia pompy co ustawiona jest ok.2 stopni ponizej zadanej. Wtedy jak kocioł ma problem z dojściem do zadanej to pompa wyłączy się na chwilę i piec szybciej dojdzie. Zwłaszcza przy chwilowym dużym obciążeniu. Oczywiście nie każdy musi tak robić. U mnie się to sprawdza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.