Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Karol1981 ....gdzieś dzwoni tylko w którym kościele ? ...... Na ten temat masz inne forum także dotyczące SKZP. Tam znajdziesz wiele info na ten temat. Poszukaj też na YT kanał kolegi Jocker-a, ma świetnie zrobiony materiał o tym sterowniku począwszy od tematów dla lajka, jak również tych bardziej zaawansowanych a jeszcze nie wszystko wiedzących

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=83647]baranowski.jakub[/mention] w jaki sposób dostajesz emaila o alarmie ?
Info dostaje ze stronki Wojtka. wojszym.usermd.net wtedy ruszam dupę do panelu i patrzę co to za alarm

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do baranowski.jakub z tym schodzeniem poniżej 10% to różnie bywa , zależy jaki palnik jaka dmuchawa i jaki węgiel , niektórzy uważają ze zejście poniżej 15% to już przesada ,  schodz z powietrzem min po 1%  zaczynajac od 8% , ale moc min to niech zostanie 10% , niżej nie ma sensu , no i po każdej zmianie czekaj pare godzin , niech przepali z worek zanim znowu coś przestawisz , mimo  że czasem ciężko się powstrzymac
Modulacja była 10%, powietrze min. 8% max 40% i znowu zanik płomienia. Jak nadmuch min 10% to jest ok. Sprawdził bym nawet ciut więcej niż te 10%

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dyzio997 napisał:

Ja można powiedzieć zacząłem wczoraj od zera. Ustawiłem moc kotła sztywno na 20kW, kaloryczność na 26,3 (mam eko 25-27MJ). Dmuchawa 25-60%. Spadło spalanie dobowe o 2,5kg, nie widzę, żeby kopciło, ale to jeszcze do ustawienia wszystko na poszczególnych % modulacji, według filmu @Jockey. Oceńcie proszę ilość węgla na palniku, nie jest go za mało? Temp. podajnika waha się w granicach 40-48°C a czujka jest dosyć daleko zasobnika, kilka cm dalej rura ślimaka jest ledwo ciepła.

IMG_20191106_171632.jpg

IMG_20191106_171454.jpg

umnie na varmo  ta dmuchawa musiała isc na 15/55 ,bo inaczej czarno w piecu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2019 o 23:10, andrzejk82 napisał:

Już chyba wiem co zmieniłem, i nie było to po piwku.

Zmniejszyłem temperaturę na instalację z 50* na 45* i po tym się zaczęło.

Powróciłem znów do 50* i jutro będzie wiadomo.

Teraz zastanawiam się co zrobić żeby dało się puścić niższą temperaturę na instalację i żeby sterownik nie głupiał. Oczywiście jeżeli moje przypuszczenia co do zmiany temperatury się potwierdzą.

Możesz obniżyć temperaturę załączania pomp, aby była co najmniej 5 stopni niższa od tej nastawionej na kotle.

Pytanie tylko, po co trzymać tak niską na kotle? (45C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kusyrypin napisał:

Temp. podajnika waha się w granicach 40-48°C a czujka jest dosyć daleko zasobnika, kilka cm dalej rura ślimaka jest ledwo ciepła.

 

@Dyzio997Tak niestety będziesz miał . Im mniejszy nadmuch a przez modulacje tak będzie . Na palniku jest dużo zaru podtrzymywane przez podawanie powietrza . Tylko jest tego powietrza na tyle mało by schłodzić palnik . Sytuacja się zmieni jak palnik z dmuchawa wskocza na wyższe "obroty" . Podniesienie zadanej spowoduje czestsza I wyższą prace dmuchawy i temperatury spadną.

Edytowane przez FAFAŁ
Nie to co trzeba zacytowałem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia czujka przy koszu,temperatura +- stala 27-33.Zalezna raczej od temperatury kotlowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kusyrypin napisał:

umnie na varmo  ta dmuchawa musiała isc na 15/55 ,bo inaczej czarno w piecu

 

No i u mnie też na Sobianku gold będzie dużo obrotów, jak trzymałem niskie obroty, to kocioł cały w czarnym mchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2019 o 12:45, MarepP napisał:

Jaki powinien być czas podawania w auto w rynnowym? 

Może podbije pytanie. Czy w palniku rynnowym ustawienia czasu podawania w auto powinny być inne niż w przypadku retorty? Czy ta sama zasada, częściej a krócej?

Edytowane przez Dyzio997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki węgiel

Niektóre lubią poleżeć na palniku

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu, połączenie postów-własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dyzio997 ja mam rynnę witkowskiego.  Co prawda palę aktualnie miałem ale mam ustawione 4s. Paliłem też pelletem na próbę i groszkiem brunatnym i też miałem 4s. Kalorycznością ustawiałem żeby żar był na środku rynny. Jak żar jest za blisko ślimaka to może być wysoka temp. podajnika a dodatkowo można nadpalić zwój ślimaka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ma ktoś pomysł by przy nastawie 49 st kocioł powietrze 10/35 spaliny 88/100 podajnik auto 6 sekkalorycznosc 8.0;28,8 moc kotła 22 kw na modulacji 31/16 pow nie kopcił na ścianki kotła w sumie caly czas okapcana czarno wymiennik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gmaj22 napisał:

Możesz obniżyć temperaturę załączania pomp, aby była co najmniej 5 stopni niższa od tej nastawionej na kotle.

Pytanie tylko, po co trzymać tak niską na kotle? (45C)

Temperaturę na instalację, za miszaczem. Na kotle mam 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 51, to już insza inszość. Ja bym doradził tak. Podnieść zadaną na kotle tak, aby powrót miał najmniej 51°C, podniósł bym dmuchanie minimalne na początek o 1 oczko, do każdego podawania paliwa dodałbym +5 powietrza, można też czyścić palnik np. 1 sek co 15 minut. To bym zrobił na początek

Edytowane przez Oldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czyszczeniem, byłbym ostrożny.Kotly chodzi juž w srednych mocach,dostroil bym pow.min i max po oczku,lekki dodmuch gdy podaje na rynne tež mialo by sensu.

p.s. Co piliscze wczoraj?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, marekd napisał:

Witam , ma ktoś pomysł by przy nastawie 49 st kocioł powietrze 10/35 spaliny 88/100 podajnik auto 6 sekkalorycznosc 8.0;28,8 moc kotła 22 kw na modulacji 31/16 pow nie kopcił na ścianki kotła w sumie caly czas okapcana czarno wymiennik.

 

Ja bym spróbował zmienić nachylenie krzywej nadmuchu tak by te 16% dmuchawy przesunąć z 31% na 30%  i wtedy ewentualna korekta powietrza na + przy 30%.

Ale to trzeba poobserwować czy nie jest gorzej niż było

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Aby podpiąć internet do sterownika skzp potrzebny jest moduł ETH 01C czy jest jakiś inny sposób??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak z mieszaczem? Min. i max otwarcie jak ustawić? U mnie czujnik pokojowy dużo zawyża i pewnie cały czas bym miał zamknięty, wtedy pewnie dziwne odczucie chłodu po pomieszczeniach, jakby grzejniki cały czas zimne były. Priorytet ma temp. z czujnika a nie temp. zadana za mieszaczem (C.O.)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, ale chciałbym wiedzieć jak działa to wszystko od strony softu? Czy w przypadku, gdy temp. z czujnika osiąga temp. komfortowa to z automatu mieszacz się zamyka dopóki temp. nie spadnie poniżej histerezy, czy może jest jakiś algorytm, który mimo wszystko co jakiś czas puszcza nieco ciepła na kaloryfery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.