Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Alarm wygaszenia i tak wystaje...nie zalezno czy zawleczka,czy brak opalu.

Kiedy szruba,czy iny kawalek stali w slimaku,nowa zawleczke szybko dodana (3 min.) nie poprawi :-) I v 3god jutro nie schodzilem bym do kotlowni skrobac w slimaku.

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, bercus napisał:

Alarm wygaszenia i tak wystaje...nie zalezno czy zawleczka,czy brak opalu.

I obydwa przypadki spowodują ten same objawy (spada temp kotła, spalin) i  ten sam alarm i tak samo będą wymagać interwencji użytkownika.

Więc może ten czujnik zerwania zawleczki to taka robota bardziej dla bajeru niż faktyczna potrzeba? 

Ale patrzę w sumie ze swojego punktu widzenia. 

Mi np bardziej brakuje współpracy sterownika z hallotronem wentylatora ale też do końca nie wiem czy jest to aż tak niezbędne.

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, clip2 napisał:

Czasem można w groszku znaleźć śrubę od szyn kolejowych. Tego zawleczka nie wytrzyma. :) Za to zdziwienie po wyjęciu tego dziadostwa bezcenne.

Co do elektronicznej zawleczki to nie ma problemu z zakupem https://www.kom-ster.pl/sklep/elektroniczna-zawleczka/elektroniczna-zawleczka-modul-do-podajnikow-detail

Owszem, ale nie kupować w ciemno!! Najlepiej podesłać do nich emailem zdjęcie tabliczki znamionowej silnika podajnika, wtedy dobiorą taką o właściwych parametrach. 

 

Edytowane przez gmaj22
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiowane z strony zawleczki

" uniwersalność. Dzięki możliwości zmian nastaw (menu serwisowe) można przystosować jego pracę do każdego modelu silnika jednofazowego dostępnego na rynku.Moduł współpracuje też z każdym rodzajem sterownika przy kotle."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja podana wyżej przeze mnie nie pochodzi ze strony www, a z bezpośredniej rozmowy telefonicznej ze sprzedawcą (KS) kilka dni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten wynalazek "elektroniczną zawleczkę". Kolega @gmaj22 dobrze pisze, że jest możliwość powiadomienia sms-em(dodatkowy moduł). Kiedy ślimak natrafi na tę "śrubę" :) cofa go bodajże 3 razy tył-przód, a gdy nic to nie daje, wyłącza podajnik i piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TomekBrz napisał:

Witam

Wersje testowe 2.31 są oficjalnie dostępne:

http://costerowniki.pl/pl/p/WERSJE-TESTOWE/19

witam , Panie Tomku, fajnie by było w aplikacji na telefon trochę pozacieśniać przyciski aby było widać cały pulpit bez przewijania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bercus napisał:

Rozumie,že sterownik mowi po slowenski?

Nareszcie będziesz miał z kim pogadać w kotłowni. :)

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarepP napisał:

Jaki powinien być czas podawania w auto w rynnowym? 

Ja mam rynnę Witkowskiego i mam ustawione podawanie auto 4s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam niektóre posty to zastanawiam się czy nie piszą tego "stare panny w ciąży" :)

Co z tego że będzie sygnał o zerwaniu zawleczki jak przez internet jej nie wymienisz?

A gdyby tak sterownik zamieniał popiół w węgiel, nalewał zimne piwko i zawoził dzieci do szkoły?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam niektórych posty to myślę że są strasznie nieporadni i korzystają z pomocy opieki społecznej masakra,a nie pomyślałeś że może ten piec ogrzewa bazę i psy, nie ma tam nikogo a 5 kilometrów dalej jest stacja gdzie 24 godzinny na dobę mamy dyżury i w razie informacji o zerwaniu zawleczki online wysyłlibysmy tam kogoś by wymienil. Myślenie nie boli.

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordeczki, spokojnie. Kolega @8010 jest przeciw, a kolega @alanos77 jest za elektroniczną zawleczką.

Ja posiadam i jestem za, bo nie spali mi silnika motoreduktora. A wygaśnie to wygaśnie - przyjeżdżam, rozpalam. Albo dzwonię do Alanosa na stację i on to załatwi. :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

24 minuty temu, alanos77 napisał:

... ten piec ogrzewa bazę i psy, nie ma tam nikogo a 5 kilometrów dalej jest stacja gdzie 24 godzinny na dobę mamy dyżury i w razie informacji o zerwaniu zawleczki online wysyłlibysmy tam kogoś by wymienil....

Jeżeli zerwie zawleczkę, to efektem będzie to, że sterownik po czasie ustawionym parametrem Czas wygaszania zgłosi alarm BRAK PALIWA lub ZANIK PŁOMIENIA

CZAS WYGASZANIA – ustawiamy czas, po którym zostanie zgłoszony alarm „BRAK PALIWA” jeśli sterownik nie może uzyskać temperatury zadanej na kotle.
Czas jest odliczany gdy temperatura na kotle jest mniejsza o co najmniej 3 stopnie od zadanej.
Jeśli sterownik jest wyposażony w czujnik temp. spalin, to czas wygaszania jest naliczany gdy temp kotła jest o co najmniej 3 stopnie mniejsza od zadanej oraz temperatura spalin nie rośnie.
Po wystąpieniu alarmu „BRAK PALIWA”, sterownik przechodzi do trybu STOP.

Więc skoro monitorujesz kocioł online, to po takim alarmie będziesz wiedział, że coś jest nie tak z kotłem i trzeba podjąć interwencję.

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego silnik ma się od razu spalić? Przecież po zerwaniu zawleczki, silnik od przekładni jest odłączony, więc można powiedzieć, że będzie pracował na biegu jałowym, bez większego obciążenia

Nie zrozum mnie źle, że jestem przeciwny takim rozwiązaniom, ale w tej chwili można przecież wykorzystać to, co aktualnie daje w tej kwestii sterownik

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jeżeli zerwie zawleczkę, to efektem będzie to, że sterownik po czasie ustawionym parametrem Czas wygaszania zgłosi alarm BRAK PALIWA lub ZANIK PŁOMIENIA
CZAS WYGASZANIA – ustawiamy czas, po którym zostanie zgłoszony alarm „BRAK PALIWA” jeśli sterownik nie może uzyskać temperatury zadanej na kotle.
Czas jest odliczany gdy temperatura na kotle jest mniejsza o co najmniej 3 stopnie od zadanej.
Jeśli sterownik jest wyposażony w czujnik temp. spalin, to czas wygaszania jest naliczany gdy temp kotła jest o co najmniej 3 stopnie mniejsza od zadanej oraz temperatura spalin nie rośnie.
Po wystąpieniu alarmu „BRAK PALIWA”, sterownik przechodzi do trybu STOP.
Więc skoro monitorujesz kocioł online, to po takim alarmie będziesz wiedział, że coś jest nie tak z kotłem i trzeba podjąć interwencję.
A jak się zerwie zawleczka i silnik kręci dalej to ilość spalonego opału dalej rośnie A nie można tego licznika zatrzymać skoro nie podaje węgla?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie mam nic przeciwko elektronicznej zawleczce.

Po drugie rozumiem wasze pomysły

Rzecz w tym że każdy wymyśla co by chciał.

Sterownik ma podstawowe zadania do wykonania.

Jak zewie zaleczkę to zgaśnie w piecu. To jest info że wygasło a co za tym idzie trzeba zajrzeć do kotłowni.

Ster jest najlepszy na rynku i ma wiele zalet ale w pewnym momencie jak go przekombinujemy to wiele osób będzie miało problem z okiełznaniem.

Co do elektr.zawleczki to wystarczy ją zamontować a gdyby zadziałała i wyłączyła ślimak to alarm o zaniku płomienia wystarczył by do działania. Po wejściu do koltowni słyszany jest alarm i migająca dioda 

Edytowane przez 8010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Deafnezz napisał:

Nareszcie będziesz miał z kim pogadać w kotłowni. :)

Juž dajem rade po polski,tutaj szkola :-).Szkode,ze czeske forum padlo,užytkowniki nie bojali by sie,že niezrozumia sterowniku.Teraz nic nie stoi na przeskodzie  rozszerzeniu.Znajomemu bedziem musiec wgrač,bedzie sczestliwy,walczy po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nieraz już się spotkałem z tym osobiście w domu ze potrafiło zablokować ślimaka śruba w grochu a mimo tego nie zerwało zawleczki, silnik buczal zawleczka była 5/8 dedykowana do motoreduktora, i o dziwo silnik prawie mógł oparzyc ale nie spalił się. Wiec taki czujnik pomocny by byl. Wystarczy że silnik już z biegiem lat będzie słaby i też nie zerwie zawleczki. Może się spalić chociaż jeszcze mógłby spokojnie 2 może 3 sezony pochodzić. Wiec jak dla nas taki czujnik zerwania zawleczki byłby pomocny bo kociol jest nadzorowany online innym może nie potrzeba bo są w domu non stop w kotłowni i pełnią osobiście nadzór nad kotłem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarioMK85 napisał:

A jak się zerwie zawleczka i silnik kręci dalej to ilość spalonego opału dalej rośnie A nie można tego licznika zatrzymać skoro nie podaje węgla?

Oj tam... Zacznij dostrzegać w tym pozytywy.

Wiesz jak będziesz mile zaskoczony na koniec sezonu, że spaliłeś mniej węgla niż pokazał Ci licznik  42.gif

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre...

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, alanos77 napisał:

Zgadzam się tyko zanim to nastąpi może spalić silnik motoreduktora. A tak po braku sygnału z czujnika zawleczki wyłącza się kociol od razu powiedzmy po 2 min.
 

Silnik ma wyłącznik termiczny który odłączy napięcie gdy silnik będzie zbyt goracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.