Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrzcie na płomień. On nie jest w złym miejscu? On w ogóle pali się obok deflektora.

Kociol cały zakopcony. Kotów więcej jak u Wioletty Willas, nawet po zwiększeniu minimalnego powietrza. 

20191108_155248.jpg

20191108_155329.jpg

20191108_154808.jpg

20191108_154758.jpg

20191108_155432.jpg

20191108_154835.jpg

20191108_155416.jpg

20191108_154813.jpg

20191108_155454.jpg

20191108_154842.jpg

Edytowane przez MarepP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że w rynnie pali się podobnie jak w tłokowym, tyle że umnie jest czyściej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20190209_105334882.thumb.jpg.80665977df12e5a392b3d0430b70cff5.jpg@MarepP zbuduj sobie taki ala daszek by wycelowac tym płomieniem w deflektor . Może byc z trzech kawaleczkow szamotu . Ja tu mialem z kawałka blachy .coś na wzór deflektora u Witkowskiego

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Wegiel nie ma dosc powietrza.Sadza to nie spalone gazy weglowe.Zrob siebie ten dach,bedziesz miac palnik rurowy.....gazy lepiej sa dopala.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z was posiada dmuchawe DM85 z przesłoną X ? Chodzi mi o ustawienia powietrza, muszę min trzymać na 20/21 % a max 60/62 dla 15kw mocy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dyzio997 napisał:

Wiem, wiem, ale chciałbym wiedzieć jak działa to wszystko od strony softu? Czy w przypadku, gdy temp. z czujnika osiąga temp. komfortowa to z automatu mieszacz się zamyka dopóki temp. nie spadnie poniżej histerezy, czy może jest jakiś algorytm, który mimo wszystko co jakiś czas puszcza nieco ciepła na kaloryfery?

Mieszacz moduluje temperaturą tak aby zadana była utrzymana. Wpisujesz tylko zadaną, minimalną i maksymalną, i on biega sobie w tych widełkach. Jak dobije do komfortowej czy ekono -jak tam masz ustawione, to powoli zmniejsza temp za mieszaczem -znaczy moduluje sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o kolejną podpowiedź.

CZUJNIK SPALIN dotychczas pokazywał temperaturę przy wysokiej modulacji około 130-140 stopni. Przy małej modulacji 60-80 stopni. Ok kilku dni wywalał mi alarm Błąd czujnika spalin. Po kilku skasowaniach błędu wyciągnąłem go i przetarłem szmatą, był trochę okopcony. Teraz pokazuje temperaturę 220-240 stopni. Czy możliwe że się uszkodził. Czujnik pracował nie dłużej jak miesiąc od nowości.

Jest jakaś możliwość sprawdzenia takiego czujnika??

Pozdrawiam

 

znowu wywaliło błąd. Nie wiem co się dzieje.

Czyżby czujnik nawalił???

Screenshot_20191108-200507.jpg

Edytowane przez MarepP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można dopuścić żeby piec tak wyglądał , masakra, wysoka temperatura spalin bierze się z braku odbioru ciepła przez brudny wymiennik , wymień deflektor na cienką miskę nierdzewną i dodaj powietrza albo odejmij paliwa , u mnie temperatura spalin przy mocy 10KW nie sięga 80 stC ,  piec wygląda w środku tak 

20191101_084620.jpg

20191109_125346.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolo747 czujnik temperatury kotła lub czujnik CO nie pokazuje właściwej temperatury. Wydłuż czas przekroczenia zadanej, to kocioł nie będzie się odstawiał, chyba, że akurat chcesz, aby tak pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko pokazuje ok , na czopuchu mogę tyłkiem usiąść,

 po testach wychodzi że że lepiej jak się odstawia, małe spalanie, ładniejszy popiół,

minimalna moc jaka można by u mnie ustawić to 18% (zastanawiam sie nad  22), poniżej tego spaliny są za zimne i rośnie spalanie (spowodowane za niską sprawnością spalania węgla)

dynamika 2 / moc retorty 20KW, /moc wymiennika 14Kw/modulacja max 50% min 18%

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka moc masz wstawiona w sterownik ? Pieca czy palnika ? Jakie wartości powietrza ? Czyściutko masz w piecu , u mnie szary pył się osadza , może taki urok węgla albo muszę podnieść powietrze

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jolo747 napisał:

wszystko pokazuje ok

Dlaczego temperatura idąca na CO jest wyższa od temperatury kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, jolo747 napisał:

 

20191109_125346.jpg

Każde 0% modulacji na tym wykresie(odcięcie pożywienia dla paliwa czyli powietrza)powoduje smolenie. Może na półkach w kotle masz "szarość" ale na ściankach może być problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jockey napisał:

Dlaczego temperatura idąca na CO jest wyższa od temperatury kotła?

aj tam , 1,5stopnia ,chyba coś w sterowniku, nie istotne 

shaft7 , moje parametry są nie istotne, będą Cie mylić, musisz znaleźć swoje, patrz kolor sadzy i temperaturę spalin 

paliwa tyle żeby było kilka cm nad retortę, powietrza tyle żeby było siwo w piecu, jak za dużo to będzie spadać temp spalin, 

micha nierdzewna cieniutka zamiast deflektora , deflektory żeliwne czy ceramiczne się przy niskiej mocy czy odstawianiu kotła nie sprawdzają 

Dafnezz, poniżej półek mam sklepienie ceramiczne , i aż do samego dołu ceramikę ,sadzy czarnej brak, spalanie dobowe ok 8,5 kg

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy po przedłużeniu przewodu od czujnika temp pokojowej czujnik może pokazywać zawyżoną lub zaniżoną temp?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jolo747 napisał:

jak można dopuścić żeby piec tak wyglądał , masakra, wysoka temperatura spalin bierze się z braku odbioru ciepła przez brudny wymiennik , wymień deflektor na cienką miskę nierdzewną i dodaj powietrza albo odejmij paliwa , u mnie temperatura spalin przy mocy 10KW nie sięga 80 stC ,  piec wygląda w środku tak 

20191101_084620.jpg

20191109_125346.jpg

Średnia z wykresu ci wychodzi 14% ustaw sobie tą moc minimalna , a może wyjdzie ci coś takiego jak u mnie , kocioł sobie równo pracuje

IMG_20191104_071748.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2019 o 19:30, DK321 napisał:

A jeśli chodzi o szybkość reakcji mieszacza to odpowiada za to jego czas stabilizacji im mniejszy tym szybciej reaguje na żądaną temperaturę i większąy to wolniejsza reakcja.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

 

Hej.

Widzę że ogarniasz temat.

Co to w takim razie jest wzmocnienie? Za co odpowiada?

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu , nie chcę żeby mi tak piec chodził , przy tych 10% mocy kotła z 1kg węgla dostaniesz 3,5kWh zamiast 7,5 to jest bardzo złudny parametr, taniej wyjdzie spalić węgiel z większa sprawnością, gadają że na dwustanie można spalić o kiogram mniej , a my tu możemy tak wysterować kocioł w auto że będzie pracował jakby w takim inteligentnym dwu stanie

 

marepP . jak nie będziesz miał żaru na całym palniku to tymi odsłoniętymi otworami będzie ci uciekać powietrze i chłodzić kocioł od środka ,przez to będziesz miał zimno w kotle i niepełne spalanie , po 2 primo będzie ci brakować powietrza tam gdzie masz żar , zaślep pierwszy rząd otworów od slimaka i tak ustaw podawanie żebyś miał cały palnik żaru , jeśli uważasz że tego żaru jest za dużo zaślep kolejny rząd otworów od ślimaka , ciepło przesunie ci się wgłąb pieca zamiast grzać podajnik i ślimak

Karol , przeczytaj instrukcję 

 

w skzp02 mamy jeszcze jedną mylącą rzecz,  mianowicie spaliny x2 , dopiero przy spalinach x1 widać jaki wpływ ma temp spalin na moc kotła i kiedy spaliny ogrzewają wodę a kiedy następuje moment gdy to kocioł zaczyna ogrzewać (spaliny) ,  wiedza jaka jest temperatura spalin jest bardzo istotna 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jolo747 napisał:

pracował jakby w takim inteligentnym dwu stanie

He he....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20191109_155020.jpg

Widzisz tu ta przerwę od końca rynny jakies 5cm , te otwory można zaslepic . Tędy ucieka powietrze mimo popiolu. Co do reszty weź kilka śrub i w nie powkladaj , mogą byc szpilki fi 6 . Zobaczysz że są pod kątem te otwory . Jak to obcykasz to dowierc po trzy lub cztery otwory na strone . Poleć do obi po barteksa gold :) I dwie szamotki by zbudowac daszek . Wsyp golda I puść go w palenie . Dmuchawe od 8do 26/28 . I powinno być lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jolo747 napisał:

Misiu , nie chcę żeby mi tak piec chodził , przy tych 10% mocy kotła z 1kg węgla dostaniesz 3,5kWh zamiast 7,5 to jest bardzo złudny parametr, taniej wyjdzie spalić węgiel z większa sprawnością, gadają że na dwustanie można spalić o kiogram mniej , a my tu możemy tak wysterować kocioł w auto że będzie pracował jakby w takim inteligentnym dwu

Ja mam palnik SV 200 i wolę żeby chodził na mniejszych mocach ale równo, nie mówię o 10 % tylko o 14%. Wszystko kwestia dostrojenia powietrza i innych parametrów pieca. Jeżeli taka praca ci odpowiada to twoja sprawa. Czy próbowałeś tak wyregulować sobie piec ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.