Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@Jockey dzieki 

czy dobrze rozumiem, nie muszę ściągać retory i tylko na wcisk śrubę wetknąć? Pytam bo myślałem ze powinienem zdjąć retortę i od wewnętrznej strony wkręcić w śrubę nakrętkę właśnie po to aby powietrze jej nie wypchnęło. 

i druga wątpliwość- jak już się zdecyduje na silikon później to czy powietrze nie wypchnie silikonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób pauzę na pół godziny, rękawice na ręce, szufelką zgarnij żar na druga stronę palnika, kombinerkami włóż śrubę w wybrane dziurki.

W pierwszym sezonie mojej mordęgi  z nierównomiernym napowietrzeniem paleniska tak robiłem i dopiero po sezonie przy czyszczeniu zakleiłem silikonem, a tak to cały czas miałem włożone śruby i było ok. Jeśli korona palnika jest szersza niż jego podstawa, to śruby nie wylecą

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemów z "rozebraniem" retorty, czy zdjęciem palnika, czy zdjęciem korony, jak zwał tak zwał. Wygaś kocioł (bez żadnego wypychania) na 1-2h przed pracą. Weź do ręki młotek, taki coś w rodzaju łapki do wyciągania gwoździ i podwadź tym narzędziem koronę palnia. Zejdzie bez bóli. Zaklej po 2 pierwsze otwory z obu stron, zostaw otwarte 2 następne, zaklej następne 2. Jak masz palnik ekoenergii z przeciwzwojem wiele nie pomoże, ale jakieś doświadczenie się zdobywa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dyzio997 napisał:

@Jockey nie rozumiem trochę co masz na myśli o blokowaniu modulacji? Jak to zrobić i jak wtedy dobierać powietrze? Blokując np. na 30% mam tak ustawić, żeby piec trzymał zadaną? Rozwiń proszę swoją wypowiedź jak możesz.

 

To nie było co prawda do mnie, ale odpowiem jak ja to robię.

Jeśli chodzi o blokadę mocy - ja staram się w miarę zrównoważyć odbiór ciepła tak aby temperatura na kotle była w miarę stała. Chodzi o to że nie siedzę przy kotle przez cały ten czas i w czasie testu patrzę czasem na wykres. 

Jeśli odbiór ustawię za duży i temperatura kotła spada "w czasie" to spadają też spaliny i oglądając zdalnie wykres jest to dla mnie mylące bo nie wiem co się dzieje na palniku. A jeśli temperatura kotła jest w miarę stała to przy dobrze wyregulowanym powietrzu spaliny też mam w miarę stałe co również wg mnie mówi o prawidłowej proporcji paliwo-powietrze. A poza tym mam możliwość zrównoważenia odbioru ciepła więc z tego korzystam.
Ale nie zawsze się tak da, bo np nie będę testował mocy minimalnej przy siarczystych mrozach, osobiście wolę otworzyć okna niż wyziębić dom :-).

Co do czasu trwania testu - wg mnie zależy to od mocy aktualnie testowanej, czyli od ilości paliwa i powietrza w czasie. Moc minimalną  po zmianie jakiegoś parametru, staram się obserwować przynajmniej 4-5h gdyż w sezonie grzewczym to u mnie wystarczy.

Dla wyższych mocy, czas testu jest odpowiednio krótszy bo większa jest ilość paliwa i powietrza podawanego w czasie i szybciej widać różnicę na palenisku.

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to na końcu ślimaka , odwrotny zwój do reszty zwojua4b03cbed7fbf17c929ecc55775b9c46.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dyzio997 napisał:

Kaloryczność mam nieco zawyżoną, żeby mniej podawało

Od tego masz parametr korekty palnika.

do @Michaelkw:

Co zaś do nierównomiernego napowietrzania. Jeśli wcześniej było OK, to może najpierw sprawdzić, czy nie jest zapchana część otworów po stronie, gdzie dobrze dopala? Może wystarczy je udrożnić i potem zejść z mocą dmuchawą w dół?

Od strony podajnika z reguły jest niewiele otworów ( najczęściej 3-4 ) i nie ma tam już za bardzo czego zatykać.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pokażę jeszcze inny przeciwzwój, który miele groch na końcu świdra, co powoduje że na końcu panika jest miał, który mocno słabiej spala się od grochu i wywołuje na retorcie efekty o których wcześniej napisałeś.

 

ss0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... i zapycha otwory na końcu palnika :)

A w ogóle to jaki kol. @Michaelkw ma podajnik?

Edytowane przez gmaj22
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten przeciwzwoj to patent jak.... Do miału ok, ale do ekogrochu to lipa. U mnie też robił niezły bałagan, do momentu zaklejenia kilku otworów nawiewnych, od tamtej pory spokój

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pokażę jeszcze inny przeciwzwój, który miele groch na końcu świdra, co powoduje że na końcu panika jest miał, który mocno słabiej spala się od grochu i wywołuje na retorcie efekty o których wcześniej napisałeś.
 
ss0.thumb.jpg.e02c741dd7bf678eb29f5c403190bfca.jpg
Takie coś to ja mam

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten przeciwzwoj to patent jak.... Do miału ok, ale do ekogrochu to lipa. U mnie też robił niezły bałagan, do momentu zaklejenia kilku otworów nawiewnych, od tamtej pory spokój

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Czyli które zakleiles?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak. Jakieś rady, sugestie,opinie, wnioski ? 

Wszystko biorę na klatę.

Płomień przy modulacji 30%

IMG_20191105_185120.jpg

IMG_20191105_185137.jpg

Edytowane przez aikon91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, coś dłubnąłem przy mieszaczu jak głupia pipa i nie mogę dojść co. Wykresy mam "piękne", co może wpływać na ciągłe bujanie mieszaczem? Ochrona powrotu wyłączona.

cuda.png

cuda 2h.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrzejk82 Luz pomiedzi wentylom a silnikom nie ma? Dodaj aktualne nastawy mieszaca.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o zaworze 4D? nie wszystko na sztywno

po piwku coś namieszałem w sterze i nie mogę dojść co. Wydaje mi się że przestawiłem parametr PROPORCJA w zaworze 4D, ale już przestawiam kilka razy i nadal jest to samo. Jaka jest fabryczna wartość PROPORCJI?

mieszacz 1.jpg

mieszacz 2.jpg

Edytowane przez andrzejk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia esbe ara 661ustawy:

czas otwierania 120

wzmocnienie 9

min otw 10

max otw 100

czas stabilizacii 90

min impuls 0,3

max impuls 3,0

proporcja 6

histerza 0,2

pozicjonuj   0

Linia prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Dzięki za wytłumaczenie.Nie wiem czy takie ustrojstwo mam.Nie rozbieralem podajnika.

@gmaj22-tyle co wiem to ze jest to ślimak i nic więcej:).RóŻne dopalanie było od zawsze.Jesli dobrze  pamiętam ale pewien nie jestem jak mi kolega czyścil retorte to jest tam na każdej ścianie  3 rzedy po 3 otwory(chyba)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na wszystkich ściankach jest tyle samo otworów, to bezapelacyjnie na ściance od strony podajnika część z nich do zasklepienia. Ile i które to już musisz sprawdzić, albo dopytać kogoś, kto już z takim samym palnikiem eksperymentował. Trzeba podać typ palnika, jego moc albo chociaż zdjęcie całego podajnika i części palnika wewnątrz kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarioMK85 napisał:

Takie coś to ja mam

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

 

3 godziny temu, Oldek napisał:

To ja pokażę jeszcze inny przeciwzwój, który miele groch na końcu świdra, co powoduje że na końcu panika jest miał, który mocno słabiej spala się od grochu i wywołuje na retorcie efekty o których wcześniej napisałeś.

 

ss0.jpg

też mam taki,  był problem , zmielony groszek i zablokowanie podajnika, ponieważ mam trochę pokombinowany podajnik (ekoenergia 35 z adapterem i koroną 25)  sposobem na niego u mnie było ograniczenie otworu dozującego w zasobniku, jak by powiedziała Pani z reklamy "o połowę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.