Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Nie cytujcie ze wszystkimi zdjęciami, bo to niepotrzebne.

@marekd masz bardzo nisko deflektor, a nad nim zaraz chyba ruszt żeliwny, nie wiem,  ale przypuszczam, że może to mieć wpływ na górę płomienia i końcówki mogą kopcić. Jeśli można usunąć ten ruszt, to zrób to na próbę i podnieś ten deflektor, albo załóż miskę z nierdzewki i powieś około 24cm nad palnikiem. Nastaw na razie nie zmieniaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Oldek napisał:

Koledzy, jak dajecie re, wycinajcie z odpowiedzi fotki. Był w tym temacie dłuży czas spokój, ale widzę że ponownie się zaczęło.

Oldek a co przeszkadza ze pytam i zamieszczam zdjęcia jak ktoś z forum prosił , poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockey , trochę ciężko wykonalne na chodzącym piecu , ale pomyśle dzisiaj jak to zrobić , dzięki za podpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marekd napisał:

Oldek a co przeszkadza ze pytam i zamieszczam zdjęcia jak ktoś z forum prosił , poczytaj.

Chodzi o to, żeby wyciąć zdjęcia, cytując kolegę. Teraz to się tyczyło kolegi @Misiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, altoro napisał:

marekd to nie chodzi że Ty wstawiasz zdjęcia, tylko o to że ktoś Cię cytuje jeszcze raz z tymi zdjęciami :-)

Ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marekd napisał:

Jockey , trochę ciężko wykonalne na chodzącym piecu , ale pomyśle dzisiaj jak to zrobić , dzięki za podpowiedz.

 

PAUZA → Czekasz trochę i wyjmujesz co tam masz w kotle. Koty, psy czy deflektory. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, marekd napisał:

skrocilem na 5sek, dzieki

ja bym jeszcze podniósł temperaturę na kotle na 55stC, powrót masz 47 stC , to jest graniczna wartośc

 modulacja minimalna 20% maksymalna 90%, max czas przekroczenia temp 10min, i dynamika 2 lub 3

po wykresach widać że ci ten kociołek nie odbiera temperatury ze spalin, pułki są pionowe czy poziome ?czyste ? masz klapę na kominie , w jakiej pozycji  ?

 

Damszn , masz różne wersje oprogramowania w monitorze i sterowniku ,

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolo747 napisał:

ja bym jeszcze podniósł temperaturę na kotle na 55stC, modulacja minimalna 20% maksymalna 90%, max czas przekroczenia temp 10min, i dynamika 2 lub 3

po wykresach widać że ci ten kociołek nie odbiera temperatury ze spalin, pułki są pionowe czy poziome ?

 

Damszn , masz różne wersje oprogramowania w monitorze i sterowniku ,

Polki są pionowe jak dam 55 to tyle pójdzie na grzejniki a na parterze nie ma zaworów bo dziadek jest nie reformowalny i się ugotuje, na pietrze założyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Deafnezz napisał:

PAUZA → Czekasz trochę i wyjmujesz co tam masz w kotle. Koty, psy czy deflektory. :)

Widzę ze muszę się zmobilizować i ale co do deflektorze to już gorzej będzie nie ma go gdzie zaczepić wyżej teraz wisi na tym ruszcie może zostawię chociaż te dwa dla deflektorze i pomyśle jak go podczepić wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marekd napisał:

Polki są pionowe jak dam 55 to tyle pójdzie na grzejniki a na parterze nie ma zaworów bo dziadek jest nie reformowalny i się ugotuje, na pietrze założyłem. 

możesz dziadkowi zastosować "zawór kocowy" , położyć koc albo ręcznik zasłaniając nim  część grzejnika , półki pionowe wyczyszczone ?, klapa na kominie?

michę możesz położyć na rusztach 

20191104_093202.jpg

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lepiej ustawiać temp. na grzejnikach zaworem 3d czy głowicami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ruszt wywaliłem dwa zostawiłem na nich wisi deflektor i na tych dwóch rusztach dałem dwie cegły szamotowe  zdjęcia do wglądu.

Godzinę temu, jolo747 napisał:

możesz dziadkowi zastosować "zawór kocowy" , położyć koc albo ręcznik zasłaniając nim  część grzejnika , półki pionowe wyczyszczone ?, klapa na kominie?

michę możesz położyć na rusztach 

20191104_093202.jpg

 

 

 

 

250EC083-D900-4798-A5D7-1AA2C2D516E6.jpeg

18F3F75C-F5AF-4D8C-AADE-C0C3901085C2.jpeg

E6B051F5-37FE-4928-948B-78F7B4FAA335.jpeg

E9EB3AD1-300B-47AC-BD62-304EB78AD833.jpeg

BA8B2D54-E38F-40C0-8EF6-7828C4583824.jpeg

5D2B8032-F9D8-434E-A35D-D2B93FF640B9.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolo 747 Polki piec czyszczony 2 dni temu , o jak klapę Ci chodzi na kominie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, altoro napisał:

podłóż coś pod ruszt i będzie wyżej

 

IMG_20191111_141953.jpg

Dobry pomysł jak następnym razem będzie czyszczenie pieca to cza to zastosować u mnie , dzięki za zdjęcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem temp. Na kotle na 54 zobaczymy jak będzie w środku po czasie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Oldek napisał:

Czyli OFF, nie znaczy że tam nie mogę wejść ? Sorry za zamieszanie, ale jak wcześniej napisałem nie korzystam z tej funkcji sterownika.

Nie prościej spróbować najpierw  kliknąć zamiast zawalać  forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marekd napisał:

Widzę ze muszę się zmobilizować i ale co do deflektorze to już gorzej będzie nie ma go gdzie zaczepić wyżej teraz wisi na tym ruszcie może zostawię chociaż te dwa dla deflektorze i pomyśle jak go podczepić wyżej.

Możesz spróbować bez deflektora na początek. Niektórzy jak mają ruszta wodne to nie zakładają deflektora. Niestety w zależności od kotła i opału różne opcje się sprawdzają. Warto pokombinować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam kociol skamp pv 13, podajnik sv 200 mini i sterownik skzp 02. Moc ograniczona na sterowniku do min. Moze ktos posiada podobny i moze podzielic sie ustawieniami co do spalania i modulacji przy roznych temeraturach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.